Skocz do zawartości

Nfsu 2 I Cedega


maxim

Rekomendowane odpowiedzi

ma fc3 zainstalowalem cedege 4.3.1 w postaci rpm`a wszystko poszlo pieknei ladnie ktos mi kiedys powiedzila ze trzeba zmienic prawa dostepu do cr-romu i tak tez zrobilem i przystapilem do instalacji need for speed underground 2 zapodalem plytke i wyskoczyl mi taki blad

 

[root@localhost ~]# cedega /media/cdrecorder/setup.exe

/usr/lib/transgaming_cedega//winex/bin/wine: can't exec '/media/cdrecorder/setup.exe': error=21

i nie mam zielongo pojecia co z tym zrobic .. moze mial ktos juz taki problem i sie z nim uporal ??????/

:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja problem rozwiązałem tak:

Zalogowałem się na roota.

Do pliku /etc/rc.d/rc.local dodałem :

echo 0 > /proc/sys/kernel/exec-shield
echo 1 > /proc/sys/vm/legacy_va_layout

W /etc/fstab zmieniłem typ partycji z vfat na auto i działa:

/dev/hda5               /mnt/win_d              auto pamconsole,auto,exec,users,umask=0,rw,managed 0 0

No i jeszcze w pliku /etc/sysconfig/prelink zmień te parametry na:

PRELINKING=no
PRELINK_OPTS="-mR-no-exec-shield"

A na końcu wykonałem

/usr/sbin/prelink -ua

 

Restart kompa i działa ;-) Tylko, że NFS U2 działał okropnie. Chodził płynnie, ale ze 2 razy za wolno a na dodatek tekstury były w pikselo-kratkę. Tyle, że wtedy były stare sterowniki ATI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echo 0 > /proc/sys/kernel/exec-shield

Wyłączyłeś ochronę przed przepełnieniami buforów. Teraz exploity będą działac bez problemu na Twoim systemie :P

PRELINKING=no
PRELINK_OPTS="-mR-no-exec-shield"

Wyłączyłeś prelink, więc programy będą się wolniej uruchamiać :P

 

Lepiej jakby programiści z Cadega naprawili swój program <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No coz, a ja powiem tak ze to chyba nie do konca wina cedegi, poniewaz dlaczego np mam gre soldier of fortune w SuSE smiga jak ta lala niestety w fedorze na tej samej cededze nie chce sie uruchomic :( To czy to wina cedegi czy Fedory zapytam sie, tak jak w przypadku bzflag, dziwi mnie fakt ze wersja 2 nie dziala dzwiek w Fedorze, a na innych dystrybucjiach smiga. Hm moze wiec jednak to wina fedorki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, a ja powiem tak ze to chyba nie do konca wina cedegi,

Wina Cedegi → https://www.redhat.com/archives/fedora-deve...r/msg00138.html (Alan Cox się zna ;-) )

zapytam sie, tak jak w przypadku bzflag, dziwi mnie fakt ze wersja 2 nie dziala dzwiek w Fedorze

U mnie działa. Przekompilowałem u siebie paczkę z Fedora Extras Development jakby co. Jako sterownik wpisałem ALSA i nic więcej. Paczki ALSA mam z Rawhide'a. Dodatkowo wszystko chodzi na pluginie Dmix i mogłem sobie słuchać muzyki z BMP (nie uzywam żadnych ESD ani ARTSD).

 

Może musisz wyeksportować zmienną:

export SDL_AUDIODRIVER="alsa"

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...