Skocz do zawartości

Problem z Corelem


barbulek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zainstalowałem Corela i zacze ły się schody,po odpaleniu pojawia się komunikat( w skrócie chodzi oto ,że nie mam font serwera i nie może dodać FontTastic :roll: ).O co tu chodzi, jak mozna temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zainstalowałem Corela i zacze ły się schody,po odpaleniu pojawia się komunikat( w skrócie chodzi oto ,że nie mam font serwera i nie może dodać FontTastic :roll: ).O co tu chodzi, jak mozna temu zaradzić?

 

Pogoogluj trochę - jest ten temat dokładnie opisany w wielu postach.

 

W skrócie - Corel dobrze chodził w starszych dystrybucjach, potem zaczęło się coś chrzanić - są dostępne jakieś dodatkowe łatki.

 

Generalnie rokowania nie są optymistyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Fedora Forum unikamy odpowiedzi na posty w stylu "Pogoogluj trochę - jest ten temat dokładnie opisany w wielu postach"

 

Taka odpowiedź nic nie powie pytającemu, a odysłanie do Googli nie zawsze jest optymalne, bo kazdy wie, że może sobie poszukać np w Google.

 

Dlatego uprzejmie proszę unikać takich odpowiedzi na tym forum.

 

pozdrawiam, Moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Fedora Forum unikamy odpowiedzi na posty w stylu \"Pogoogluj trochę - jest ten temat dokładnie opisany w wielu postach\"

 

Taka odpowiedź nic nie powie pytającemu, a odysłanie do Googli nie zawsze jest optymalne, bo kazdy wie, że może sobie poszukać np w Google.

 

Dlatego uprzejmie proszę unikać takich odpowiedzi na tym forum.

 

pozdrawiam, Moderator

 

Witam Szanownego Moderatora !

 

Pozwolę się nie zgodzić z Twoją opinią, która, jak sądzę, wynika z bardzo powierzchownej interpretacji mojego postu.

 

Moje odpowiedź "Pogoogluj trochę - jest ten temat dokładnie opisany w wielu postach" nie miała podtekstu "to już było wałkowane tysiąc razy a ty wciąż się pytasz zamiast poszukać sobie w googla'ch".

Moim celem było przekazanie informacji: "Miałem ten sam problem - szukałem w wielu miejscach, znalazłem wiele informacji na google, jednak nie dały mi one rozwiązania. Jeżeli chcesz to możesz tam się rozejrzeć"

Dopełnieniem tego była, jak sądzę niezauważona przez moderatora, reszta wypowiedzi, w skrócie okreslająca wynik moich poszukiwań, mający dać pytającemu ogólny zarys informacji jakie może znaleźć na google, czyli to, że corel chodził ok na starszych dystrybucjach, ale na nowszych jest gorzej.

 

Ja także jestem przeciwnikiem bezmyślnego odsyłania do wyszukiwarek, ponieważ uważam że ludzie którzy tu zadają pytania już próbowali znaleźć interesujące ich informacje w tych źródłach.

Jednak uważam, że informacja typu "poszukaj w googlach, bo ja tam gdzieś widziałem informację o twoim problemie" jest bardziej konstruktywna niż brak odpowiedzi.

Dlatego też mój post umieściłem dopiero 2 dni po pytaniu barbulek'a i odpowiedzi arek30 że ma ten sam problem, ponieważ chciałem się podzielić swoimi szczątkowymi wprawdzie, ale jednak informacjami.

 

Poddaję to pod rozwagę Moderatorowi i z niecierpliwością czekam jego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba Moderatora miała być uprzejmą i mama nadzieję, ża tak została odczytana.

 

Odpowiedź Mariusza była z bardzo uprzejma, za co dziękuję. Dosyć dokładnie opisał swoje stanowsko i to co najważniejsze wskazał, że chciał pomóc koledze :)

 

Proszę także o zrozumienie dla moderatora :wink:

 

pozdrawiam, Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem cos takiego moze pomoze u mnie nie dziła powalecze dalej co i jak ustawic czekam na inne pomysły.

 

Instalacja Corela.

1. Rozpakowaćc plik corela do dowolnego katalogu

2. Uruchomic program instalacyjny

3. Po zainstalowaniu przejsc do katalogu

.../sidts/redhat/i386

4. Zainstalowac fonttastic wykonujac:

rpm -ih --noscripts --force fonttastic-glibc-2.1*

5. W pliku /usr/bin/photopaint dopisac:

export LANG="en_EN"

6. Jesli w systemie jest kilka drukarek to trzeba

zainstalowac patcha: libaps-1.0-1568.0.i386.rpm (tego nie sprawdzalem)

7. Po uruchomieniu Corela (komenda photopaint) wszystko powinno byc OK

Co do wine, to przypuszczam, ze Corel chyba i tak z tego korzysta, bo

nazwy bibliotek jako zywo przypoinaja windowsy.

Ale chodzi spoko i mozna sie pobawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba Moderatora miała być uprzejmą i mama nadzieję, ża tak została odczytana.

 

Odpowiedź Mariusza była z bardzo uprzejma, za co dziękuję. Dosyć dokładnie opisał swoje stanowsko i to co najważniejsze wskazał, że chciał pomóc koledze :)

 

Proszę także o zrozumienie dla moderatora :wink:

 

pozdrawiam, Jerzy

 

Zostałeś zrozumiany Moderatorze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem cos takiego moze pomoze u mnie nie dziła powalecze dalej co i jak ustawic czekam na inne pomysły.

 

Instalacja Corela.

1. Rozpakowaćc plik corela do dowolnego katalogu

2. Uruchomic program instalacyjny

3. Po zainstalowaniu przejsc do katalogu

.../sidts/redhat/i386

4. Zainstalowac fonttastic wykonujac:

rpm -ih --noscripts --force fonttastic-glibc-2.1*

5. W pliku /usr/bin/photopaint dopisac:

export LANG=\"en_EN\"

6. Jesli w systemie jest kilka drukarek to trzeba

zainstalowac patcha: libaps-1.0-1568.0.i386.rpm (tego nie sprawdzalem)

7. Po uruchomieniu Corela (komenda photopaint) wszystko powinno byc OK

Co do wine, to przypuszczam, ze Corel chyba i tak z tego korzysta, bo

nazwy bibliotek jako zywo przypoinaja windowsy.

Ale chodzi spoko i mozna sie pobawic.

 

Udało mi się kiedyś uruchomić corela w ten sposób na bodajże RH 7.2 -z wyższymi juz nie poszło :(

 

Próbowałem nawet wysyłać pytania do supportu Corela - olewka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pogoogluj trochę - jest ten temat dokładnie opisany w wielu postach. "

Wiele razy to robiłem ale kwestia Cotrela przeważnie kończyła się na Red Hat 7.2.Dlatego też powstał mój post.Dzieki za odpowiedzi będę nadal próbował go odpalic,jakie będą efekty to opiszę za pare dni

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz a jak tam bluetooth udało sie odpalic .....

 

Jeszcze nie - ale sobie tego nie przepuszczę :D

 

Na ten weekend przygotowałem sobie wszystko i będę walczył - spróbuję też nowe gnokii - ciekawe czy z tym pójdzie.

 

Jedynie wątpliwości mam do konwerterka USB->Bluttooth - ciekawe czy nie będzie problemów ze sterownikami...

 

Dam znać w sobotę albo w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...