Skocz do zawartości

sterowniki NVIDIA


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

zainstalowałem sterowniki NViidia, najnowsze ze strony domowej NVidi, w modulec.conf automatycznie dokonał się wpis alias char-major-195 nvidia, w pliku XF86Config , był już wpis Load "glx" zmieniłem nv na nvidia, po restracie czarny obraz , nie uruchamiają się X nawet nie uruchamia się tryb tekstowy, odpalam dystrybucję z CD zmieniam wpis nvidia na nv restart i jest OK , co zrobić aby zainstalować sterowniki nvidia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też było coś takiego, że jak po uaktualnieniu plików sys. i wydaniu startx to pokazało się tylko logo nvidii i wyskoczyły w konsoli jekieś różne błędy. Poradziłem sobie w taki sposób, że zrobiłem sobie rekompilacje jądra (nic nie zmieniając), a po wszystkim znowu odpaliłem instalator nvidii. Wyskoczył wtedy jakiś konflikt w modułach (czy coś takiego) i wtedy instalator sam wszystko poustawiał, a stery chodziły świetnie.

Tyle tylko, że ten sposób robiłem na MDK9.1, a nie na Fedorze, ale powinno coś w tym być :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo to samo - te nowe sterowniki nVidii chodza tylko poprawnie na slacku... Ja wrocilam do tych poprzednich (zaczynajacych sie od czworki, nie pamietam teraz numeracji) i wszystko gra swietnie.

 

pozdrawiam

 

LadyRoot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

1. Witam wszystkich ;)

2. U mnie na fedorze nowe stery nv dzialaja bez problemu (karta to GF4Ti4200). Sciagnalem, zmienilem w inittabie runlevel na 3, reset, login w trybie txt jako root, sh nazwa_pliku_ze_sterami, klikniecie ACCEPT, wszystko poszlo, OK, edycja /etc/X11/XF86Config wg tego co napisali w readme do sterow dolaczonym (zmienic 'nv' na 'nvidia' w 'device section', w 'module section' dopisac 'Load "glx"' (to akurat bylo) i usunac Load "dri" i Load "GLcore". Dodatkowo w device section wpisalem sobie jeszcze 'Option "NoLogo" "true"', bo mnie to nv logo na starcie X'ow denerwowalo ;) startx, poszlo bez problemu, edycja inittab, zmiana runlevel spowrotem na 5, reset - wszystko dziala. Uff, przydluga mi ta historyjka wyszla ;)

 

/Doriath

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...