Skocz do zawartości

Kilka Lamerskich Pytań...


plakiet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wku.wiony tonami wirusów, adware'ów, spyware'ów i innych trojanów po raz drugi zamierzam się przesiąść na (_linuxa_ → Linuksa) ORT...

Ściągnąłem już FE3 i dzisiaj zaczynam tą nierówną walkę :D

Ale chciałem zapytać o wirusy, trojany i całą resztę robali. Jak ta sprawa wygląda w linuksie? Wydaje mi się, że jest mniej niż pod windowsa - mam rację czy nie? Bo to jedyny powód dla którego planuję tak radykalną zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod linuksa też są wirusy, ale nie w takiej ilości oraz są praktycznie dość szybko neutralizowane poprzez różnego rodzaju poprawki w oprogramowaniu.

Dlatego nie są potrzebne żadne antyvirusy ani pokrewne (no chyba, że ktoś ma serwer pocztowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z windą pokłuciłem się po stracie dość ważnej pracy - 348 slajdów w PP - właśnie przez zniszczenie tablicy dyku wirusami (przynajmniej tak mi powiedziano). Od tamtej pory nie mam ani jednego wirusa na kompie i wszystko chodzi jak świerzo zainstalowany Windows :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chciałem zapytać o wirusy, trojany i całą resztę robali. Jak ta sprawa wygląda w linuksie?

http://echelon.pl/pubs/bliss.html , dosc ciekawy artykul

 

PS.Niektorzy "newbie" usilnie chca pracowac non-stop na koncie (_root'a_ → roota) ORT. To oczywiscie nawyki z Windowsa, ale to takza duzy blad. Z wielu powodow, a jednym z nich sa wlasnie wirusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie pocieszyliście!!!

zmiana wyjdzie mi na zdrowie :)

chociaż nie wiem bo oczy mi chyba zaraz wypadną od tego czytania ;) mam nadzieje ze niezbyt dlugo bede sie przyzwyczajal i uczyl...

 

i na koniec anegdota: sciagnalem ponad 4GB FC2 a nie FC3 :( i ciagne jeszcze raz - teraz juz to co (_na prawde_ → naprawdę) ORT chcialem :D

 

 

chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taka mała porada jeszcze...

Skoro korzystasz z FC będziesz - jak wszyscy tutaj - stałym klientem fedora.pl - ni używaj stwierdzeń typu

Wku.wiony
bo nie są one zawsze miło przyjmowane przez userów... I witam wśród userów linuksa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave!

 

jakby mnie się coś takiego przytrafiło to wiem już teraz że miałbym ochotę wytegować komputer przez okni :[

na szczęście nic mu już nie grozi :D

 

Pozdrawiam!

San

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT (San @ 9.03.2005 - 22:58)

na szczęście nic mu już nie grozi biggrin.gif

 

chyba ze kernel panic wink.gif biggrin.gif

Pomyśl se że ktoś inny odałby ją i podał za swoją. Nie ma bezpiecznych systemów, chyba że ich nie włańczamy.

Co do wirusów właśnie wylazła beta antywira Microsoft, ponoć do du.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...