Skocz do zawartości

Slack I Cfdisk


lszk

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak. Wziąłem się w końcu za instalacje Slackware (b oferie są :P ) i na etapie robienia partycji mam następujący error (właściwie to przy uruchamianiu jego).

 

Error jest taki:

FATAL_ERROR: Bad primary particion 1: Particion ends in the final cylinder. 

Ostatnio jak się za to brałem, to chodziło normalnie - pewnie rozpierniczyłem coś robiąć partycje przy pomocy MDK swego czasu ;)

 

Jeszcze gwoli wyjaśnienia - Fedorke mam na drugim dysku, na tym jest tylko winda :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei miałem taką akcję że niby wszystko się zainstalowało ale na samym końcu wyskoczył błąd że lilo nie może być zapisane czy cóś i po restarcie kompa zobaczyłem ciemność. Wkurzyłem się i na tym skończyła się moja przygoda z Slackware. Jak się odwkurzę to spróbuję jeszcze raz.

 

Aby uniknąć cimności trzeba zrobić podczas instalacji dyskietkę startową (której nie zrobiłem)

 

Niestety nie miałem problemów z cfdiskiem. Partycje można też robić fdiskiem. Spróbujcie może pojawią się normalne błędy :unsure:

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z partycjonowaniem pod linuksem jest ten problem że jeśli partycje tworzysz parted'em to potem możesz mieć z nimi problemy w fdisk'u i viceversa.

 

W twoim przypadku lszk to:

1. Jeśli nie chcesz tracić windy zainstalowałbym PartMagic na windzie i na nim zrobił sobie partycje linuksa i wtedy ruszył.

2. Jak ci na windzie nie zależy uruchomić Knoppixa albo innego Move'a z fdiskiem i przy użyciu tegoż programu zrobiłbym nową tablicę partycji (czyli kasacja wszystkiego)

3. Do pobawienia się. Knoppixa i poprubować namieszać cfdisk'iem, fdiskiem. Wywalić partycje lina, zrobić nową, pokombinować z MBR'em

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie.

Zakładając, że zrobie sobie tę partycje jeszcze raz przy pomocy MDK, a cfdisk będzie się pluł to nie będzie zbytnich problemów instgalując system dalej? Troche się obawiam utraty plików, które mam na tym dysku (a backup'u zrobić narazie nie mogę, bo bo nie wiem czego :/ - mam tam za duży rozpiździel i muszę wszystko posegregować...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...