Skocz do zawartości

Lm_sensors


Frantz

Rekomendowane odpowiedzi

Hi

po przesiadce z WINDa (której nie żałuję) zaczyna brakować mi jednak brakować możliwości sprawdzania na bieżąco danych dot. temp. procka, szybkości coolerów itp. Panaceum na moje bolączki są Lm_sensors i tutaj dochodzimy do sedna. Czy da się je zainstalować bez wkompilowywania w jądro I2C? Jestem zbyt cienki na taką jazdę bez trzymanki. A może już jajku 2.6 I2C jezt zaimplementowane i wystarczy tylko poczekać do Maja na Fedora core2? Niestety w 2.4.22-1.2174 I2C trzeba wkompilować i na tym etapie się zatrzymuję. A może są inne toolsy potrafiące odczytywać interesujące mnie dane?

ps. Jakby jeszcze w RPMie to byłbym całkiem Happy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się je zainstalować bez wkompilowywania w jądro I2C?

 

Nie wiem czy sie da... ja instalowalem apt-getem i wszystko poszlo ok ale... nie dziala :) Tzn nie wiem czy jest to wina zlej konfiguracji samych sensorow czy wlasnie potrzeba przekompilowania jaja...

 

Ale z drugiej strony - jezeli zapisales konfig to rekompilacjia powinna pojsc calkiem szybko (tymbardziej, ze make rekompiluje tylko to co sie zmienilo...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

IMHO instalacja programu, który nie działa nie przebiegła poprawnie. Pogrzebałem w necie i znalazłem cusik takiego:

http://fedoranews.org/updates/FEDORA-2003-037.shtml

gdzie piszą o "Included BuildPrereq on lm_sensors-devel on x86 archs (#110616)." , ale z tego co się zorientowałem jest to jedynie dodatek do zależności koniecznej do poprawnej instalacji pakietu.

Tak więc pewnie na core 2.4 nie obejdzie się bez kompilacji. Ewentualnie może fedora core2 będzie juz wspierała Lm_sensors.

A tak na marginesie: szkoda, że są tylko Lm_sensors do wyświetlania stanu haradwaru pod linuxem. A może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc pewnie na core 2.4 nie obejdzie się bez kompilacji. Ewentualnie może fedora core2 będzie juz wspierała Lm_sensors.

 

Może ja się mylę - ale FC1 ma już gotowe lm_sensors które działa OK.

 

Kilkadziesiąt instalacji na różnych sprzętach ( bez rekompilacja jądra w większości przypadków ) i działa OK ( poza niektórymi płytami - ASUS P4B533 która wymaga specjalnych modułów )

 

Powtórzę - instalacja z płytki ( odpowiednich pakietów oczywiście ), bez rekompilacji jądra, sensors-detect - prawdę Ci powie czy pójdzie gładko czy nie, odpowiednie wpisy w modules i rc.local i nic tylko się cieszyć

 

W jajku dystrybucyjnym I2C jest wkompilowane jako moduły

 

Do tego gkrell do ładnego wyświetlania i z uśmiechem na twarzy zasypiamy :D

 

Chyba że nie zrozumiałem problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to stare przysłowie pszczół mówi "Kto szuka ten ostatni swiatło gasi" znalazłem na

http://atrpms.physik.fu-berlin.de/dist/fc1/lm_sensors/

wielkie, straszne (_mnustwo_ → mnóstwo) ORT RPMów z LM_monitorami i teraz odwieczny dylemat donkeya co wybrać a co odrzucić?

Jeśli mam jajko 2.4.22-1.2174 to pewnie powinienem instalnąć lm_sensors-2.8.5-0_23.rhfc1.at.i386.rpm czy może lm_sensors-kmdl-smp-2.4.22-1.2174.nptl_37.rhfc1.at-2.8.5-0_23.rhfc1.at.i686.rpm ?

A oprócz nich co jeszcze? Życie jest zbyt krótkie, żeby się uczyć tylko na swoich błędach, więc chętnie poznam Wasze wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

a instalowałeś z RPMów, czy ze źródeł? Bo mie ze żródełek nie wychodzi i szukam jakiś RPMów (może z nimi mi się uda),

 

Na 99,99 % z rpm'ów i to tych pochodzących z płyty dystrybucyjnej FC1 !

 

Tylko musisz ich tam poszukać, bo przy domyślnej instalacji się nie instalują - podobnie zresztą jak mc. ( chyba - od pewnego czasu instalując wybieram wszystkie pakiety a potem wywalam co nie potrzebuję - jest to dla mnie szybsze niż późniejsze szukanie czegoś czego potrzebuję :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi. Jednak straszna lama ze mnie bo niby w synapticu wyświetla mi, że niby mam zainstalowane lm_sensors 2.8.1-1, ale za to w zależnościach mam info, że "zależności nie zostały spełnione". Ani aptem, ani yumem dodatkowych pakietów nie chce mi ściągnąć a przy probie instalacji lm_sensors-2.8.5-0_23.rhfc1.at.i386.rpm radośnie informuje mnie, że nie jest zainstalowany libsensors.so.2, którego znikąd nie można zassać. Po prostu wymiękam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...