Skocz do zawartości

Cedega - Error=21


goodDevil

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę włączyć np. Call of Duty (polecenie: cedega codsp.exe), bo pojawia się:

 

/usr/lib/transgaming_cedega//winex/bin/wine: can't exec 'codsp.exe': error=21

 

Grę zainstalowałem za pomocą instalatora z www.liflg.org. Cedegę mam z (_rpm'a_ → RPM-a) ORT (wersja 4.2-1). W innym poście znalazłem informację o prelink'u. Kierując się poradami z http://kerad.opensys.pl/?id=winecfg zmieniłem plik /etc/sysconfig/prelink, ale po wydaniu polecenia /usr/sbin/prelink -ua pojawia się to:

 

/usr/sbin/prelink: /usr/bin/devhelp-bin: Could not find one of the dependencies

/usr/sbin/prelink: /usr/lib/transgaming_cedega/winex/bin/wine: Could not find one of the dependencies

/usr/sbin/prelink: /usr/lib/transgaming_cedega/winex/bin/wine_relocated: Could not find one of the dependencies

/usr/sbin/prelink: /usr/lib/transgaming_cedega/winex/bin/wineserver: Could not find one of the dependencies

/usr/sbin/prelink: /usr/lib/opera/plugins/operamotifwrapper-1: Could not find one of the dependencies

/usr/sbin/prelink: /usr/lib/opera/plugins/operamotifwrapper-2: Could not find one of the dependencies

/usr/sbin/prelink: /usr/lib/mozilla-1.7.3/mozilla-bin: Could not find one of the dependencies

/usr/sbin/prelink: /usr/lib/mozilla-1.7.3/regchrome: Could not find one of the dependencies

/usr/sbin/prelink: /usr/lib/firefox-1.0/TestGtkEmbed: Could not find one of the dependencies

/usr/sbin/prelink: /usr/lib/firefox-1.0/firefox-bin: Could not find one of the dependencies

/usr/sbin/prelink: /usr/lib/firefox-1.0/xpcshell: Could not find one of the dependencies

/usr/sbin/prelink: /usr/lib/firefox-1.0/regchrome: Could not find one of the dependencies

 

Ktoś wie co jest nie tak ?

Działam na FC3 i sterownikach NVIDII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kurw.... najgorsze jest to że mam taki sam problem i sie wkurw... niemiłosiernie bo nikt nie wie i nikt sie nie kwapi (_pomuc_ → pomóc) ORT a tylko słyszesz ze ten gea tamten gra i hu.... z tym ja tez i ty (_napewno_ → na pewno) ORT tez byus chciał zagrać mam ten sam bład:

 

[root@FatalError Call of Duty]# cedega CoDMP.exe

/usr/lib/transgaming_cedega//winex/bin/wine: can't exec 'CoDMP.exe': error=21

 

tylko ja chciałem odpalić gre z windowsowej partycji, jak sie wkurw.... to oleje tą cedege mam WineX stare poczciwe na ktorym mi wszystko chodzilo ta cedega to jakies nieporozumienie kurw....ma... :/

 

Jak by się komuś chciało (_pomuc_ → pomóc) ORT to bardzo byśmy byli wdzięczni ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/usr/lib/transgaming_cedega//winex/bin/wine: can't exec 'codsp.exe': error=21

 

Taki błąd zazwyczaj wyskakuje jeśli nie jest wyłączony prelnk i exec shield.

Jeśli nie wyłączyłeś zrób tak:

Steps to get Cedega working:

----------------------------
DISCLAIMER: Use these steps at your own risk. You break it, you own both halves. These steps are what worked for me, your mileage may vary. Do not execute these steps unless you are SURE you understand WHAT they mean and WHY you are doing it. Backup your configuration files first and have a mediachecked rescue CD handy if you choose to attempt this.

1. Disable Prelinking after reboot
# vi /etc/sysconfig/prelink
PRELINKING=no
PRELINKING=-no-exec-shield

2. Unlink all prelinked files on running system
# /usr/sbin/prelink -ua

3. Disable Exec-Shield after reboot:
# vi /etc/sysctl.conf
kernel.exec-shield = 0
kernel.exec-shield-randomize= 0
vm.legacy_va_layout = 1

4. Disable Exec-Shield in running kernel
# echo 0 > /proc/sys/kernel/exec-shield
# echo 0 > /proc/sys/kernel/exec-shield-randomize
# echo 1 > /proc/sys/vm/legacy_va_layout

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja problem rozwiązałem tak:

Do pliku /etc/rc.d/rc.local dodałem :

echo 0 > /proc/sys/kernel/exec-shield 
echo 1 > /proc/sys/vm/legacy_va_layout 

W /etc/fstab zmieniłem typ partycji z vfat na auto i działa:

/dev/hda5               /mnt/win_d              [b]auto[/b] pamconsole,auto,exec,users,umask=0,rw,managed 0 0

No i jeszcze w pliku /etc/sysconfig/prelink zmień te parametry na:

PRELINKING=no
PRELINK_OPTS="-mR-no-exec-shield" 

 

UPDATE

Zapomniałem jeszcze o poleceniu

/usr/sbin/prelink -ua

I oczywiście wszystko robione z roota. Dzięki temu opisowi nawet gry na vfat działają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA 66.29 drivers and AGP memory

-----------------------------------

There is a known issue in the 66.29 drivers, where allocating large amounts

of AGP memory (used for VAR) will fail. NVIDIA has made a patch available

which resolves this issue. The patch and instructions for installing are

available at the following URL:

http://www.nvnews.net/vbulletin/showpost.p...02&postcount=19

 

TransGaming strongly recommends that users with the 66.29 drivers apply

this patch to maximize their gaming experience.

 

to tez zaaplikowałem i jest gicior ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ta paczke, ale nie widze roznicy bo cos w ogole mam zrypanego. Nie wiecie gdzie jest moduł rivafb :?: Przy instalacji sterów wyskoczyło mi, ze Nvidia jest w konflikcie z tym modułem. Nie chodza mi żadne gry :( Zainstalowałem Heroes3(wersja na (_linuxa_ → Linuksa) ORT) i nic, wyskakuje bład na rootie taki: "video memory protecting " , natomiast na zwykłym userze: "BUG! Segmentation fault Naruszenie ochrony pamieci" . Takze mam problemy z cedega, pomijajac to, że jej instalacja (tzn nie mogłem jej pobrac bo na transgaming jest cos dziwnego, a chcaiłem ver CVS) doprowadziła mnie do max wku....wienia. Tez od czasu do czasu wyskakuje mi jakis błąd z Xlib . Nie wiem co sie dzieje :lammer: HELP

I jeszcze w cededze wyskakuje mi cos takiego: x11drv: Can't open display: :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modprobe -r rivafb

modprobe nvidia gdzieś w rc.local - najlepiej znajdź w ogóle miejsce gdzie się ładuje nvidia i przed tym daj wyładowanie rivafb - możesz też przekompilować jądro (nie zalecane ;) )

 

Z H3 i błedami pamięci nie pomogę, bo nie próbowałem tego.

 

Z "Can't open display: :0" - inne aplikacje Ci się odpalają z tej konsoli?

Może export DISPLAY=":0.0" - chyba, że w ogóle działasz na innym display'u - to wtedy odpowiednio.

Nie odpalaj nic z cedegi/wine na koncie rÓta - w ogóle zostaw je w spokoju najczęściej jak możesz. Jak nie wiesz dlaczego, to poszukaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na roocie nie siedze,

Z "Can't open display: :0" - inne aplikacje Ci się odpalają z tej konsoli?

Może export DISPLAY=":0.0" - chyba, że w ogóle działasz na innym display'u - to wtedy odpowiednio.

Ale na roocie moge odpalac aplikacje z konsoli, natomiast na zwykłym userze to wyskakuje bład: Gtk-WARNING **: cannot open display: O jaki inny display Ci chodzi robacku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

 

Sahin: Wielkie dzięki za pomoc. Mam cedege w wersji 4.1-1 i twoja recepta pomogła. Błąd 21 już się nie pojawia, a ja mogę sobie grać. Na razie udało mi się odpalić Settlers IV (choiaż nie jest chyba najlepiej wspierane, bo się trochę grafika krzaczy, ale grać się da), a potem spróbuje zainstalować coś innego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...