Skocz do zawartości

Fc4 I 64 Bity


gwiazdor_online

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Przymierzam się do kupienia w dość krótkim czasie Athlona 64 i jeszce parę niewiele znaczących w tym miejscu dodatków. Chcę zainstalować (mając FC3 na arch. i686) mającą niedługo wyjść FC4, ale już pod architekturę 64-bitową. Z tego też powodu mam trzy pytania do znawców rzeczy:

 

1. Czy będę musiał instalować FC4 "od nowa", czy wystarczy upgrade z FC3 mimo innej architektury?

 

2. Coś raczej z dziedziny hardware: płyta główna i procesor będą na gniazdo 754. Doszły mnie pogłoski, że instrukcje na 64 bity (czy jak to sie nazywa :P) zostaną w nim obcięte. Czy to prawda?

 

3. Kiedy wreszcie doczekamy się ostatecznej wersji FC4 :P bo testy mnie raczej nie interesują :)

 

 

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy będę musiał instalować FC4 "od nowa", czy wystarczy upgrade z FC3 mimo innej architektury?
Nie będziesz musiał instalować od nowa (_poniewasz_ → ponieważ) ORT wersja 64 bitowa ma w sobie (nie musi mieć ale lepiej zaintsalować) wszystkie aplikacje w wersji x86 oraz x86_64. Zapewnia to kompatybilnosć wstecz...

 

2. Coś raczej z dziedziny hardware: płyta główna i procesor będą na gniazdo 754. Doszły mnie pogłoski, że instrukcje na 64 bity (czy jak to sie nazywa tongue.gif) zostaną w nim obcięte. Czy to prawda?
Ta podstawka jest swoistą przejściówką... Płyty w nią wyposażone obsługują instrukcje 64-bitowe ale lepiej sobie z tym radzą socet 939/940. Sądzę że dla domowego użytkownika róznica jest nie odczuwalna bo wynosi zaledwie kilka procent...

 

A tak od siebie:

Ja uważam że się wkopałem z FC3 x86_64. NIe jest to system tak dopracowany i tak stabilny jak wersja x86 !!! Są problemy z zależnościami, o aptcie zapomnija yum petli się sam z sobą !!! Jak robisz udate programu to musisz pamiętać że trzeba zaintalować obie wersje 32 i 64 bitową (yum o tym zapomina dosyć często i trzeba kilka razy robić update tego samego) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze FC4 64bit bedzie troszke lepiej dopracowane niz FC3 - nie udalo mi sie odpalic graficznego instalatora, byly problemy z dzwiekiem, ciezko znalezc niektore mniej popularne pakiety... Mimo wszystko po kilku dniach walki system dziala stabilnie i b. szybko choc tak powalajacej roznicy w stosunku do wersji x86 jak sie spodziewalem nie widac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj z upgrade. Najpierw zrób kopię danych, może to jest wina wersji testowej ale u mnie przeinstalowanie FC3 na FC4 spowodowało że niektóre pakiety zaczeły się wykładać i niezłe zamieszanie. Myślke że zawsze jest lepiej nową wersję instalować od nowa i przenieś dane, bynajmniej się trochę posprząta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Od paru dni męcze się z athlonem 64 745 i powiem tak: Jęzeli ktoś lubi dłubać to ta platforma nadaję się na to jak najbardziej. Jeżeli ktos chce postawić serwer nich pozostanie przy i386.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...