Skocz do zawartości

Suse(ł) 9.2 Instalka


lszk

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie skierowane do tych, co instalowali i mieli na dysku inną dystrybucje.

 

Odpaliłem sobie z cd1, wybrałem nową instalke i wyskoczyło na czerwono Formatowanie hdc1 i chyba hdc2 (tam mam Fedorke), a na środku w ramce chyba, że odczytuje liste pakietów, ale nie pamiętam :/. Normalnie w tym momencie prędko nacisnąłem reset i przerwałem instalke, gdyż jakby co, to nie moge się jej pozbyć, bo mam tam zbyt ważne dane. Gdybym je stracił, to zostałoby mi tylko podcięcie sobie żył ;)

Dlatego wole się upewnić, czy aby wszystko jest normalnie i to sobie tylko tak pisze, czy rzeczywiście może mi moje partycje formatnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie z cd1, wybrałem nową instalke i wyskoczyło na czerwono Formatowanie hdc1 i chyba hdc2 (tam mam Fedorke), a na środku w ramce chyba, że odczytuje liste pakietów, ale nie pamiętam :

Miałem kiedyś suse 9.1 i suse 9.2 i o to moje sugestie:

1. Ten czerwony kolor mi się nie zgadza, u mnie go nie było

2. Mam jeden dysk

3. Nie lepiej ci zostać przy fedorce

4. W jakim momencie instalacji jesteś :?: Gdyby nie te czerwone tło to by wyglądało na okno gdzie możesz zmienić okno konfiguracji, ale te czerwone tło mnie nie pokoi i troche zamało podałeś informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czerwonego koloru w ogóle nie kojarze, chociaż pojawiło się formatowanie partycji zanominowanej do montowania jakko "/". Generalnie to tam jak coś to na zielono YAsT był. Według mnie to dobrze z tym resetem zrobiłeś :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem dzisiaj tego Suse'a na prakte i przetestowałem. Kiedy na dysku był tylko win, to się na czerwono nic nie wyświetlało, jednak gdy zainstalowałem tam Slacka 10, to już było. Czyli na czerwono zaznacza tylko partycje (_linuxowe_ → linuksowe) ORT, które już znajdują się na kompie. Jednak ich automatycznie nie formatuje, to ja niepotrzebnie wczoraj spanikowałem ;)

Tylko informuje on, że takie istnieją i że nie trzeba ich na nowo zakładać (jakby ktoś się za bardzo nie znał na tym, co robi)

 

3. Nie lepiej ci zostać przy fedorce

Chce poprostu zobaczyć, co oferuje ten system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Nie lepiej ci zostać przy fedorce

Chce poprostu zobaczyć, co oferuje ten system.

 

Słabszy jest. To znaczy, da się tego systemu używać i ma on nawet pewne zalety (mam na myśli zwłaszcza pakiety objęte patentem, co ma znaczenie dla mniej zaawansowanych użytkowników). Ale już w momencie wydania płatnej wersji jego a k t u a l n o ś ć pozostawiała wiele do życzenia. A teraz, gdy można się już chyba niebawem spodziewać FC4, naprawdę szkoda zawracać sobie susłem głowę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...