Skocz do zawartości

Co nowego w polskiej dystrybucji Fedory


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Wracajac do tematu, moja opinia na temat Fedora.pl jest negatywna. Jesli projekt ruszy to pewne jest ze z kolejnych jego wersji powstanie jakas nowa dystrybucja a'la Aurox. Tak sie sklada ze jesli pojawia sie nowa wersja Auroxa to zawsze nie moge sie oprzec przed jej zainstalowaniem, sprawdzeniem kilku drobiazgow, dodatkow, po czym wracam do RedHat 9 (w pracy uzywam Fedora Core 1). Tak wiec Aurox nie jest dla mnie niczym wiecej jak ciekawostka. Tak zapewne byloby w przypadku Fedora.pl i pewna grupa ludzi sie ze mna w tym przypadku zgodzi. Nie wiem czemu trzymam sie takiej zasady ze czym dalej od oryginalu tym gorzej. Dlatego tlumaczenie systemu na kilkadziesiat jezykow oraz dodawanie paru mniej. bardziej lub wcale niepotrzebnych poprawek to temat do powaznej dyskusji. Ludzie zastanowcie sie czy jeszcze jedna dystrybucja Linuksa jest potrzebna. Czy to jakas licytacja? Co z tego ze jest ich kilkadziesiat jesli wiadacych jest ok 5. Mysle ze programisci moga sie wykazac w inny sposob niz tylko tlumaczenie i dodawanie pakietow. Ale niech nikt oczywiscie sie za te slowa nie wscieka. To tylko wyrazenie subiektywnej opini, poza tym Swiata zmieniac nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fedora Pl jak napisal Jerzy to ma byc:

 

1. Fedora z polskim instalatorem i polskim helpem (prace na ukończeniu).

2. Polska dokumentacja w wersji elektronicznej i książkowej (początek prac).

3. Wsparcie instalacyjne i techniczne (opcja dla tych którzy potrzebują) (w przygotowaniu).

4. CD z dodatkami (trwa opracowywanie takiego CD)

 

wiec po co te dywagacje o nowym Auroxie. Kto chce bedzie jej uzywal, kto nie - zostanie przy orginalnej. Ja jestem ZA

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]

Nie ma -- to już lepiej PSI --- i tu mały apel:

! ludzie zakładajcie konta 'jabberowe'  ! -- wybierzcie niezależnosc

 

Czesc, Witam Was,

 

jestem kompetnym newbie w temacie Linuksa, ale zainstalowam juz Fedore jako moj glowny system i... ucze sie.

 

Pytanie o kominikator: a co zlego jest w Gaim'ie? Obsluguje Jabbera, GG, ICQ i kilka innych . A wlasnie Gaim jest standardowo instalowany w Fedorze. W czym PSI jest lepsze?

 

Pozdrawiam,

 

rfk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czesc, Witam Was,

 

jestem kompetnym newbie w temacie Linuksa, ale zainstalowam juz Fedore jako moj glowny system i... ucze sie.

[...]

 

witaj więc wędrowcze w naszych skromnych progach...

:mrgreen:

 

[...]

 

Pytanie o kominikator: a co zlego jest w Gaim'ie? Obsluguje Jabbera, GG, ICQ i kilka innych . A wlasnie Gaim jest standardowo instalowany w Fedorze. W czym PSI jest lepsze?

 

Pozdrawiam,

 

rfk

 

Przede wszystkim jes to kwestia gustu.

 

Cięzko mi tu zająć jakieś konkretne stanowisko - ponieważ nie znam Gaim`a .

 

Podstawowa cecha które je jednak różni - to fakt, iż w Gaimi`e musisz mieć swoje konto AIM/ICQ - a jak ktoś nie ma? i nie chce mieć?

 

Poza tym jak dla mnie jest poprostu jakiś za "mdły" - ale to moje subiektywne odczucię i jak wspomniałem nie znam go na tylę by porównywać .... w przyszłości... ;)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie posiadamy pasma, które może obsłużyć pobieranie obrazów. Umieszczenie ich na serwerze, spowoduje, że forum będzię praktycznie niedostępne.

 

Użytkownicy forum zwracaja uwagę na szybkość działania forum i szybko zgłaszają zastrzenia gdy są jakieś problemy :), dlatego też nie ma do pobrania obrazów Fedora.pl oraz Fedora i nie przewidujemy takiej możliwości w najbliższym czasie. Jest wiele serwerów w necie gdzie można pobrać oryginalną Fedorę.

 

pozdrawiam, Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
pomysl fajny + polskie manuale i zamiast Kadu walnalbym jakis multikomunikator typu Miranda ((_wogole_ → w ogóle) ORT ona jest pod linuksa ? )

 

Czy ktoś próbował odpalac mirande pod wine? W mandraku mi się ta sztuka nie udała. od razu zwiecha... Ale moze to wina mandraka. Pod debianem kumplowi dziala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was . :lol:

 

Fedora.pl

Moje odczucia sa nastepujace, fajnie by bylo gdyby byla fedora po polsku cala, z helpem to juz bylo by zajeb***** moza by se bylo poczytac w wolnych chwilach :P albo przy sciaganiu czegos :P to by bylo fajne :P | Fedor.pl brzmialoby dumnie :) polska instalka, i (_wogole_ → w ogóle) ORT, help o ktorym juz wspomnialem, i rozne takie tam po polsku. wtedy na pewno by to zgromadziloby wiecej uzytkownikow gdyz, fedora pochodzi od redhata, ale pamietac cza ze chcac miec wlasny system po swojemu to no dos cza wysilku (_napewno_ → na pewno) ORT zrobic. Fedora w sumie fajnie wyglada i (_wogole_ → w ogóle) ORT ale instalacja ktora jest teraz w FC1 jest troszke niedokladna, zaznaczajac pakiety nie pokazuje nam czy cos potrzeba do dobrego dzialania dannej aplikacji ( niepokazuje nam czy nie jest spelniona zaleznosc ). to jest moim zdaniem pewno niedogodnosc :roll: Pozatym czytam tutaj o takim czyms jak poco robic kolejny niewypal jak distro " AUROX " w sumie ja (_niewiem_ → nie wiem) ORT bo nieuzywalem tego , a mialem to tylko chyba 8.0 albo 8.1 (_niewiem_ → nie wiem) ORT juz sam bo to bylo dawno :P .

 

Przydalaby sie nam Fedora po polsku ;) no ale niewiadomo jak to wyjdzie . ponoc sciagnac niebedzie sie dalo, bo niebedzie serwera na to no to cza bedzie kupic na cd :PPPP ale mniejsza o to. Z drgiej strony nielepiej by bylo wspierac wspolnymi silami FEDORE tylko ze jak bysmy kcieli tak wszystko mniej jak kcemy to miec taraz w FEDORA.pl no to bylo by troszke nieprzyjemnie , pewnie bylo by ze pare cd. bo jak polska ma tak , to pewne kraje tez by tak chcialy miec . ale w sumie na dosc sporo krajow jest tlumaczona fedora jakby na to niepatrzec.

 

Wszedzie kasa rzadzi , jakby sie dalo to by bylo zajeb**** tych co umieja doobrze cos w (_linuxie_ → Linuksie) ORT . paczki by mogly byc robione i umieszczane na serwerze . no ale to wszystko sa koszta :|

 

Wiec najlepiej jak uwazacie . bo polska Fedora to mozebyc niezly pomysl no ale zanim sie niesprawdzi to sie nieprzekonamy ;d;d wiec ja jestes ZA

 

 

CZY JAK BEDZIE FEDORA.pl TO BEDIZIE CZA JĄ KUPIĆ ???

WYJDZIE WTEDY CO FEDORA 2 ???

 

POZDRO :))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

ja moze zainstalowalbym FC2.pl w innym przypadku zostalbym przy tej co mam...chyba ze ta nowa (.pl nie pl oobojetnie) znalzla by mi sieciowke zintegrowana na nfroce 2, to wzialbym sie za to bez zadnego przemyslenia... rzucilbym sie na ta wersje, osobiscie uwazam ze skoro macie amibicje na Fedore w polskiej wersji jezyklowej to zrobcie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jezeli mógłbym coś dodać odnośnie tego co chciałbym widzieć w fedora.pl to prawidlowa obsługa Hintingu. Jest to problem, który dotyczy pewnie wielu z nas zamazane czcionki a wszystko przez prawo patentowe, przez które redhat nie uzywa wygładzania czcionek freetype. Wiecej na ten temat jest tutaj:

 

http://apcoln.linuxpl.org/pokaz_artykul.php?artid=40

 

Ps: poruszyłem ten temat na forum i widziałem ze wiele osób go czytało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Taką zażartą dyskusje prowadzicie na temat czy fedora.pl coś da, a w sumie jej jeszcze nie ma, a być miała :( Fedora 3 powoli pokazuje się na horyzoncie, a FEDORA.PL coś stanęła w miejscu, są tylko dyskusje.

 

Przetestować zawsze można od tego wszystko się zaczyna ale w sumie nie wiem nawet na jakim etapie są prace.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
chetnie zainstalwalbym program "GaduGadu", ale jakos nie znalazlem linuksowej wersje na stronie www.gadugadu.pl :P jawnie olewaja  userow (_linuxa_ → Linuksa) ORT ! :( jak im sie nie podoba ze ktos uzywa kadu to niech zrobie clienta pod (_linuxa_ → Linuksa) ORT :P

 

Polecam www.kadu.net - nie jest tak źle jak mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...