Skocz do zawartości

Ext3 Pod Windowsem


SebOOl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się czy istnie sposób zmuszenia Windowsa do obsługi (chociaż w trybie odczytu) partycji ext3 ?

Aktualnie do tego celu używam Total Commandera z wtyczką obsługującą ext2/ext3. Jednak mam trochę zasobów (powiedzmy muzyki) do których chciałbym mieć dostęp zarówno z poziomu Windowsa jak i Linuksa (a nie tylko przez TT).

Rozwiązaniem byłoby umiescić te zasoby na partycji NTFS i korzystać z nich w trybie odczytu pod Linuxem ... mnie jednak to nie pasuje (_poniewasz_ → ponieważ) ORT częściej korzystam z (_linuxa_ → Linuksa) ORT niż z Windy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są co najmniej trzy możliwości.

1. Plugin do Total Commandera, tylko odczyt.

2. Ext2Fsd, tylko odczyt na Ext3, zapis na Ext2.

3. Paragon Mount Everything Pro, płatny, pod Windowsem XP można również zapisywać na Ext3 (czasami, zależnie od humoru programu). Często lubi zrestartować kompa przy wchodzeniu na partycję Ext3, z tego powodu i z powodu, że jest płatny wywaliłem go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem byłoby umiescić te zasoby na partycji NTFS i korzystać z nich w trybie odczytu pod Linuksem ... mnie jednak to nie pasuje (_poniewasz_ → ponieważ) ORT częściej korzystam z (_linuxa_ → Linuksa) ORT niż z Windy.

Witam.

 

To może zastanów się, czy nie bardziej by ci się opłacało umieścić te zasoby z których chcesz korzystać pod oboma systemami na oddzielnej partycji fat32. Ja tak zrobiłem i nie mam żadnych problemów.

Aegumentem mógłby tu być fakt, że na pewno często zmieniasz zawartość swoich zasobów (np. muzyki) a tylko partycja fat32 tak (_na prawdę_ → naprawdę) ORT gwarantuje bezproblemowy odczyt i zapis z obydwu systemów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy istnie sposób zmuszenia Windowsa do obsługi (chociaż w trybie odczytu) partycji ext3 ?

Aktualnie do tego celu używam Total Commandera z wtyczką obsługującą ext2/ext3. Jednak mam trochę zasobów (powiedzmy

Nie korzystam z windowsa ale mógłbyś powiedzieć skąd wziąłeś to wtyczke. Przydała by się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...