Skocz do zawartości

Czcionki W Wine


tsiru

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Mam taki problem, że kiedy chcę odpalić jakiś program przy pomocy wine, to efekty są takie, że nie ma liter, tylko jakieś znaczki przypominające japoński alfabet :/

Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, żeby się tak nie działo ?

ghj

Edytowane przez gajownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz jeszcze raz do katalogu wine/drive_c/windows/fonts

tam znajdziesz czcionke (bodajze) wine_merlin/marline (nie pamietam).tff

usun ja to ona odpowidzialna jest za krzaczki

i juz powinno dzilac niestety bez polskich znakow, nie wiem jak zrobic by dzialaly

a jak bys chcial cedege badz winex'a to tu

masz link http://www003.portalis.it/115/gtngursngsn8...85m5699865.html

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Maskaz

 

Zrobiłem tak jak pisałeś i wszystko działa tylko, że ja skopiowałem fonty windy do katalogu

/usr/share/fonts/wine stąd usunąłem tę czcionke co pisałeś.

 

Wszystko działa i są polskie znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Według mnbie problem jaest banalny do rozwiązania.

Ści ągasz programik winetools i on sam ci ści ąga czcionki i nie tylko również IE, Media player itp.

potem je instaluje i wszystko. Tylko wydaje mi się że musisz sprawdzić czy pójdzie Ci to z twoją wersją wine. a winetools wyszukaj sobie z google.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
wejdz jeszcze raz do katalogu wine/drive_c/windows/fonts

tam znajdziesz czcionke (bodajze) wine_merlin/marline (nie pamietam).tff

usun ja to ona odpowidzialna jest za krzaczki

nie mam nawet takiej czcionki ale krzaczki śa.. szczególnie w mathematice.... mimo żę zainstalowała swoje czcionki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

mam dokladnie ten sam problem z WINE zainstalowalem go przez apt gdy probuje uruchomic w terminalu program instalacyjny do gg:

wine gg.... program sie uruchamia iale wyswietla same krzaczki zato w terminallu zaczyna wyswietlac mi takie oto rzeczy:

 

[root@localhost ~]# wine gg71.exe

fixme:font:WineEngCreateFontInstance just using first face for now

fixme:font:WineEngCreateFontInstance just using first face for now

fixme:font:WineEngCreateFontInstance just using first face for now

err:ntdll:RtlpWaitForCriticalSection section 0x40b570 "?" wait timed out in thread 000a, blocked by 0009, retrying (60 sec)

fixme:font:WineEngCreateFontInstance just using first face for now

err:dc:DCE_FreeWindowDCE [0x10024] GetDC() without ReleaseDC()!

 

plz HELP scared.gif co mam zrobic co sciagnac ewentualnie i skad z gory dziekuje

Adamo_0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co instalujesz gg windowsa skoro masz jabbera i inne typu kadu, gaim itd

zainstaluj sobie mstcorefonts i po klopocie, a do panów wyżej czy po tym co zrobiliście mieliście naprawde polskie czcionki? czy tylko nabijacie posty.

moderator jeszcze żyje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blink.gif Panowie no w zyciu bym nie pomyslal ze akurat dio tego sie przyczepicie jakby to byl najwiekszy problem ale ok juz tlumacze wzielem GG TYLKO DLA PRZYKLADU wiem ze jest kadu na fedore to byl przykladowy plik exe moglem podac wam adsfasdfasdfasdfasd.exe jezeli to w czyms pomoze . Ale nie to bylo glownym problemem tego postu chodzilo mi o krzaczki.

 

kilka godz pozniej .......blink.gif

 

dzieki wolly444 nawet niewiesz jak mnie pokierowales co do msttcorefonts znalazlem ciekawa stronke opisujaca jak to zrobic lamo.gif

 

http://www.kuznetsov.uklinux.net/linux-mst...ttcorefonts.php

 

tu ladnie pisze jak ja dokladnie zainstalowac, niestety mi sie nie przydala tongue.gif bo mnialem problem z polaczeniem sie do strony zeby sciagnac andale32.exe niechcial sie polaczyc ale postanowilem poszukac tego pliku na wlasna reke i znalazelm go i pare innych na tej stronie lamo.gif

 

http://sourceforge.net/project/showfiles.p...lease_id=105355

 

andale32.exe niestety musialem instalowac na czuja cool.gif no oczywiscie wyswietlily mi sie krzaczki tongue.gif

ale majac do swiadczdenie w windowsa rutynowe klikniecia okazaly sie trafne i czcionka zaczela dzailac.

DZIEKI WIELKIE i polecam wszystkiim co maja problem z czcionka w WINE link wyzej .Pordr0 Adamo biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam,

 

Chce zainstalowac sobie diablo 2 za pomocą wine. Wszystko ladnie sie odpala wybieram typ instalacji i zaczynaja sie schody - okienka z wpisaniem cdkeya i usera sa nie podposane. Oczywiscie moge na czuja wypelnic okiena cdkeya i przejsc dalej, ale potem bez opisu nie radze sobie. Poprzenosilem fonty do podanych przez przedmówców katalogów zainstalowalem winetools i nim poinstalowalem fonty i dalej nie mam zadych czcionek wyswietlanych :(

 

edyta:

przejrzalem wczesniejsze watki zwiazane z wine na całym forum i zasosowałem sie do http://corefonts.sourceforge.net/ tez nie pomogło :(

 

ma ktos jakis pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej,

 

naczytałem się sporo o czcionkach, instalowałem nowe wg. przepisu i nic jak miałem brak napisów w wine tak mam dalej.

 

Mój problem polega na tym iż jak odpalę winecfg pokazuje mi się okienko ale napisów w nim żadnych :-( ani na przyciskach ani na polach wyboru. Coś tam jest bo jak klikam w te niby puste pola to na belce pokazuje się nazwa programu który jak mniemam che konfigurować :-(

 

W czym może tkwić problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...