Skocz do zawartości

Problem z przegladarkami


Arukard

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z przegladarkami.Pod windom wszystkie strony sie otwieraja a pod linem wiekszosc stron mi sie nie wyswietla i wyskakuje komunikat ze nie moze znalesc (podany adres) takiej nazwy i zeby sprubowac podac ja jeszcze raz.

Dlaczego i jak to naprawic.

Internet otrzymuje przez serwer postawiony Wingatem ze standardowymi ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z przegladarkami.Pod windom wszystkie strony sie otwieraja a pod linem wiekszosc stron mi sie nie wyswietla i wyskakuje komunikat ze nie moze znalesc (podany adres) takiej nazwy i zeby sprubowac podac ja jeszcze raz.

Dlaczego i jak to naprawic.

Internet otrzymuje przez serwer postawiony Wingatem ze standardowymi ustawieniami.

Hmm... Dobrze masz ustawione serwery nazw? Co ustawiłeś jako serwer DNS: router z Wingate, czy jakieś inne serwery?

 

Jeśli to pierwsze, to może przyblokowałeś go sobie firewallem albo nie zaznaczyłeś opcji Automatically obtain DNS information from provider (redhat-config-network, zakładka Devices - > właściwości karty -> zakładka General).

 

Jeśli to drugie, to może wpisałeś nie to co trzeba. Odpal redhat-config-network i w zakładce DNS wpisz serwery, np. 194.204.159.1 (primary) i 194.204.152.34 (secondary). Jeśli nie zainstalowałeś tego programu, to zawsze możesz wyedytować /etc/resolve.conf. Ja mam coś takiego:

nameserver 194.204.159.1

nameserver 194.204.152.34

nameserver 192.168.0.1

Kolejność jest ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z przegladarkami.Pod windom wszystkie strony sie otwieraja a pod linem wiekszosc stron mi sie nie wyswietla i wyskakuje komunikat ze nie moze znalesc (podany adres) takiej nazwy i zeby sprubowac podac ja jeszcze raz.

Dlaczego i jak to naprawic.

Internet otrzymuje przez serwer postawiony Wingatem ze standardowymi ustawieniami.

 

Puść w konsoli:

 

ping www.interia.pl

 

i napisz co dostałeś w efekcie.

 

A jeszcze lepiej:

 

traceroute www.interia.pl

 

P.S. To nie jest reklama interii !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puść w konsoli:

 

ping www.interia.pl

 

 

A jeszcze lepiej:

 

traceroute www.interia.pl

 

 

Ale żeś teraz pojechał :shock:

nie lepiej:

traceroute www.fedora.pl

:?: :?:

 

8)

 

=====

 

kolega nie ma zapewne wpisanych DNS`ów (TEPSA? - jak się domyślam... :mrgreen:)

 

no to kolega gajownik już zapewne rowiązał problem ....

 

Tylka zastanawia mnie fakt:

"[...]wiekszosc stron mi sie nie wyswietla i wyskakuje komunikat ze nie moze znalesc[...]"

 

większość - czyli jakieś się otwierają? - jeżeli tak to nie problem braku wpisów w /etc/resolve.conf

 

Napisz w takim razie więcej o swoim lanie ....

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylka zastanawia mnie fakt:

\"[...]wiekszosc stron mi sie nie wyswietla i wyskakuje komunikat ze nie moze znalesc[...]\"

 

większość - czyli jakieś się otwierają? - jeżeli tak to nie problem braku wpisów w /etc/resolve.conf

Też mnie to zastanawiało - zgadywałem, że chodzą linki z IP. Czasami jest podane za mało informacji i trzeba strzelać :? - raz się trafi, a raz nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze jakies strony mi sie otwieraja a nawwet czasem otworza sie strony ktorych nie moge otworzyc jak np. www.fedora.pl

Mam troche dziwnie zrobionego Lana bo komputer mam podlaczony do sieci osiedlowej dhcp i na tym komputerze mam rownierz zrobiny serwer winatem by udostepnic polaczenie drugiemu komputerowi gdzie wlasnie mam problemy.Watpie bym zle skonfigurowal dns.

wingate hula na polaczeniu:

ip: 192.168.0.1

mask: 255.255.255.0

czyli na drugim kompie ustawilem tak polaczemie:

ip: 192.168.0.2

mask: 255.255.255.0

gateway: 192.168.0.1

iprimery DNS : 192.168.0.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty masz za "sygnał" ?? (nie wiem czy jestem śleby? - bo nie mogę znaleźć ;))

 

Jak z TPSY to spróbuj jednak wklepać jej DNS`y:

 

194.204.159.1

194.204.152.34

 

.... i zobacz co będzie ....

 

Na tym drugim kompie postawiona jest Feddora? Czy też winda i Fedora, z czego na Fedorze stronki się nie otwierają a na windzie tak? Jeżeli tak jest zobacz jakie masz wpisy w windzie (szczególnie właśnie DNSy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest z tepsy.postaram sie wyjasnij jak jest zbudowana.

Jest kilka serwerow(kazdy pracuje oddzielnie ze jak jeden padnie to tylko siedle podpiete do tego serwera nie ma netu) na kazdym osiedlu ktore tworza calosc.

Ja jestem podlaczony do takiego serwera wraz z ilomas tam osobami (cos powyzej 100).Komputer podlaczony do tej sieci ma 2 sieciowki i udostepnia internet drugiemu komputerowi w innym pokoju.Obie sieci chodza na ip,masce,bramie i jednemu dns-owi.

Tak wiec jedna sieciowka ma swoj adres ip,maske,i brama i dns a druga ma tylko ip i maske.

 

:P Pewnie to nic nie da ale siec zwie sie ATOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale sprawdzałeś czy działa, jeśli jako serwery DNS wpisze się te tepsiane? Chodzi o to, że maszyna na Linuksie może nie dostawać odpowiednich informacji od tej z Wingatem i chcemy sprawdzić, czy w innej konfiguracji będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze wszystko teraz dziala.

Hmm... Czyli będziesz musiał sobie teraz posprawdzać różne ustawienia w redhat-config-network (jeśli się nie mylę, to żeby nowe ustawienia działały trzeba 'zrestartować' sieć poleceniem service netwok restart) - najprowdopodobniej przy włączonym DHCP nie był ustawiany odpowiedni DNS.

 

Jeśli nie zależy Ci na DHCP, to możesz zostać tak jak jest.

A nie znacie przypadkiem jakis szybkich adresow proxy??

Twój dostawca internetu nie oferuje może jakiegoś? To by było chyba najszybsze rozwiązanie.

 

Ja właściwie znam tylko 200.182.136.2:80 - brazylijski anonimowy serwer proxy, ale pewnie Ci się nie przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...