Skocz do zawartości

Win Xp + Fedora 4


tom4

Rekomendowane odpowiedzi

mam twardego 40 gb podzielony ;c-6 gb ;d 20 gb, zwindowsem. reszte przeznaczam na, fedora core 4, w związku z tym pytanie mam czy dac opcje automatycznego podziału czy lepiej podzielic to ręcznie a jerzeli ręcznie to prosze mi doradzic co oznacza punkt montowania bo kiedys miałem z tym problem nie do pokonania (oczywiscie przezemnie) z gury bardzo dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak:

1. Utwórz partycję ext3, punkt montowania ustaw na / - będzie to partycja z systmem. w twoim przypadku daj 10 GB (powinno Ci zostać ok 5 GB zapasu gdy już zainstalujesz system - ale będziesz go aktualizował itp. , a zapas się przyda)

2. Utwórz partycję swap -powinna mieć 2 razy więcej niż RAM ale to nie jest konieczne bo FC swap jest potrzebny dopiero przy zaawansowanym wykorzystywaniu systemu (daj 500MB i powinno być dobrze)

3. Utwórz partycję ext3, punkt montowania ustaw na /home - będzie to twoja partycja domowa, gdzie będą przechowywane dane użytkowników. (przeznacz na nią pozostałe wolne miejsce)

 

Jeśli chcesz możesz utworzyć tylko partycję swap i / bez /home. Ale wtedy jak będziesz przeinstalowywał system to stracisz wszystkie ustawienie i pliki ściągnięte przez użytkowników - decyzja należy do Ciebie :)

 

Dopisze jeszcze od siebie:

Jak instalator będzie się pytał gdzie zainstalować bootloader to wskarz mu mbr a nie partycję z systemem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...