Skocz do zawartości

Kolorowanie Błędów Ortograficznych


MrReal

Czy oznaczać błędy ortograficzne w wypowiedziach na formum ?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy oznacza? b??dy ortograficzne w wypowiedziach na formum ?

    • Tak
      13
    • Nie
      4
    • Po co?
      4
    • Zajmijmy si? lepiej FC
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem za, bo czasem naprawde nie wiadomo, co autor chciał napisać w poście.

 

Ale to chyba by nie polegało na tym, że ktoś by odpowiedział na posta usera tylko dlatego, że ten popełnij jedego ortografa i chciał go upomnieć ? Bo to by z kolei zaśmieci ło dość znacznie forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za! Aczkolwiek sam sobie szkodze bo kiedys tez mi sie napisało "(_wogule_ → w ogóle) ORT" :rolleyes:

No ale to jest jak najbardziej dobry pomysł, przy czym takze powinny być dopisywane, gdy jest taka potrzeba, znaki interpunkcyjne. Na kolorowo oczywiście, zeby autor postu zwrocil na to uwage, czasami jak nie ma przecinkow, kropek to nic sie nie da zrozumiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak:

Czy oznaczać błędy ortograficzne w wypowiedziach na formum ?
:P

czasami jak nie ma przecinkow, kropek to nic sie nie da zrozumiec

Zgadzam sie- niektorzy pisza bez zadnych kropek, przecinkow itd. Taki tekst jest naprawde trudny do zrozumienia.

W sondzie zaglosowalem na "Zajmijmy sie lepiej FC", ale chyba lepsze bylo by "Po co?". Mysle, ze kazdy powinien po prostu przeczytac regulamin i dostosowac sie do niego, zeby inni mogli bez problemu domyslic sie o co komus chodzi. A jesli ktos nie przeczytal regulaminu, to po napisaniu nieczytelnego posta powinien zostac do niego odeslany... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktujcie to jako zart:

 

Zdognie z nanjwoymszi baniadmai  perzporawdzomyni na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnolesc ltier  przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria  byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgo? być w niaedziłe i w dszalym c?igu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu. Dzijee sie tak datgelo, ze  nie czamyty wyszistkch lteir w sołwie, ale cłae sołwa od razu zebyś już nie zrzędził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdognie z nanjwoymszi baniadmai  perzporawdzomyni na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnolesc ltier  przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria  byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgo? być w niaedziłe i w dszalym c?igu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu. Dzijee sie tak datgelo, ze  nie czamyty wyszistkch lteir w sołwie, ale cłae sołwa od razu zebyś już nie zrzędził...

 

dobre, przetaczylem do szbkyo i mimo bledow, cala tresc byla jansa

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem i za i przeciw. Przeciw bo tu się powinno nad systemem skupić. Za bo jeśli nie będzie chasko wpakowane, jeśli będzie to robił jakiś automat który ktoś będzie tylko ktoś sprawdzał (automaty nigdy niestety nie sa za inteligentne), to pomogło by nie jednemu w nabyciu dobrych nawyków językowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie lubię, gdy ktoś kaleczy nasz język, ale jeśli dzięki nim ktoś zaczyna sobie radzić z linuksem, to niech kaleczą. A wrażliwi niech napiszą program pod linuksa poprawiający polską, niełatwą ortografię. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...