Skocz do zawartości

Jakie Distro Polecacie Dla Laika...


santa

Rekomendowane odpowiedzi

problem jest taki:

qmpel zalozyl firme i chce miec (_linuxa_ → Linuksa) ORT, wczesniej pracowal tylko na win98.

ma kompa na K6 300MHz ze 128 ramu. kompa uzywal glownie do offica, corela, filmow i neta przez modem wdzwaniany. zainstalowalem mu MDK 10.1, bo stwierdzilem ze tochyba bedzie najlepsze, ale nie dosc ze dziala tak jakby ktos zainstalowal XP na 386 (pomijajac to ze jest to niemozliwe :) ) to jeszcze nie wykryl dzwiekowki (jakis ESS na ISA), ale tez nie wykryl modemu a nie chce mu przez telefon tlumaczyc co zrobic.

myslalem nad Vidalinux, aby mu zainstalowac, skompilowac co trzeba i niech sie cieszy, ale nie wiem czy to jest dobry pomysl.

co byscie polecili?

PS. moze jakas stara wersje jakies dydstrybucji :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że to najlepszy pomysł jak na ten sprzęt. Najwyżej slack ale twój kumpel pewnie nie chce się grzebać. Jedynym problemem jest to czy dotrwa do końca kompilacji, ale skoro już skompiolałeś wszystko co trzeba na pewno będzie zadowolony. Vidalinux jest łatwy (emerge nazwa to przecież łatwiejsze od rpm) i szybki jak gentoo

 

Ostatecznie jak nie chcesz tyle kompilować to można jeszcze slacka jakąś starszą wersje.

 

Ps ramu mam tyle samo jade na wersji 1.1 i tylko z prockiem moga być problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy proce k6 to nie jest przypadkiem architektura i586, co chłopaki?

 

a te dwa wyżej wymienione systemy to są troche chybione, ponieważ:

1. gentoo będziesz na takim sprzęcie kompilował z tydzień

2. vidalinux jest w paczkach pod i686, więc może nie działać

3. sam wątpie czy na takim sprzęcie wzrost wydajności uzyskany kompilowaniem systemu przekroczyłby z 10%

 

tak więc dla mnie wybój jest prosty: suse(ł) . albo ew. spróbuj z tym mdk co masz (też go mam ^_^ ) wstawić kernel 2.4, najlepiej najnowszy czyli '29'

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz jakby zainstalować FC wybierając przy instalacji "instalacja minimalna" i pozniej dodac reszte programów za pomocą np. apt-geta dodatkowo wywalajac zbędne usługi to moze działać OK. Ale oczywi ście bez xfce 4.2 się nie obędzie. O KDE/Gnome nie ma co myśleć. Przy czym nadal Gentoo będzie wydajniejsze, nawet ze stage3 jeśli nie ma czasu/ochoty na stage-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suse jest na architektóre i586 to powinien pójśc, z tego co wiem 9.1 jest darmowa ale 9.2 już płatna. Tylko na takim procku susła :blink: Instalacja jakiejkolwiek paczki będzie tesz długo trwać. Może jednak debian :?:

Jak sam się znasz to możesz wsadzić slacka i go skonfigurować samemu. To chyba najlepsze rozwiązanie. Co do prędkości to przecież jest tak że najszybszy jest gentoo, vidalinux a potem slack kóry się i instaluje szybko

 

Dla tych co uważają że gentoo nie nadaje się dla takiego się nie nadaje na takie kompu to niech zerknął tu:

http://gentoo.pl/component/option,com_simp...d,5763/catid,4/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suse jest na architektóre i586 to powinien pójśc, z tego co wiem 9.1 jest darmowa ale 9.2 już płatna. Tylko na takim procku susła :blink: Instalacja jakiejkolwiek paczki będzie tesz długo trwać. Może jednak debian :?:

Jak sam się znasz to możesz wsadzić slacka i go skonfigurować samemu. To chyba najlepsze rozwiązanie. Co do prędkości to przecież jest tak że najszybszy jest gentoo, vidalinux a potem slack kóry się i instaluje szybko

 

Dla tych co uważają że gentoo nie nadaje się dla takiego się nie nadaje na takie kompu to niech zerknął tu:

http://gentoo.pl/component/option,com_simp...d,5763/catid,4/

wiesz co? czasami to aż ręce opadają jak się jak się czyta niektóre twoje posty...

dam ci rade: więcej czytaj, mniej pisz a jak już coś napiszesz to przeczytaj zanim wyślesz. ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sa moze jakies plyty z dodatkami do vidalinuxa, bo chyba sam chcialbym go miec a sadze ze moge miec problem z netem, bo jak na fedorze nie mam do co dopiero na vidalinuxie (ch.... netia)

 

slyszalem ze jest cos takiego jak gentoo-packages-i686, czyli dodatki do gentoo na plytce; sadzicie ze bedzie pasowalo do vidalinux?

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...