Skocz do zawartości

Fc3 I Raid


Unkel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeszukalem to forum i pare zagranicznych i nic.

Moj komp to:

proc- p4 3.4 ghz

mobo- Msi neo2 platinum

graf- GF PCX5750 (na pci ex)

i dwa dyski sata w raidzie.

No i podczas instalacji nie wykrywa dyskow... Wczesniej sciagnalem Mandrake'a i tez nie wykrywal, teraz FC a potem to sam nie wiem :/ Moze ktos juz sobie poradzil z instalacja na dyskach w raidzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka.

 

Miałem ten sam problem. W FC3 wina leży w starej wersji sterowników obsługujących sata_nv Nvidii. Poprostu jest time out dysków SATA i instalator nie wykrywa ich. Podarowałem sobie instalację FC3 i CentOsa na tym sprzęcie (MSI +Nforce3 (chyba) i 2 dyski seagate SATA). Udało się za to zainstalować FC2 która dyski SATA wykryła jako IDE - w sytemie były widoczne jako hde i hdg.

 

Zrobiłem raida1 i zainstalowałem system. Następnie yum update - najnowsze paczki i najnowsze jajko (czyt. jądro). Uszczęśliwiony robię reboot i odpalam na jajku 2.6.10-1.771_FC2. Niestety system nie uruchomił się nie mógł znaleźć / na dysku /dev/md4 - dałem sobie spokój. Do tematu wróciłem na drugi dzień. Grzebiąc trochę doszedłem do wniosku, że initrd nie ładuje modułu sata_nv więc jądro nawet nie wie, że są dyski SATA:

 

mkinitrd --with=sata_nv --preload=sata_nv nazwa_pliku_initrd 2.6.10-1.771_FC2

 

I gotowe.

 

Restart systemu inicjalizacja z nowym initrd i proszę - system śmiga jak oszalały w systemie dysk: sda i sdb.

 

2 dni bojów - ale chociaż FC2 mam zainstalowaną.

 

Update yumem do FC3 nie udał się - jakiś błąd zależności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...