Skocz do zawartości

Czcionki => nowa przeglądarka internetowa.


Luka

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj

Tego chyba jeszcze nie było na tym forum (zreszta na innych też nie widziałem).

Mój problem jest następujący (nie to żebym na nad nim siedział dzień i noc :) ):

 

Czy nikt z was nie spotkał sie z problemem czcionek przy zainstalowaniu nowej przeglądarki internetowej? Albo tylko ja nie wiem jak sobie z tym poradzić :) Przy zainstalowaniu każdej nowej przeglądarki, czcionki stają sie poprostu okropne. Instalowałem i Netscapa,i Operę,i Firefoxa, i fonty wyglądają tak samo, czyli źle. Wiem jak ustawić TTF-y w samej Mozilli jak i całym systemie, ale w każdej nowej przeglądarce to poprostu nie działa :) Czcionki w 'menu' są jakby 2 razy szczuplejsze,nie wspominając już o wyglądzie stron. Nawet bez zmiany czcionek na TTF-y, Mozilla prezentuje się o klasę lepiej. Przypuszczam, że ma tościsły związek z tym, iż Mozilla przychodzi razem z systemem na płytach. Bo jak zainstalowałem od nowa, nowszą Mozillę, to było tak samo, czyli źle.

 

Szukałem kiedyś na ten temat na różnych forach, ale nic takiego nie znalazłem :)

Rozwiązanie może pewnie być banalne, eh, cóż zrobić 8)

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj

Czy nikt z was nie spotkał sie z problemem czcionek przy zainstalowaniu nowej przeglądarki internetowej? Albo tylko ja nie wiem jak sobie z tym poradzić :) Przy zainstalowaniu każdej nowej przeglądarki, czcionki stają sie poprostu okropne. Instalowałem i Netscapa,i Operę,i Firefoxa, i fonty wyglądają tak samo, czyli źle.

 

Instalowałem te same przeglądarki i u mnie nic si ę nie działo

 

Dość często zmieniam przeglądarki ( praktycznie po wyjściu każdej wersji stabilnej ) i chodzi OK.

 

Może coś pozmieniałeś w systemie, może używasz wersji alfa/beta ?

 

Napisz coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem był zawsze np. z mozilląPL - ale wystarczyło tylko włączyć obsługę czcionek TrueType -- ale zdaje się pisałeś, że wiesz jak to zrobić ...

 

tak więc nie bardzo wiem jaki masz problem, ewentualnie jak pisał mariusz daj nam więcej danych.

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś pozmieniałeś w systemie, może używasz wersji alfa/beta ?

 

hehe, 1 raz słysze o czymś takim :?

 

Jeżeli chodzi o bliższe dane, to tak jak wspomniałem, fonty w całym menu każdej nowej przeglądarki, są jakby 2 razy cieńsze. A fonty na stronach są po prostu kiepskie, nawet jeżeli ustawie na TTFy :? to to wychodzi naprawde kiepsko.

Więc tak naprawdę nie mam pojęcia co jeszcze mógłbym powiedzieć.

Może rzeczywiście coś nie tak z moją fedorką, skoro tylko ja mam taki problem :)

 

Jak tylko dojde do tego jak zrobić zdjęcie ekranu :), to spróbuje je tutaj zamieścić, żeby naświetlić sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmieniałem.

Na te same co w przeglądarkach - Microsoft Sans Serif, tylko że nie w Gnome tylko KDE .

Ale to chyba nie robi różnicy.

Słuchaj, nigdy nie będziesz miał takich fajnych czcionek po instalacji i grzebaniu np w MozilliPL (przynajmnie ja nie mam pojęcia jak to zrobić ...) zawsze będą one troszki "grusze" i bardziej "rażące" w oczy. Ale u Ciebie jest coś nie tak ... - zmień czcione np. na Tahome (jest chyba lepsza) i pokombinuj z jej wielkością (przełącz z 16 np. na 12).

Ale jak zainstalowałeś waniliowego Firefoxa np. przez apt - nie powinno być problemy z czcionkami ...

Ja przy takich ustawieniach (zresztą oryginalnych):

 

IPB Image

 

mam taki efekt --->> <>czyli bez porównania ....

 

Co zrobiłeś aby system widział czciony M$? może po tym się dojdzie gdzie jest namieszane,,,,

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joł 8)

Zadanie rozwiązane.

Problem był taki, że ja tego 'waniliowego' :) firefoxa nie zainstalowałem,tylko prosto z 'tara' go uruchamiałem,dlatego prawdopodobnie widział mi jakoś zupełnie inaczej te czcionki. Dopiero pomysł marcyra, o zaisntalowaniu, podsuną mi to rozwiązanie. :) Z tamtymi przegląddarkami już nie pamiętam jak było, ale widocznie też nie instalowałem.

Dzieki za rozwiązanie, w sumie banalnej sprawy. 8)

Polecam się na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...