Skocz do zawartości

Jak uruchomic flasha w mozilli ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie - mozilla dolaczona do fc nie ma flasha. Doinstalowalem flasha sciagnietego z macromedii i nie dzialalo. Zainstalowalem polska mozille (http://www.mozillapl.org) ktora ma teoretycznie flasha wbudowanego i tez nie dziala. Po ilus probach w koncu udalo sie podlinkowac odpowiednie biblioteki tylko jak ten ciolek nie zapisalem sobie tego i po reinstalacji znow mam problem bo nie pamietam jak to zrobic.

 

W zwiazku z tym pytania:

 

1. Jak w prosty sposob doinstalowac flasha do przegladarki

2. Jak w prosty sposob doinstalowac jave do przegladarki

 

No i jezeli nie mozilla to moze cos innego? (musi miec flasha i jave)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash player do przeglądarki jest zawsze instalowany jako plugin.

W poprzednich edycjach redhata zawsze była dołączona stara wtyczka flasha i zawsze trzeba było ją aktualizować ze strony macromedii.

Wejdź na powyższy link i pobierz najnowszą wersję playera dla linuksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, flash działa ale java nadal nie...

 

wypróbowałem ten link co się tu pojawił i niby juz wykrywa próbe odpalenia apletu

ale dalej mówi że trzeba pobrac plugin (chyba coś uszkodziłem przy tych wszystkich próbach)

 

zainstalowałem

j2re-1.4.2-5.rhfc1.dag.i586.rpm

oraz

mozilla-j2re-1.4.2-5.rhfc1.dag.i586.rpm

 

jakieś sugestie? mozilla do reinstalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było przeinstalować mozillę, potem up2date compat-stdlibc++, a potem tak jak pisał macieks (thx)

 

tak swoja drogą to w dystrybucji która pretenduje do miana desktopowej chyba powinna byc od razu przeglądarka z flashem i javą? to samo tyczy się odtwarzania mp3 i avi - niby żaden problem zainstalować xmms i xine ale ogranicza to grono użytkowników FC do tych "nieco bardziej kumatych", nowicjusze będą woleli mandrake i auroxa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do javy i flasha masz rację, powinno to być ale z niewiadomych powodów nie jest to dołączone do żadnej dystrybucji red hata standatdowo.

 

Co do mp3 i avi, w starszych dystrybucjach były dołączone wszystkie pluginy i programy potrzebe do odtwarzania tych formatów. Red Hat wycofał się jednak z tego przed kilkoma laty po problemach z legalnością takiego systemu, a raczej plików (mp3 i dvx).

Nie chcąc rozpoczynać wojny na ten temat :) moge tylko odesłać do archiwum forum red hata gdzie można znaleźć dyskusje na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
no dobra, flash działa ale java nadal nie...

 

wypróbowałem ten link co się tu pojawił i niby juz wykrywa próbe odpalenia apletu

ale dalej mówi że trzeba pobrac plugin (chyba coś uszkodziłem przy tych wszystkich próbach)

 

zainstalowałem

j2re-1.4.2-5.rhfc1.dag.i586.rpm

oraz

mozilla-j2re-1.4.2-5.rhfc1.dag.i586.rpm

 

jakieś sugestie? mozilla do reinstalacji?

Ja też je ściągnąłem i zainstalowałem pierwszy. Przy drugim wyskoczyło, że brak j2re. Nie wiem co się znowu walło. Po wejściu na strone też nadal chce pobrać plugin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa!!! Co jest? Pod X'sami nie wyskoczył żaden błąd ani nic podczas instalacji, a pod konsolą to co?

 [root@kurak lszk]# rpm -q j2re-1.4.2-4.rhfc1.dag.i586.rpm

pakiet j2re-1.4.2-4.rhfc1.dag.i586.rpm nie jest zainstalowany

[root@kurak lszk]# rpm -i j2re-1.4.2-4.rhfc1.dag.i586.rpm

błąd: j2re-1.4.2-4.rhfc1.dag.i586.rpm: Sygnatura V3 DSA: BAD, key ID 6b8d79e6

błąd: j2re-1.4.2-4.rhfc1.dag.i586.rpm nie może być zainstalowany 

 

No i co z tym @###$@ :twisted: teraz zrobić? Nic tylko kłody człowiekowi pod nogi rzucają :twisted: na każdym kroku. Nawet z --nodeps --replacefiles się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Aaaaa!!! Co jest? Pod X'sami nie wyskoczył żaden błąd ani nic podczas instalacji, a pod konsolą to co?

 [root@kurak lszk]# rpm -q j2re-1.4.2-4.rhfc1.dag.i586.rpm

pakiet j2re-1.4.2-4.rhfc1.dag.i586.rpm nie jest zainstalowany

[root@kurak lszk]# rpm -i j2re-1.4.2-4.rhfc1.dag.i586.rpm

błąd: j2re-1.4.2-4.rhfc1.dag.i586.rpm: Sygnatura V3 DSA: BAD, key ID 6b8d79e6

błąd: j2re-1.4.2-4.rhfc1.dag.i586.rpm nie może być zainstalowany 

 

No i co z tym @###$@ :twisted: teraz zrobić? Nic tylko kłody człowiekowi pod nogi rzucają :twisted: na każdym kroku. Nawet z --nodeps --replacefiles się nie da.

 

Tłumaczę z rpm'owego na nasz:

Jak se ściągnąłeś plik j2re-1.4.2-4.rhfc1.dag.i586.rpm to się okazało że ściągnąłeś sobie go kolego z błedem ( jakiś uszkodzony bajcik ) a wiemy to dzięki uprzejmości Sygnatury V3 DSA ( brawa dla tej sygnatury )

Ściągnij sobie ten plik jeszcze raz i spróbuj ponownie

 

Aha - i nie pij tyle kawy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób na instalację javy który u mnie działa super:

 

1. Mamy mozillę - jak chcemy to sobie ją upgradujemy ( ale nie koniecznie - wystarczy 1.4.1 )

2. Ze strony www.java.com ściągamy pakiecik rpm z javą ( tak naprawdę to jest *.bin, któremu dajemy możliwość uruchamiania ( chmod +x *.bin ), uruchamiamy, grzecznie zgadzamy się z licencją, i w efekcie mamy *.rpm który sobie instalujemy

 

3. Po tym wszystkim musimy jeszcze stworzyć dowiązania symblowiczne do KATALOGU MOZILLI KTÓRĄ UŻYWAMY czyli np. /usr/lib/mozilla-1.5/plugins a NIE /usr/lib/mozilla - to jest najczęstrzy błąd

 

i cieszymy się javą

 

Jeżeli zmieniamy wersję mozilli to musimy tylko utworzyć link do nowego katalogu

 

Na marginesie - czy ktoś wie, dlaczego różne programiki w javie i flashu działają pod linuksem dużo wolniej niż pod windowsem - nie mówię tu o nie wyrabianiu się sprzętu - P4, 3 GHz , full ram, a chodzi kilka razy wolniej niż pod windowsem - inne działanie zegara ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...