Skocz do zawartości

Monitorowanie parametrów technicznych maszyny


Grucha

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

O przepraszam, nie doczytalem. Znaczy umknelo mi to 'be' ;) No to nie gkerellm. Ale w systemie sie instaluje cos takiego jak lm_sensors. Na tym zreszta opiera sie gkerellm. Hm.. poszukaj na temat lm_sensors informacji, pewnie jest jakis sposob zeby wycisnac z niego zwrocenie wartosci, ktore 'zaobserwowal' ;)

 

Pozdrawiam, Doriath

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś program pozwalający sprawdziź takie parametry koputera jak temperatura procesora czy obroty wiatraka. Ale na Fedorze be Xów.

pod konsolą możedsz się pobawić programikiem top

... ale chyba to nie do końca to czego szukasz ...

ale ja na razie nie mam lepszych pomysłów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś program pozwalający sprawdziź takie parametry koputera jak temperatura procesora czy obroty wiatraka. Ale na Fedorze be Xów.

pod konsolą możedsz się pobawić programikiem top

... ale chyba to nie do końca to czego szukasz ...

ale ja na razie nie mam lepszych pomysłów :D

 

Ty naprawde trolujesz.

 

To nie ma nic wspujego z tym o co mi chodzil.

Gdze tam masz na przykłąd temperature procka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Ty naprawde trolujesz.

 

To nie ma nic wspujego z tym o co mi chodzil.

Gdze tam masz na przykłąd temperature procka ?

... Jezu ... zakon jakiś się tu robi, czy co ...

przecież napisałem, że nie o to Ci zapewne chodzi ale ... a zresztą odechciało mi się w ogóle gadać - mam to już gdzieś ...

powiedziałbyś raczej "dziękuję" w innych przypadkach ...

 

---

co ja tu robię :/ ---> dziwnie się jakoś tu robi .... a szkoda :[

 

pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Ty naprawde trolujesz.

 

To nie ma nic wspujego z tym o co mi chodzil.

Gdze tam masz na przykłąd temperature procka ?

... Jezu ... zakon jakiś się tu robi, czy co ...

To juz przesada

 

przecież napisałem, że nie o to Ci zapewne chodzi ale ...
Pytaj o program do tego a dostaje do czegoś innego.

 

Dziękuke :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ja tu robię :/ ---> dziwnie się jakoś tu robi .... a szkoda :[

Spokojnie marcyr, poczekaj, az zaczna sie tu zjawiac Powazni I Doswiadczenie Uzytkownicy Linuksa, Ktorych Ulubionym Zajeciem Jest Pokazywanie Poczatkujacym Jacy To Oni Sa Glupi. "Linux community" to naprawde mile i sympatyczne towarzystwo :)

 

Pozdrawiam, Doriath

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ja tu robię :/ ---> dziwnie się jakoś tu robi .... a szkoda :[

Spokojnie marcyr, poczekaj, az zaczna sie tu zjawiac Powazni I Doswiadczenie Uzytkownicy Linuksa, Ktorych Ulubionym Zajeciem Jest Pokazywanie Poczatkujacym Jacy To Oni Sa Glupi. \"Linux community\" to naprawde mile i sympatyczne towarzystwo :)

 

Pozdrawiam, Doriath

 

:) --> :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powazni I Doswiadczenie Uzytkownicy Linuksa, Ktorych Ulubionym Zajeciem Jest Pokazywanie Poczatkujacym Jacy To Oni Sa Glupi

 

NIE ZAGRZEJĄ MIEJSCA NA TYM FORUM A NIEUPRZEJME POSTY BĘDĄ MODEROWANE LUB USUWANE.

 

Forum jest przeznaczone dla wszytkich przyjaznych uzytkowników (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Jeżeli ktoś jest PIDULem to źle wybrał miejsce do swojej wypowiedzi :)

 

Ponieważ wielu z Was, Zacnych Użytkowników Forum, pracuje nocam i jest normalnie zmęczonych, czasami pojawiają się elementy rozdrażnienia. Pomimo tego zachęcam aby nie przenosić tego na posty.

 

Wasz Moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy, gdybym mieszkal w Krakowie to postawilbym Ci piwo.. qrcze, flache nawet ;)

Musze przyznac, ze podniosl mnie na duchu fakt, ze wsrod uzytkownikow Linuksa (odmiany tej nazwy w jezyku polskim nauczyl mnie swoja droga pewien PIDul, z ktorym nie tak dawno mialem przyjemnosc sie zetknac ;) ) mozna jeszcze znalezc normalnych ludzi z objawami milosci do bliznich :)

 

Pozdrawiam, Doriath

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powazni I Doswiadczenie Uzytkownicy Linuksa, Ktorych Ulubionym Zajeciem Jest Pokazywanie Poczatkujacym Jacy To Oni Sa Glupi

 

NIE ZAGRZEJĄ MIEJSCA NA TYM FORUM A NIEUPRZEJME POSTY BĘDĄ MODEROWANE LUB USUWANE.

 

Forum jest przeznaczone dla wszytkich przyjaznych uzytkowników (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Jeżeli ktoś jest PIDULem to źle wybrał miejsce do swojej wypowiedzi :)

 

Ponieważ wielu z Was, Zacnych Użytkowników Forum, pracuje nocam i jest normalnie zmęczonych, czasami pojawiają się elementy rozdrażnienia. Pomimo tego zachęcam aby nie przenosić tego na posty.

 

Wasz Moderator

 

... musze przyznać, że to pierwsze miejsce w necie gdzie moderatorzy kierują się taką "filozofią" ..... przeważnie panuję technika wysyłania w stronę googli, manuali itp ;) ... ogólnie "ganianie" 'pierwszaków' zwane często "douczaniem" ....

 

====

taka ciekawosta:

"Koleś miał kiedyś problem z kartą graficzną (nie znam szczegułów) poprosił o radę na którymś z forum... odpoowiedziano:

"sterowniki??? co za problem ? - napisz sobie ... "

====

:D

 

... tak więc jestem "zszokowany" (mile) podejściem moderatorów tego forum ...

 

(ehhh pamiętam swoje pierwsze posty ... gdzieś tam .... ile to zrypek się dostało że nie wiem że jak mam zintegrowaną kartę muzycznę blblbla ... to potrzbna mi jakaś tam ....alsa :) )

 

Ale wiecie co? czasem to się naprawdę przydało :) tzn wielę się nauczyłem ... co zupełnie nie umniejsza tutejszego podejścia "szefostwa"

 

===

:D

 

PS ---> (mozę to podejście przyczyni się, w jakimś stopniu, do zmiejszeniu populacji ludzi którzy uważają użytkowników (_linuxa_ → Linuksa) ORT za "zadufanych cfaniaków (sztuczną inteligencję)" -- niestety często się spotykam z taką opinią :/ ....)

 

pozdro for ALL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grucha był napisał:

 

"Czyżby sie jakiś zlocik szykował"

 

Przyjdzie pora i na zlot. Ale musimy do tego dojrzeć :)

 

Przy okazji pytanie. Grucha a pomożecie w organizacji? :)

 

Swoją drogą ciekawe czy wśród użytkowników mamy też niewiasty? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...