Skocz do zawartości

ALC650 i fedora


madoleo

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowalem system i wszystko byloby fajnie gdyby nie fakt ze nie ma dzwieku.

System wykrywa muzyke jako i810, wg opisow z internetu nawet by sie zgadzalo ze o to chodzi. Postanowilem conieco przejrzec i zainstalowac sterowniki ze strony poducenta, po wpisaniu ./configure powinno sie cos dziac a mnie wyskakuje cos takiego:

[mady@localhost alsa-test-0.9.4]$ ./configure

checking for gcc... no

checking for cc... no

checking for cc... no

checking for cl... no

configure: error: no acceptable cc found in $PATH

 

i na tym sie konczy moja instalacja muzyki

 

Moze ktos ma jakies sugestie jak ten problem rozwiazac?

 

Z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu brakuje Ci kompilatora gcc. Zainteresuj się czymś takim jak apt. Dużo tego jest na forum, a wtedy poradzisz sobie na pewno :wink:

 

Ewentualnie możesz zainstalować ten kompilator z płyty instalacyjnej (1-szej chyba).

Gdy włożysz cd do napędu, potem na konsoli przechodzisz na napęd

cd /mnt/cdrom

a później przechodzisz do odpowiedniego katalogu przez "cd" (zawartość katalogu wyświetlasz poleceniem ls) wpisujesz polecenie

rpm -Uhv gcc*

i powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kiedyś instalował ponownie system to nie zapomnij o zaznaczeniu w dziale development (o ile mnie pamięć nie myli) najlepiej wszystkich kompilatorów (najłatwiej poprostu zostawić to, co domyślnie jest zaznaczone). Możesz też doinstalować brakujące pakiety narzędziem graficznym Dodaj/Usuń Programy (Add/Remove Applications), choć na nim kiedyś się bardzo zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...