Skocz do zawartości

problemy z MPlayerem


Paweł Chrostowski

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jestem zielonym uzytkownikiem (_linuxa_ → Linuksa) ORT, mam zainstalowany FC1,

zainstalowalem MPlayer1-Opre3 razem z GUI

po wlozeniu plyty DVD program widzi serie plikow VOB. nie moge odpalic pliku odpowiedzialnego za menu filmu, tzn jak otwieram poszczegolne pliki vob to te pierwsze otwieraja ekran po czym (_odrazu_ → od razu) ORT "sie koncza" bez zadnego komunikatu. otwieram te dlugie pliki w ktorych sa czesci filmu ale program wyswietla obraz bez napisow czy lektora. przewalilem cala dokumentacje i jestem przekonany ze wszystkie ustawienia dotyczace czcionek sa ok. jak wrzuce plik z tekstem z zewnatrz (txt) to napisy sa. co mam o tym myslec?

prosze pomozcie, czy ja czegos niedopatrzylem?

 

mam athlon 1,8, Geforce 4 ze sterownikami ze strony NVIDIA, dzwiek VIA zintegrowany z plyta, btw dzwiek jest ale w centrum informacyjnym podaje ze brak informacji o karcie dzwiekowej

 

dziekuje z gory i pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem zielonym uzytkownikiem (_linuxa_ → Linuksa) ORT, mam zainstalowany FC1,

zainstalowalem MPlayer1-Opre3 razem z GUI

po wlozeniu plyty DVD program widzi serie plikow VOB. nie moge odpalic pliku odpowiedzialnego za menu filmu, tzn jak otwieram poszczegolne pliki vob to te pierwsze otwieraja ekran po czym (_odrazu_ → od razu) ORT "sie koncza" bez zadnego komunikatu. otwieram te dlugie pliki w ktorych sa czesci filmu ale program wyswietla obraz bez napisow czy lektora. przewalilem cala dokumentacje i jestem przekonany ze wszystkie ustawienia dotyczace czcionek sa ok. jak wrzuce plik z tekstem z zewnatrz (txt) to napisy sa. co mam o tym myslec?

prosze pomozcie, czy ja czegos niedopatrzylem?

 

mam athlon 1,8, Geforce 4 ze sterownikami ze strony NVIDIA, dzwiek VIA zintegrowany z plyta, btw dzwiek jest ale w centrum informacyjnym podaje ze brak informacji o karcie dzwiekowej

 

dziekuje z gory i pozdrawiam serdecznie

W mplayerze jest funkcja otworz DVD - musisz mieć tylko właściwie ustawioną ścieżkę do napędu ( lub prawidłowo ustawiony link /dev/dvd )

 

A czy instalowałeś biblioteki do obsługi DVD ? - jeżeli mplayer był instalowany przez *.rpm to powienien tego chcieć.

 

Tym że nie ma informacji w centrum o karcie dźwiękowej to się nie martw - dla niektórych kart tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, program rzeczywiscie mial podana zla sciezke, u mnie dvd  jest w /mnt/cdrom teraz wszystko dziala.

 

pozdrawiam serdecznie - Pawel

miłej zabawy B)

 

Pamiętaj także o ustawieniach z VCD - podobny problem może Cię spotkać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Filmy nie wyswietlaly mi sie na pelnym ekranie ale kumpel powiedzial ze trzeba zminic w zakladce wideo na xvid.Zrobilem tak ale nie moge otwierac fimow bo wyskakuje mi blad:

 

Error openinig/initializing the selected video_out (-vo) device.

 

Co jest tego przyczyna i jak to zrobic? :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych tez mi wyskakuje ten blad :angry:

Gdy odpaliłeś ./configure to jakie pokazywało wyjścia wideo? Może nie było odpowiednich nagłówków i się nie skompilowało.

 

A tak właściwie to skąd masz Mplayera: kompilowałeś samemu, czy z jakiś paczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnalem przez apt-get.  ;)

Można wiedzieć skąd? Niektóre repozytoria rozczłonkowują Mplayera na kilka paczek i może nie zainstalowałeś wszystkiego.

 

Tak swoją drogą, to Mplayer jest jednym z tych programów, który warto samemu skompilować - dostosować pod własny sprzęt, by chodził szybciej. To nie trwa aż tak długo. Można sobie porobić skrypty i wszystko zautomatyzować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak skompiluje ze zrodel to bedzie ok?

Tak, bo teraz brakuje Ci jakiejś biblioteki (or something). W innym wątku pisałeś też, że chodzi Ci trochę wolno, więc i ten problem powinno to roziązać. Tak od siebie dodam, że najlepiej jakbyś zrobił samemu paczkę RPM. Jeśli już musisz kompilować w normalny sposób, to daj jakiś prefix (np. /opt) - będzie łatwiej odinstalować.

 

Aha, podaj jeszcze z jakiego repozytorium ściagasz paczki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...