Skocz do zawartości

Gentoo Na Raty


Sahin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od razu przepraszam za brak polskich znakow, oraz ew. bledy ortograficzne, ale wlasnie instaluje Gentoo stage1 i kozystam z links2 oraz nie mam mozliwosci sprawdzic ortografii.

Poniewaz mam ograniczony dostep do komputera, i nie moge zainstalowac calego Gentoo na raz jestem zmuszony do instalacji "na raty". Wlasnie jestem na etapie bootstrap, kiedy juz sie skonczy instalacja bootstrap to czy bede mogl wylaczyc komputer i wznowic jutro prace od momentu w ktorym skonczylem :?:

Tak sobie mysle, ze jak wloze liveCD i zrobie te kroki:

# mount /mnt/gentoo

# mount /mnt/gentoo/proc

# chroot /mnt/gentoo /bin/bash

to powinienem zaczac bez problemu kolejny etap, czyli usuniecie linux-headers a nastepnie przejscie z stage2 do stage3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź tumek, ledwo zdążyłem post napisać a już odpowiedziałeś :D Chciałem wczoraj odpowiedzieć ale zamiast nacisnąć reply psot to ja nacisnąłem report. Sorki za to ale ten links jest trochę niewyraźny.

Tak pamiętam, najpierw:

umount /mnt/gentoo/proc a potem

umount /mnt/gentoo :D

Ale i tak musze wszystko zaczynać od nowa. Edytowałem plik make.conf.example i zmieniałęm w nim na swoje ustawienia a potem zapisałem jako make.conf, przeoczyłem jedną linijkę i wszytko kompilowało się pod pentium 3 (a miało pod athlona xp). Kto nie ma w głowie ten ma w nogach a raczej w dłoniach w moim przypadku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli uzywasz jakiegos Linuksa, to instaluj Gentoo w ten sposob -> http://www.gentoo.org/doc/en/altinstall.xml#doc_chap6

Tak, znam ten sposob, czytalem go, ale musialem niestety calkiem zmienic partycje przeznaczone na (_linuks_ → Linux) ORT, wiec chwilowo nie mam zadnego linuksa i pisze z Windowsa. Najpierw chce zainstalowac Gentoo, a potem spowrotem Fodore 3. Fedora bedzie nadal moim podstawowym systemem, bo Gentoo jest szybkie, ale jesli bedzie mi potrzebny szybko jakis duzy program to lepiej jednak zainstalowac z (_rpma_ → RPM-a) ORT w pare minut niz czekac pare godzin jesli to bedzie np. OpenOffcie.

 

------

Siedze sobie znowu i nudze sie przy portage --sync, mam na dyskietce ebooka w txt tylo nie wiem jak podmontowac dyskietke do /mnt/gentoo/mnt/floppy :?:

Jak oznaczona jest dyskietka w /dev :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jesli bedzie mi potrzebny szybko jakis duzy program to lepiej jednak zainstalowac z (_rpma_ → RPM-a) ORT w pare minut niz czekac pare godzin jesli to bedzie np. OpenOffcie.

lool a slyszales kiedys o mozliwosci instalowania rpm'ow pod gentoo? jesli nie to poczytaj jeszcze fora i hałty ok?? :P piszesz "emerge rpm" i w 5 minut masz pelna kompatybilnosc gentoo z rethatowskimi rpm'ami hehe

Siedze sobie znowu i nudze sie przy portage --sync, mam na dyskietce ebooka w txt tylo nie wiem jak podmontowac dyskietke do /mnt/gentoo/mnt/floppy question.gif

Jak oznaczona jest dyskietka w /dev

jesli jestes juz w chrootowanym srodowisku to montujesz do /mnt/floppy a nie /mnt/gentoo/mnt/floppy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...