Skocz do zawartości

wtyczki wejscia/wyjscia xmms


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanko - odpalam xmms - wchodze w ustawienia - potem w zakladke

 

--wtyczki wejscia/wyjscia dzwieku--

 

i tam na wtyczce wyjsciowej jest ustawiony na sterownik

-----OSS 1.2.10-----

ale do wyboru mam jeszcze inne i miedzy innymi jest taka wtyczka ---

------1.2.10 wtyczka wyjsciowa ALSA--

jednak gdy ja wybieram to niestety juz dzwieku (_niema_ → nie ma) ORT

caly czas jade na OSS i czasami dzwiek mi charczy delikatnie - tak sobie pomyslalem ze moze na tej wtyczce ALSA bedzie smigac lepiej

 

napiszczie mi co wy macie ustawione i jak ktos wie czemu na alsie niehce smigac - dzieki :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak juz sie rozpisalem to jeszcze cos - troszke polatalem po necie ale raczej nigdzie jasno ten problem niezostal rozwiazany - chce nagrac stream radia z netu na dysk - do sluchania radia uzywam xmms

 

zrobiilem cos takiego - pewnie to jakas paranoja ale kto nieprobuje to nic nie zrobi

 

puscilem radyjko w xmms i zrobilem takie cos cat /dev/dsp > /home/ja/Desktop/test.raw

i myslalem ze moze cos mi sie nagra - i jak by sie cos nagrywalo bo plik caly czas sie powiekszal ale jak go puzniej staralem sie odpalic w xmms to niestety lipa tak samo robilem z vaw

wiem ze jest wtyczka w xmms do nagrywania na dysk - ladnie wszystko ta wtyczka nagrywa ale niestety dzwiek jest kierowany do pliku i jak nagrywam nieslysze co nagrywam wiec lipa - chce jednoczesnie nagrywac i sluchac

mam sound blastera 64 :) jezeli ktos mi podpowie bede dluznikiem do konca zycia :))

nigdzie w necie tego (_niema_ → nie ma) ORT jak to zrobic - sa jakies sposoby ale tak zakrecone ze predzej dyktafon poloze kolo glosnika hehe ;) dziekiiiii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak mam zainstalowane bibkioteki ALSY

rpm -qa |grep alsa

alsa-lib-1.0.2-10.rhfc1.at

 

i teraz czy biblioteki juz wystarcza czy moze zainstalowac drivery

np znalazlem takie na stronie ALSY

 

-----alsa-driver-1.0.3rc2.tar.bz2---datowane na luty 2004 jak myslicie mogą byc czy moze jakies inne - wersji i oznaczen jest wiele - czasami sie gubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy juz sobi poradziles - ale za kazdym razem jak wraca temat ALSY za kazdym razem trzeba dodac ze dzwieku z ALSY nie uslyszysz poki nie ustawisz miksera!! Jak juz wszystko zainstalujesz to standardowo ALSA startuje wyciszona! Czyli zerknij w np. aumix, czy zainstaluj alsa-mixer albo jeszcze lepiej gnome-alsa-mixer ....

 

sparky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...