Skocz do zawartości

Znów O Kompilacji Jądra


plakiet

Rekomendowane odpowiedzi

zapuściłem na noc yum update i tak sobie patrze, że z jądra 2.6.9-1.667 zrobiło mi się 2.6.10-1.770

muszę ję teraz kompilować? czy jum to juz zrobił? i tak w ogóle czy muszę coś jeszcze robić po zakończeniu pracy juma? czy to już finito?

jak już to było wcześniej gdzieś opisane to przepraszam, ale prawie nie spałem przez tego (_linuxa_ → Linuksa) ORT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapuściłem na noc yum update i tak sobie patrze, że z jądra 2.6.9-1.667 zrobiło mi się 2.6.10-1.770

muszę ję teraz kompilować? czy jum to juz zrobił? i tak w ogóle czy muszę coś jeszcze robić po zakończeniu pracy juma? czy to już finito?

jak już to było wcześniej gdzieś opisane to przepraszam, ale prawie nie spałem przez tego (_linuxa_ → Linuksa) ORT :D

Ktoś Cię straszył kompilacją? ;)

Takie narzędzia jak apt i yum nic nie kompilują, tylko instalują już skompilowane przez kogoś innnego paczki. Czyli masz nowe jajko, łatwo i przyjemnie. Nie było to takie straszne, co nie? B) Teraz jeśli wszystko działa OK, możesz usuną stare

# rpm -e kernel-2.6.9-1.667

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe!!! hurrraaaaa

 

a ktoś mówił, że linux jest mniej przyjazny dla użytkownika niż to gówno gejtsa!

i znów używam brzydkich słów...

 

nawet nie wiecie jak się cieszę! dobrze że sufit jest tak wysoko bo guza bym sobie nabił :D

 

pozdrawiam wszystkich użytkowników linuksa wszelkiej maści!

no to macie jeszcze jednego upierdliwego newbie któremu trzeba będzie tłumaczyć wszystkie oczywiste sprawy hehe ( o ile nie znajdę sam )

 

ciąg dalszy...

 

hmm

odinstalowałem już stare jądro a dopiero teraz się kapnąłem, że dźwięku nie mam

 

i mam prośbę wielką: powklejałem już paręnaście repozytoriów z rożnistych stron a mp3 dalej nie chce mi zainstalować. zresztą teraz to już nawet yum update nie dziala :( jak ktoś ma dobrą, działającą listę to bardzo proszę wklejcie ją tutaj ok? będę bardzo wdzięczny

 

ciąg dalszy...

 

<0> Kernel panic- not syncing. Attempted to kill init!

 

co zrobiłem? znaczy nic nie zrobiłem. przy wylogowywaniu dostałem taki komunikat.

 

ciekawe jak dalej rozwinie się mój post :D i czy linux to przeżyje...

na razie po twardym resecie śmiga.

Edytowane przez plakiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odinstalowałem już stare jądro a dopiero teraz się kapnąłem, że dźwięku nie mam

A wcześniej był? Co to za karta dźwiękowa? Co pokazuje:

lsmod | grep snd

Odpal alsamixer i zobacz czy nie masz wyciszonych kanałów (MM nad słupkami). Sprawdź najepierw czy odtwarza pliki *.wav lub *.ogg.

jak ktoś ma dobrą, działającą listę to bardzo proszę wklejcie ją tutaj ok?

Jak cos nie działa, to usuń niepotrzebne wpisy. Jakby co, to moje ustawienia masz tutaj → http://80.55.221.90/~gajownik/linux/yum.tar.bz2

 

Aha, mam ustawione ograniczenie do 80kB/s, repozytorium updates-testing jest domyślne włączone oraz ściąga kilka paczek z repozytorium development. Najlepiej jakbyś to sobie powyłączał, bo niektóre paczki mogą nie działać (no chyba, że lubisz tak jak ja testować oprogramowanie ;-) )

<0> Kernel panic- not syncing. Attempted to kill init!

Zrobiłeś najpierw reboot, odpaliłeś nowy kernel, a potem usunąłeś stare czy przypadkiem odinstalowałeś jądro, na którym chodził system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z twojego projektu.Skopiowalem ze strony i wkleilem do pliku yum.Nie wiem ale jak wlaczam fedore to wszedzie pisze 2.6.9-1.667 co zrobic zeby zamienic?? :?: :lammer:

Jak yum skonczyl update to w liscie zaaktualizowanych plikow na koncu byl tez kernel 2.6.10 to chyba jest ale sie nie odpala.

P.S Sory ale podales link tu wyzej i nie widze tam raczej odpowiedzi.Mozesz pomoc?Co ma wspolnego zmiana odpalania kernela z zmiana botowania.Nie wiem czy jak poprostu wyrzuce ten stary ale moze juz sie nie uruchomic.POMOCY!! :lammer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiowalem ze strony i wkleilem do pliku yum.

To akurat nie ma nic wspólnego :P Chodziło mi o wersję yum, którą aktualizowałeś system:

rpm -q yum

Teraz jesteś po 'updejcie', więc za późno ;-)

Nie wiem ale jak wlaczam fedore to wszedzie pisze 2.6.9-1.667  co zrobic zeby zamienic?? :?:  :lammer:

Jak naciśniesz strzałkę w dół w GRUBie, to możesz wybrać nowe jądro? Co pokazuje polecenie:

rpm -q kernel

?? Pokaż też zawartość /etc/grub.conf. Zajrzałeś pod podanego wyżej linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[root@localhost ~]# rpm -q kernel

kernel-2.6.9-1.667

A przy starcie systemu mam fedore albo windows nic tam nie ma zadnego wyboru jadra :shock: :lammer:

A to moj grub.conf

grub.conf generated by anaconda

#

# Note that you do not have to rerun grub after making changes to this file

# NOTICE:  You do not have a /boot partition.  This means that

#          all kernel and initrd paths are relative to /, eg.

#          root (hd0,4)

#          kernel /boot/vmlinuz-version ro root=/dev/hda5

#          initrd /boot/initrd-version.img

#boot=/dev/hda

default=1

timeout=5

splashimage=(hd0,4)/boot/grub/splash.xpm.gz

hiddenmenu

title Fedora Core (2.6.9-1.667)

        root (hd0,4)

        kernel /boot/vmlinuz-2.6.9-1.667 ro root=LABEL=/ rhgb quiet

        initrd /boot/initrd-2.6.9-1.667.img

title Windows XP

          rootnoverify (hd0,0)

          chainloader +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[root@localhost ~]# rpm -q kernel

kernel-2.6.9-1.667

Już kiedyś widziałem taki problem na forum. Yum pościągał rzeczy, ale ich nie poinstalował. Zaktualizuj najpierw yuma:

yum update yum

a potem cały system. Paczki nie będą drugi raz ściągane. Masz wolne miejsce na dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem samo yum update kernel i zainstalowalo mi nowy kernel.Pojawilo sie nowe jajko pod tym starym w grubie przy ladowaniu.Ale teraz chyba bede musial wszystko od nowa instalowac tzn NVIDIE i ntfs.Bo juz nie mam.A co z tym starym jajkiem moge usunac i jak to zrobic?I czy zwolni sie troche miejsca jak usune to stare?? W tym momencie mam 400MB wolnego na dysku (/) i 1,3 GB na home>>....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz chyba bede musial wszystko od nowa instalowac tzn NVIDIE i ntfs.Bo juz nie mam.

Tak.

A co z tym starym jajkiem moge usunac i jak to zrobic?

Jeśli wszystko działa Ci w porządku, to możesz. Najpierw odinstaluj dodatkowe moduły, a potem:

rpm -q kernel
rpm -e kernel-numerki_starego_jajka

Jeśli instalowałeś moduły ze źródeł, to zostanie Ci katalog /lib/modules/numerki-starego-kernel z paroma plikami. Możesz ten katalog usunąć.

I czy zwolni sie troche miejsca jak usune to stare??

Tak.

 

Zaktualizowałeś yum, a potem cały system tak jak wcześniej napisałem? Jeśli tak, to wydaj polecenie:

yum clean all

Usunie to pościągane z netu RPMy i inne mniej ważne informacje potrzebne programowi yum do działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś najpierw reboot, odpaliłeś nowy kernel, a potem usunąłeś stare czy przypadkiem odinstalowałeś jądro, na którym chodził system?

tak właśnie zrobiłem :( skasowałem działające jądro

 

ale zaraz potem zainstalowałem (_linuxa_ → Linuksa) ORT od nowa. pewnie tak się nie robi, ale sami rozumiecie - przyzwyczajenia z łindołsa...

 

teraz już dźwięk działa bo jestem jeszcze przed updatem gdyż:

 

[root@localhost ~]# yum update yum

 

You have enabled checking of packages via GPG keys. This is a good thing.

However, you do not have any GPG public keys installed. You need to download

the keys for packages you wish to install and install them.

You can do that by running the command:

rpm --import public.gpg.key

For more information contact your distribution or package provider.

[root@localhost ~]#

[root@localhost ~]# rpm --import public.gpg.key

błąd: public.gpg.key: read przy imporcie nie powiodło się.

 

o co chodzi?

 

i teraz pytanie, którego wstydzę się zadać ale w końcu muszę. jak uruchomić mc? albo jakiś edytor tekstu np joe? za każdym razem dostaję komunikat -bash: mc: command not found

z tego co pamiętam ze szkoły to robi się jakieś aliasy? ale to baaardzo dawno. jak się mylę to sprostujcie. a jak nie to jak się robi te aliasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

However, you do not have any GPG public keys installed. You need to download

the keys for packages you wish to install and install them.

http://80.55.221.90/~gajownik/linux/fedorafaq/#gpgsig

jak uruchomić mc? albo jakiś edytor tekstu np joe? za każdym razem dostaję komunikat -bash: mc: command not found

http://www.fedorafaq.org/basics/#startprogram

 

Nie masz zainstlowanego mc (nie jest standardowo instalowany):

yum install mc

jak się robi te aliasy?

alias 'e'='emacs-nox'

Jak chcesz, żeby były potem dostępne po wylogowaniu, to dopisz je do ~/.bashrc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zainstalowalem juz w miedzyczasie ten klucz przez up2date.

ale tearaz mam coś takiego:

 

[root@localhost ~]# yum update yum

Setting up Update Process

Setting up Repo: base

repomd.xml 100% |=========================| 0 B 00:00

Traceback (most recent call last):

File "/usr/bin/yum", line 8, in ?

yummain.main(sys.argv[1:])

File "/usr/share/yum-cli/yummain.py", line 68, in main

result, resultmsgs = base.doCommands()

File "/usr/share/yum-cli/cli.py", line 381, in doCommands

return self.updatePkgs()

File "/usr/share/yum-cli/cli.py", line 766, in updatePkgs

self.doRepoSetup()

File "/usr/share/yum-cli/cli.py", line 70, in doRepoSetup

repo.getRepoXML()

File "/usr/lib/python2.3/site-packages/yum/repos.py", line 465, in getRepoXML

result = self.get(relative=remote, local=local, copy_local=1)

File "/usr/lib/python2.3/site-packages/yum/repos.py", line 443, in get

checkfunc=checkfunc)

File "/usr/lib/python2.3/site-packages/urlgrabber/mirror.py", line 414, in urlgrab

return self._mirror_try(func, url, kw)

File "/usr/lib/python2.3/site-packages/urlgrabber/mirror.py", line 400, in _mirror_try

return func_ref( *(fullurl,), **kwargs )

File "/usr/lib/python2.3/site-packages/urlgrabber/grabber.py", line 595, in urlgrab

return self._retry(opts, retryfunc, url, filename)

File "/usr/lib/python2.3/site-packages/urlgrabber/grabber.py", line 527, in _retry

return apply(func, (opts,) + args, {})

File "/usr/lib/python2.3/site-packages/urlgrabber/grabber.py", line 583, in retryfunc

fo._do_grab()

File "/usr/lib/python2.3/site-packages/urlgrabber/grabber.py", line 849, in _do_grab

block = self.read(bs)

File "/usr/lib/python2.3/site-packages/urlgrabber/grabber.py", line 916, in read

self._fill_buffer(amt)

File "/usr/lib/python2.3/site-packages/urlgrabber/grabber.py", line 886, in _fill_buffer

if self.opts.raw_throttle():

File "/usr/lib/python2.3/site-packages/urlgrabber/grabber.py", line 467, in raw_throttle

return self.bandwidth * self.throttle

TypeError: can't multiply sequence to non-int

 

 

i znów nie wiem o co chodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...