Skocz do zawartości

FC2 test 2 i nvidia


irenś

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś udało sie zainstalowac driver nvidi na tej dysrybucji fedory. Niby moduł ładnie się kompiluje, ale po wywołaniu startx mam czarny ekran i linuch wisi. ktoś dał radę z tym ?

 

hmm ja testu nie używam - ale czy to nie jest problem typu:

 

*.... wielu na forum (ewentualnie poszukaj, poczytaj, daj więcej informacji np. co widzisz się w konsoli po wpisaniu startx)

*masz problem z jajkiem 2.6 (sam kompilowałeś?)- zajrzyj może tu ---> http://www.minion.de/

 

 

:?:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało sie zainstalowac driver nvidi na tej dysrybucji fedory. Niby moduł ładnie się kompiluje, ale po wywołaniu startx mam czarny ekran i linuch wisi. ktoś dał radę z tym ?

 

FC2 -test2 - z najnowszymi uaktualnieniami ( nie sprawdzałem bez nich ) + najnowszy driver Nvidia z www.nvidia.com - chodzi całkiem ładnie, nawet lepiej niż w FC2 -test1 bo nie wiesza się przy jądrach SMP.

 

Napisz co Ci wyrzuca do logów.

 

Banalne pytanie, ale jednak je zadam - usunąłeś "Load dri" z sekcji module ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC2 -test2 - z najnowszymi uaktualnieniami ( nie sprawdzałem bez nich ) + najnowszy driver Nvidia z www.nvidia.com - chodzi całkiem ładnie, nawet lepiej niż w FC2 -test1 bo nie wiesza się przy jądrach SMP.

Żeś mnie teraz nieźle zdziwił :? Można wiedzieć jakiego używasz kernela (dokładna wersja)?

 

Z tego co czytałem na grupie mailingowej Fedory i forum użytkowników nVidii[1], to od wersji jądra 2.6.4-coś_tam nie można w sposób 'normalny' uruchomić tych sterowników. Developerzy Fedory wymyślili łatkę włączającą 4K stos w kernelu i drivery nVidii przestają działać.

 

Trzeba było przekompilować jądro z własnym plikiem konfiguracyjnym i z wyłączeniem wspomnianej łatki. Żeby było śmieszniej, łatka ta ma trafić do oficjalnej linii 2.6.6, więc jeśli programiści nVidii się nie pospieszą, to jeszcze więcej osób będzie mieć ten problem.

 

Ech, te problemy ze sterownikami binarnymi :cry:

 

[1]

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=26745

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=27557

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na grupie mailingowej Fedory i forum użytkowników nVidii[1], to od wersji jądra 2.6.4-coś_tam nie można w sposób 'normalny' uruchomić tych sterowników. Developerzy Fedory wymyślili łatkę włączającą 4K stos w kernelu i drivery nVidii przestają działać.

 

Niestety nie podam ci dokładnej wersji jądra na której to uruchomiłem, ponieważ musiałem zrezygnować z test2 :(

Potrzebowałem tą maszynę do testowania nowego systemu, który niestety nie zachowywał mi się stabilnie na FC2-test2, więc wróciłem do FC1.

 

A co do sterowników binarnych to zupełnie podzielam twoje zdanie - np. po powrocie do FC1 muszę znowu korzystać ze swykłych sterowników nv, ponieważ binarne przy jądrach SMP wieszają się przy wychodzeniu z X'ów z 99% skutecznością. :(:(:(:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie podam ci dokładnej wersji jądra na której to uruchomiłem, ponieważ musiałem zrezygnować z test2  :( 

Potrzebowałem tą maszynę do testowania nowego systemu, który niestety nie zachowywał mi się stabilnie na FC2-test2, więc wróciłem do FC1.

Czytałem później jeszcze różne posty i zdarzały się pojedyncze osoby, którym jednak sterowniki nVidii chodziły wraz z 4K stosem (gdzieś wyczytałem, że 4K stos przyspisza działanie systemu i zmniejsza zużycie pamięci - miodzio :) ). Być może należałeś do grona tych szczęśliwców :D

A co do sterowników binarnych to zupełnie podzielam twoje zdanie - np. po powrocie do FC1 muszę znowu korzystać ze swykłych sterowników nv, ponieważ binarne przy jądrach SMP wieszają się przy wychodzeniu z X'ów z 99% skutecznością.  :(  :(  :(  :(  :(  :(

Jak w FC2 wychodził codziennie nowy kernel, to mnie szlag trafiał, bo za każdym razem musiałem rekompilować moduł jądra (to było jeszcze przed 2.6.4). Życie byłoby znacznie prostsze, gdyby w końcu otworzyli swoje sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem później jeszcze różne posty i zdarzały się pojedyncze osoby, którym jednak sterowniki nVidii chodziły wraz z 4K stosem (gdzieś wyczytałem, że 4K stos przyspisza działanie systemu i zmniejsza zużycie pamięci - miodzio  :)  ). Być może należałeś do grona tych szczęśliwców :D

 

Może zagram z tej okazji w totolotka ? :P:P

 

A może miało to związek z tym, że używałem jąder SMP ?

 

Jak w FC2 wychodził codziennie nowy kernel, to mnie szlag trafiał, bo za każdym razem musiałem rekompilować moduł jądra (to było jeszcze przed 2.6.4). Życie byłoby znacznie prostsze, gdyby w końcu otworzyli swoje sterowniki.

 

Skądś to znam :? Karty NVidia jak dla mnie działają super, ale te ich sterowniki to przekleństwo. Już nie raz zastanawiałem się nad przerzuceniem na ATI, ale cały czas mam nadzieję że w końcu zmądrzeją i otworzą sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...