Skocz do zawartości

Blad przy instalacji


Arukard

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas instalacji FC1 na Barakudzie 40 GB wyskakuje mi jakis blad (niby BUG) a na innych dyskach nic takiego nie ma.Czego to moze byc wina :?:

 

Seanse spirytystyczne mam w poniedziałki i wtorki w godz. 18:00 - 21:00.

 

:mrgreen:

 

Twoje pytanie jest w chyba w naturze 'pytaniem retorycznym'

 

albo inaczej... - to tak jakby ktoś zapytał:

---------------------------

 

PYTAJCY: "Nie mogę zainstalować Fedory, dlaczego?

 

ODPOWIADAJCY: "Może dlatego,że nie włożyłeś dysku instalacyjnego!"

 

---------------------------

 

PS. Jak chcesz uzyskac jakąś konkretną odpowiedz - to daj nam na to szansę! czyli opisz problem.

 

I nie traktuj tego jako złośliwość z mojej strony, ale na spokojnie i z obiektywnym nastawieniem przeczytaj swój post i zobacz, że nie da się na niego konstruktywnie odpowiedzieć ....

 

PSP 2. Opisz jaki to problem, kiedy występuję (w którym momencie), jakie dostajesz komunikaty błedów itp ...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec nie moge zainstalowac FC1 na swoim dysku (Segate:Barracuda 40 GB) poniewaz pojawia mi sie blad. W oknie z bledem jest napisane ze jest to najprowdopodobniej BUG, a onizej jest text (chyba wyciag z logow) i odnosi sie to do anacondy. Komunikat ten wyskakuje kiedy instaloator chce sformatowac dyski (po zatwierdzeniu wyboru pakietow).Kiedy jednak udaje mi sie go jakos ominac to wyskakuje mi znowu ze mam zamolo miejsca by zainstalowac Fedore (przeznaczylem na nia :

/boot 102 MB

/ 3100 MB

/swap 698 MB )

Nie znam sie ani troche na (_linuxie_ → Linuksie) ORT i wyczytalem ze na Fedore jest potrzebne ok.5 GB. Jednak kiedy instalowalem FC1 na drugim komputerze te same ustawienia partycji zupelnie wystarczyly.Probowalem rownierz zainstalowac minimum instacji i to samo"brak miejsca". Mam nadzieje ze teraz opis mojego problemu jest wystarczajacy

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś cd-romy?

 

Jeżeli chodzi o ilość miejsca które będzie Ci potrzebne to luknij tu ---> http://www.fedora.pl/pl/forum/viewtopic.php?t=2

 

Poza tym proponuję sprawdzić dysk w poszukiwaniu 'bad sectors' może masz poprostu walnięty dysk ...

 

A w ogóle to nie możesz zrobić większych partycji? Pamiętaj że przy instalacji linux potrzebuję troszkę miejsca na pliki tymczasowe ... i po co Ci partycja /boot ... ?

 

Ja stawiam jednak na to, że masz coś nie tak z dyskiem .. proponuję sprawdzić go tym --> http://www.ranish.com/part/

 

Jeżeli chodzi o kłopoty z zainstalowaniem Fedory - jest tego dużo na forum - może Ci pomoże.

 

Podsumowując:

 

*Sprawdz dysk (możliwe że jest wadliwy), daj znać jakie są rezultaty.

*Napisz jak wygląda struktura Twojego dysku, jaką wybierasz instalację - partycję zrób sam (jak nie wiesz - napiszesz i coś się wymyśli :) ).

*Sprawdz tematy na forum - może coś Ci pomoże

 

PS. Instalowałeś już na tym kompie jakieś (_linuxa_ → Linuksa) ORT?

Jaki masz sprzęt (ile ramu, itp...)

Spróbuj też sprawdzić CD na innym kompie.

A jak masz możliwość to sprawdz inny dysk na swoim kompie.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec nie moge zainstalowac FC1 na swoim dysku (Segate:Barracuda 40 GB) poniewaz pojawia mi sie blad. W oknie z bledem jest napisane ze jest to najprowdopodobniej BUG, a onizej jest text (chyba wyciag z logow) i odnosi sie to do anacondy.

 

Napisałeś już trochę więcej, jednak to wciąż za mało. Jaki tekst ( czytając takie komunikaty od użytkowników nabieram coraz częściej ochoty na zrezygnowanie z tworzenia czytelnych komunikatów o błędach na rzecz komunikatów w stylu "Pojawił się błąd" - bo i tak ich nikt nie czyta już nie mówiąc o interpretacji )

 

Jak już pisał yr nie traktuj tego jak złośliwości, jednak zapas jasnowidztwa dawno się nam wyczerpał.

 

Co do konstruktywnych wniosków:

- oprócz tego co napisał yr warto jeszcze sprawdzić czy nie ma się włączonej w biosie opcji skanera antywirusowego - on może powodować podobne efekty.

 

Ale najlepiej będzie jak nam przepiszesz komunikaty które dostajesz podczas instalacji - może jest w nich jasno napisane o co chodzi ?

( jeżeli nie znasz angielskiego to po prostu przepisz litera po literze )

 

A na tym dysku było coś poprzednio zainstalowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak cd-romy wszystkie zdaja egzamin.Tylko raz mi sie zdazylo ze pierwsza plyta oblala test.Dysk mam nowy i nie ma nim bad sektorow co juz kilka razy sprawdzilem.Probowalem rownierz instalowac na innym dysku i dalej nic, juz sie nie pojawia blad ele za to wyskakuje komunikat ze za molo miejsca na dysku.

struktora dysku:

hda

 

hda1: ntfs 5 GB primamry

free space (na (_linuxa_ → Linuksa) ORT) 10GB

hda2 vfat 25 GB logical

 

 

Na wolnym miejscu probowalem zrobic sam partycje

hda3 ext2 / 9,3 GB logical

hda4 /swap 700 MB logical

i nic,rownierz przy automatycznym tworzeniu partycji jest to samo.

 

 

Na drugim dysku podzielilem partycje w podobny sposob tylko ze bez partycji windowsowskich i ciagle pisze ze za malo miejsca.

 

Instalowalem juz u siebie Mandreaka 9.2 i nie mialem zadnych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko raz mi sie zdazylo ze pierwsza plyta oblala test.

 

I co z nią zrobiłeś ? Używasz dalej, bo drugi raz przeszła test ?

Jeżeli tak to wywalił bym zarówno ją jak i CD - linux to system deterministyczny i nie może być sytuacji że coś raz działa a raz nie.

 

Na drugim dysku podzielilem partycje w podobny sposob tylko ze bez partycji windowsowskich i ciagle pisze ze za malo miejsca.

 

Czy jesteś pewien że taki jest komunikat ?

Przytocz go dokładnie.

 

A może masz komunikat, że system tak skonfigurowany jak to zrobiłeś nie będzie w stanie się poprawnie uruchomić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam angielski i wyskakuje mi blad pod koniec kopiowania obrazu plyty ze nie moze skopiowac bo moze byc zamalo miejsca na dysku.

 

Czyli wyskakuje podczas kopiowanie obrazu płyty a nie podczas zakładania partycji ? Nie napisałeś tego wcześniej !

 

Pisz dokładniej, bo nie będziemy w stanie Ci pomóc, jeżeli wszystkie informacje będziemy musieli od Ciebie wyciągać na siłę.

 

Czy ten komunikat o błędzie nie wyskakuje podczas kopiowania tej płyty, o której pisałeś że pojawił się raz błąd podczas sprawdzania ?

Jeżeli tak, to zmień CD, ściągnij/nagraj płytę jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak ten blad ktory mi sie pojawial wyskakiwal przy formatowaniu ale od jakiegos czasu juz sie nie pojawia.

'EXCEPTION OCCURED

An unhandled exception has occurred.This is most likely a bub.Please copy the full text of this excaption and file a detailed bug raport against anaconda at http://bugzilla.redhat.com./bugzilla

 

Traceback (most recent call last):

File "/usr/lib/anaconda/gui.py", "

i cos tam dalej jest napisane ale nie moge odczytac bo nie chce mi odswierzyc ekranu.Ponizej sa tylko 2 opcje:reboot i debug.po kliknieciu ktorejs z nich instalacja sie zakancza.

 

A drugi blad wyskakuje mi jak juz napisalem pod koniec kopiowania 1 CD na ktorym wlasnie pojawil mi sie blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

A drugi blad wyskakuje mi jak juz napisalem pod koniec kopiowania 1 CD na ktorym wlasnie pojawil mi sie blad.

 

 

nie ....

słuchaj -- jak wyskakuję Ci błąd przy teście Cd-romu to chyba coś znacz? ściągnij go jeszcze raz ...

 

Bo teraz wydaje mi się że liczysz na fuksa : "Uda się i 1 CD-ROM przeleci, a jak nie to spróbuję jescze raz i wtedy może się uda ..."

 

bład to błąd - zły cd-rom to zły cd-rom .... i ciężko tu coś konstruktywnego dopowiedzieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok probowalem instalacji z 2 innymi obrazami i dalej to samo.Czy to moze byc wina CD-ROMU a nie plyt?

Pewnie że może... (jak masz możliwość wypróbuj inny napęd)

 

A te .iso to były dwa różne iso????

 

a... i jak jeszcze tego nie zrobiłeś - sprawdz sumy kontrolne tych iso...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy maszyna na której to instalujesz nie ma problemu z przegrzewaniem ?

 

Kopiowanie plików tymczasowych to niby prosta rzecz, jednak tego jest sporo, więc można też tu szukać przyczyny - choć traktował bym to jako ostateczność.

 

Zacznij od tego co poradził Marcyr - płyta, cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...