Skocz do zawartości

Avalon - Przemiana Windows Xp, 2003 W Longhorn


Sahin

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że tytuł działu mówi, że można umieszczać tu tematy o innych OSach to wrzucam małą ciekawostkę o Windowsie.

Microsoft wypluł wersję alpha swojego nowego środowiska graficznego Avalon. Jest to wersja testowa środowiska w którym będzie pracował ich nowy system czyli Longhorn (premiera datowana na maj 2006). program ten jest niestety dostępny tylko w języku angielskim, ja jednak i tak go pobieram :D

Jeśli ktos chce sprawdzić to tu jest link, pliczek zajmuje około 280MB:

http://download.microsoft.com/download/5/0...P%20Release.msi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała propozycja:

Zamiast bezpośredniego linka do pliku może lepiej podawać link do strony z której można ściągnąć plik. Dzięki temu przy okazji można by było poczytać na dany temat.

A najlepiej link do strony i do pliku :P

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(_wogle_ → w ogóle) ORT wydaje mi się że ten longhorn zostaje w tyle....,

 

Avalon do wszystkich bajerów potrzebuje 64(!!!!!!!!!!) mb pamięci, a i tak do duet GNOME+Gdesklets się nie umywa :P

 

to samo WinFS, ma być nie wiadomo kiedy (2006-08) a reiser4 jest już od pół roku :P

 

więc chłopaki nie ma co się martwić, jak longhorn wyjdzie to pewnie już będzie FedoraCore6 (albo i 7) z jądrem ~2.6.20, ~GNOMEm 3, domyślnym reiserem4 i stosem innych bajerów o których okienkowcy będą mogli tylko marzyć B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja marze o łatwej i nie kłopotliwej instalacji sterownikow pod (_linuxa_ → Linuksa) ORT (neostrada, zewnetrzne dyski usb,aparaty cyfrowe itp). Jak to się spełni to bede szczesliwy jak dzieck ;)

Wyobrazcie sobie: kupujecie przenosny odtwarzacz mp3, podłączacie do kompa i .... juz,wszystko działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, też bym tak chciał......jak fajnie sobie pomarzyć.....

 

a na poważnie:

myśle, że to kwestia jeszcze paru lat. bo jakby nie patrzeć wszystko idzie w dobrą strone (no może opócz braku choćby założeń do kerneli 2.7), patrz stery do ATI (sam podpisałem się pod petycją choć mam nvidie), sprzęt Samsunga czy Intel który zobowiązał się że Sonoma bedzie działać pod linuksem w 30 dni ( http://www.zdnet.com.au/news/hardware/0,20...39178226,00.htm ).

tak więc myśle że z czasem może być tylko lepiej B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie inferfejs Avalon nie zachwyca, choć jest ciekawy. Zdecydowanie najprzyjaźniejszym interfejsem jest Aqua(MacOS X) później jest Gnome. Po gnomie bym postawił Avalona dalej WinXP(Luna??) a na samym koniuszku KDE :) KE nadawaje się idealnie na postrach wampirów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Wyobrazcie sobie: kupujecie przenosny odtwarzacz mp3, podłączacie do kompa i .... juz,wszystko działa :D

hmm, ciekawe, ja w Mandraku tak mialem :D. Wkładam odtwarzacz mp3, montuje mi go, na pulpicie ładnie ikonka do dysku była, wszystko super :).

Generalnie większych problemów ze sterownikami nie miałem, nie licząc NVIDIA (tylko w wersji 10.1). Tak poza tym, wszystko dzialalo ok ;).

Ale Mandrake troche wolny jest :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam xp, kożystam z (_linuxa_ → Linuksa) ORT (ostatnio wina odpaliłem windows jak robiłem dla niego prace) i jak narazie nie mam zamiaru go instalować. M$ jak zwykle robi wokół tego dużo szumu. Nowa nazwa, już nie explorer wstawiony stylk dostawiony kalenadarz, panel sterowania w 3d i tyle. I aż trudno zrozumieć że wokół tyle szumu że tyle osób ściąga bety. Ta wersja oficjalna do sprzedarzy datowana na 2006 rok pewnie tesz bedzie zasługiwała na miano nazwy beta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...