Skocz do zawartości

Debian Sarge


shimonic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam do was kilka pytań - dokładnie dwa B)

  1. Na których płytkach z 15 cd'kowego wydania Debiana Sarge znajdują się środowiska graficzne? (tylko Gnome i KDE)
  2. skąd mogę ściągnąć najnowsze wersje debianowskich płytek, gdzie będą już najnowsze wersje w/w środowisk
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak offtopic'znie chce zapytać, po jaką cholere targać 15 płyt sarge'a, skoro takie obrazy powstają co tydzień?

Normalnie to wystarczy 3.0r4 na 7 cd, a i tak można go zainstalować tylko z cd1, a reszte se przez apt dotargać. Sam tak zrobiłem, troche to zajęło, ale przynajmniej mam czysty system. Później "lekka" zmiana w sources.list i już mam działającego, z najnowszym softem sarge'a...

 

Co do targania płytek, to szpakni no tu http://www.debian.org/distrib/cd

 

PS. A usenet fajny jest B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - ludzie :P - Debiana używam najdłużej ze wszystkich (_linuks_ → Linux) ORTów więc mniej więcej wiem o co chodzi B)

ale...

1) Neo nie idzie skonfigurować podczas instalacji, a co za tym idzie to o apt z internetu mogę zapomnieć ;) ,

2) Na rise.pl kupiłem sobie ładnie wydaną 15cd'kową dystrybucję,

3) I tak mam czysty system, bo dodaję tylko płytki do sources.list i resztę doinstalowuję apt-get install...,

4) Gentoo mi się nie podoba, ale logo ma ładne :)

 

BTW. Przez sieć Gnome albo KDE - powiem tak - :shock: - sorki, ale imho to ok. 600mb to jednak dla mnie za dużo :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o apt z internetu mogę zapomnieć

Możesz skonfigurować po instalacji. Chyba apt-setup to było.

Na rise.pl kupiłem sobie ładnie wydaną 15cd'kową dystrybucję,

No za 40 zeta + koszty przesyłki, to bym raczej nie kupił ;)

bo dodaję tylko płytki do sources.list i resztę doinstalowuję apt-get install...,

Można też dodawać płytki, ale po co? Wole sobie troche posiedzieć i z neta stargać wszystko w najnowszej wersji ;)

mho to ok. 600mb to jednak dla mnie za dużo

Co ty gadasz ??!!?? KDE ma ledwo ~390 mega :PB)

 

Ja sobie ściągałem różne programiki, które wymagają bibliotek gnome'a i teraz mam go w połowie na dyziu, więc się cały nie uruchamia. Ciekaw jestem swoją drogą, co trzeba wpisać w apt po install, bo samo 'gnome' nie wystarcza :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...