Skocz do zawartości

Ikona Obok Adresu W Pasku Adresu Przeglądarki


SebOOl

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm

Może mi ktoś wyjaśnić jak umieścić ikonę w pasku adresu przeglądarki (tak jak jest np na stronie tego forum)?

Domyślam się że można to zrobić za pomocą JavaScriptu a może nawet samego HTMLa. Czy ktoś może mi napisać przykładowy fragment kodu, który by realizował takowe zadanie?

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke OT ale przy okazji faviconek:

W zakladkach Firefoxa w sekcji Porady>>fedora.pl B) mam teraz 3 rozne rodzaje ikonek (Mambo, Kapelusik, F). Bo poprostu fedora.pl zmieniala faviconki. Ale powinno byc tak ze jak odswierze dany wpis w zakladce to powinienna pojawic sie aktualna faviconka. Tak sie nie dzieje. Co zrobic, co wyczyscic by z pamieci FF zniknely stare faviconki? Dodam ze jak wyeksportuje zakladki i pozniej na innej dystrybucji je zaimportuje to nadal mam 3 rozne rodzaje faviconek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Mam jeszcze kilka pytań:

Znacie może jakiś program dla linuksa do sprawdznia spójności i kompatybilności kodu HTML, CSS?

W stylach użyłem znacznika:

A:hover    {text-decoration:underline; font-family:sans-serif;}

firefox nie reaguje gdy najadę myszą na odnośnik. Sprawdzałem u kumpla na windzie i w explorerze działa.

Czyżby firefox nie do końca radził sobie z CSS ? Dodam że wszystkie pozostałe wpisy są wyświetlane jak należy.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakiś program dla linuksa do sprawdznia spójności i kompatybilności kodu HTML, CSS?

Najlepszym rozwiązaniem są oficjalne "sprawdzacze": http://validator.w3.org/ i http://jigsaw.w3.org/css-validator/ . Czasem szlag mnie trafia, jak sobie pomyślę, jak to, czego się uczyłem jest różne od poprawnego HTMLa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sobie jedną z podstronek tym validatorem i jest nieźle :) tylko dwa błędy były. Trochę HTMLa zapomniałem ale generalni jest nieźle B)

 

Jeden strasznie głupi bo ten validator doszedł do wnisku że muszę usunąć znacznik </head> bo nie był otwierany .. A PRZECIEŻ JEST otwarty i zamkniety nie został! bu (_usunolem_ → usunąłem) ORT zamknięcie (żeby błąd zniknoł :?: dziwne).

Wywala coś takiego gdy zamknę head:

Line 77, column 6: end tag for element "HEAD" which is not open

</head>

The Validator found an end tag for the above element, but that element is not currently open. This is often caused by a leftover end tag from an element that was removed during editing, or by an implicitly closed element (if you have an error related to an element being used where it is not allowed, this is almost certainly the case). In the latter case this error will disappear as soon as you fix the original problem.

If this error occured in a script section of your document, you should probably read this FAQ entry.

A drógi to nie mam pojęcia jak ominąć bo czepia się o:

Line 82, column 33: document type does not allow element "BODY" here
<body onload="animuj(),animuj2()">

The element named above was found in a context where it is not allowed. This could mean that you have incorrectly nested elements -- such as a "style" element in the "body" section instead of inside "head" -- or two elements that overlap (which is not allowed).

One common cause for this error is the use of XHTML syntax in HTML documents. Due to HTML's rules of implicitly closed elements, this error can create cascading effects. For instance, using XHTML's "self-closing" tags for "meta" and "link" in the "head" section of a HTML document may cause the parser to infer the end of the "head" section and the beginning of the "body" section (where "link" and "meta" are not allowed; hence the reported error).

 

Ma ktoś jakieś sugestie co mogę z tym zrobić :?: ... Kurcze zawsze tak robiłem tyle że nigdy nie sprawdzałem zgodności kodu narzędziem W3C, robiłem to takim jakimś programikiem będącym częścią pajączka.

 

=========================================================================

Już sobie poradziłęm powyższe błędy były wynikiem tego że postawiłem / na końcu znacznika link. Dziwne tylko że validator uczepił się head i body, no ale nikt ani nic nie jest doskonałe ...

Edytowane przez SebOOl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...