Skocz do zawartości

Male Lamerskie Pytanie.


Koksik1986

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie chce zobaczyc gentoo i sciaglem obraz iso ale nie wieze ze gentoo jest na 1 cd . Kazda dystrybucja to 4-7 cd a tak profesjonalna jak gentoo to 1 cd??? Moze ktos powiedziec czy dobrze sciaglem czy to tylko czesc?? Sciagalem stad

http://linuxiso.org/distro.php?distro=45

i sciaglem

Gentoo Linux - Gentoo x86 Universal Installer

1 cd 679MB.

 

P.s Ja mam celerona a widze ze jest kilka wersji tej dystrybucji wiec moze ktos podpowiedziec bo sie troche gubie. Czy wybrac plytke instalacyjna x86 czy i686 czy pentium 4 bo sie gubie co jest do celerona???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie daleko, tylko nigdzie. Taka jest smutna prawda.

Gentoo mozna juz zainstalowac z plytki ktora ma 57mb. Wystarczy by odpalic chroota i reszte sciagnac i skompilowac emerge. Gentoo bez netu nie zadziala

I tak jak mowil Stef poczytaj dokumentacje. (albo Vidalinux ;) )

 

 

Ps.Wszystko jest w handbooku tylo trzeba to przeczytac

http://www.gentoo.org/doc/pl/handbook/hand...-x86.xml?full=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chce zobaczyc gentoo i sciaglem obraz iso ale nie wieze ze gentoo jest na 1 cd . Kazda dystrybucja to 4-7 cd a tak profesjonalna jak gentoo to 1 cd??? Moze ktos powiedziec czy dobrze sciaglem czy to tylko czesc?? Sciagalem stad

http://linuxiso.org/distro.php?distro=45

i sciaglem

Gentoo Linux - Gentoo x86 Universal Installer

1 cd 679MB.

 

P.s Ja mam celerona a widze ze jest kilka wersji tej dystrybucji wiec moze ktos podpowiedziec bo sie troche gubie. Czy wybrac plytke instalacyjna x86 czy i686 czy pentium 4 bo sie gubie co jest do celerona???

ROTFL of The Day :D

czy nie sadzisz, ze moze jestes troche za cienki na gentoo?? Moze zacznij na poczatek z VidaLinux, co?

1CD w przypadku gentoo to az ZA DUZO, poczytaj o filozofii systemu. Ilosc plyt ma sie nijak do ilosci/jakosci softu.

co do Celerona- zacytuje klasykow tego forum: "nikt nie jest tu wrozka". Typow celeronow jest cale mnostwo, od 300MHz, poprzez Celerony-M (Dothan) 1300MHz, do pewnie 3GHz w jeszcze innej architekturze P4. skad wiadomo jakiego ty masz? x86/i386 na pewno Ci zadziala ;) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Jeżeli się uparłeś na gentoo i nie masz zbyt sprawnego łącza, to polecam gentoo z Linux+, instaluje się bez dostępu do netu a po tem możesz sobie już dociągną co chcesz i uaktualnić :]

 

Ja np. żeby mieć dostęp do netu i pisać tu na forum, to instalnąłem gentoo z linux + 2004.3 teraz już jest 2005 , no i pod kde odpaliłem na fedorce i reszta się dociąga, np. taki fluxbox.

Instalacja całego gentoo zajmuje kilka dni :)

Samo kde u mnie się kompilowało koło 10 godzin.

Jeżeli się czujesz na siłach to możesz się sprawdzić :]

Ale chyba jak tam wyżej kolega radził lepiej zacząć od Vidalinux :):)

Wybieraz wygrywasz :)

POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie sadzisz, ze moze jestes troche za cienki na gentoo?? Moze zacznij na poczatek z VidaLinux, co?

Co do tego to sie przekonam.

Po drugie pytalem na ilu cd jest gentoo i juz dostalem odpowiedz.

Po 3 mam opis instalacji po polsku krok po kroku wiec chce sprobowac. Nie interesuje mnie VidaLinux bo mam jeszcze fedore. I fedorki nie zamienie.

Dzieki za odpowiedz.

P.S

czy nie sadzisz, ze moze jestes troche za cienki na gentoo?? Moze zacznij na poczatek z VidaLinux, co?
panie przemk daruj sobie takie wypowiedzi.

x86/i386 na pewno Ci zadziala wink.gif hehe
za to dzia.

 

I wlasnie chce to tak zamotac zeby z cd poszla instalacja bo mam slabe lacze moj maksymalny download to 18-19 KB/s wiec plytke 700 MB to 12-13 godzin sciagam.

 

Jeżeli się czujesz na siłach to możesz się sprawdzić :]
no bez walki nic sie nie osiagnie panie gryhild. Posiedze nawet rok az mi sie wkoncu uda i jakos to bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie VidaLinux bo mam jeszcze fedore. I fedorki nie zamienie.

czyli co?

bo niebardzo rozumiem. Jak dla mnie to Gentoo/Vidalinux to instaluje sie nie dla tej super szybkosci (bo coprawda jest to szybsze, ale nie az tak jak niektorzy mowia) tylko dla tego wspanialego emerge ktorym mozna instalowac tylko to co sie chce oraz ma sie b.szybko najnowsze programy w repozytoriach(portage)

 

Jaks ie nastawiasz na szybkosc to Arch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie nastawiam sie konkretnie na szybkosc czy cos innego tylko poprostu lubie wyzwania.Jak do tej pory sprawdzilem kilka distro takich jak Aurox , Mandrake , Fedora Core 3. I tak jak napisalem bardzo spodobala mi sie fedorka i juz jej nie zmienie na inne distro tylko teraz poszukuje jeszcze jednego distro wiec walcze.A z tego co slyszalem i czytalem duzo to najwieksza zabawa jest wlasnie z gentoo.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Tak sobie czytam co wy tu wypisujecie, ja zainstalowalem gentoo bo chcialem sie wiecej nauczyc na i o (_linuxie_ → Linuksie) ORT a naczytalem sie opisow ze to takie fajne i w ogole . Nie jestem jakims zawansowanym uzytkownikiem (_linuxa_ → Linuksa) ORT ale z hendbook-iem w reku idzie to zrobic i naprawde nie jest to takie trudne jak to opisujecie . Co za roznica od jakiego CD zaczniesz czy 2004 lub 2005 portage i tak sie pozniej uaktualnia do najnowszej wersji a jesli chodzi o net to sie nie obejdzie , musze przyznac ze emerg to totalny wypas a gentoo smiga u mnie jak dobry merol , mysle ze warto sprawdzic swoich sil z ta dystrybucją .

 

Pozdowienia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x86/i386 na pewno Ci zadziala wink.gif hehe
za to dzia.

Panie Koksiku, poszukaj "lepiej odpowiadajaca" architekture do twojego proca.. Wskazowka powinno byc to od jakiego Pentiuma wywodzi.. celki z punktu widzenia rozkazow sa z jakims zgodne..

Pozdrawiam, zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A apropo gentoo z linux +, to ono nie ma kilku narzędzi ale daje rade to połatać. Nie ma tam np. ifconfig czy route :(

Ale po chroot po np. FC daje rade to doinstalowć i po tem skonfigurowć już w gentoo necik :]

Troszku zabawy, ale niezła frajda, no i instalacja nie jest taka straszna :)

POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...