Skocz do zawartości

Azureus


AlienJR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Teraz mam inny problem. Tak dużo mówi się o tym że Azureus jest łatwy w instalacji. Stąd mój wniosek, że jestem normalnie pechowcem.

 

Zassałem j2re w rpm i zainstalowałem. Odpaliłem

./azureus

przeszło krok z wykryciem java'y, ale chody zaczynają się później. Wykrywa że w sekcji main jest jakiś problem i dostaje hasło Azureus TERMINATED (zdarzyło mi się też że zawisł !!)

 

Nie wiem co robić prosze o pomoc.

 

P.S. faktycznie nie zauważyłem tego drugiego linka. Sorki za powielanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zassałem j2re w rpm i zainstalowałem.

Jeśli ze strony Suna, to albo w pliku azureus ustaw ścieżkę do binarek javy

JAVA_PROGRAM_DIR="/usr/java/j2re1.4.2_05/bin/"

lub lepiej stwórz sobie plik, np. /etc/profile.d/moje_ustawienia.sh, nadaj mu chmod 755 i wpisz do niego:

export SDL_AUDIODRIVER="alsa"

export JAVA_HOME="/usr/java/j2re1.4.2_05"
export JAVA_PATH="$JAVA_HOME"
export PATH="$PATH:$JAVA_HOME/bin"

(ta pierwsza linijka tak jakbyś kiedyś używał aplikacji na SDL ;-) ).

 

Jeśli to nie to, to podaj co tam jest dokładnie napisane podczas uruchamiania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na poczatku wypada mi przeprosić ze powielanie tematów.Wybaczcie nie przeszukalem wszystkiego.

 

Mam nadzieje ze m@rtinez zrozumiał wszystko co napisał mu gajownik. Jednak ja jak wiecie jestem całkiem zielony i nie rozumiem ani slowa z tego co napisał kolega i mysle ze jest jeszcze sporo osob ktore w przyszlosci odwiedza to forum i beda szukac tu pomocy. Sytuacja wyglada nastepujao. Pewnego dnia przyszedł do mnie pewien koleś (na forum znany jako AljenJR) zainstalował mi fedore2Nauczyl mnie korzystac jedynie w podstawowym poziomie z (_linuxa_ → Linuksa) ORT i poszedl sobie zostawiajac mnie samego z systemem. Od tamtej pory zrobiłem dzieki wam spory postep ale do mistrzostwa :ph34r: jeszcze mi brakuje. Jak na razie nic nie zepsułem więc jest całkiem niezle :D. Dlatego teraz ,aby tak pozostało, prosze was o wyjasnienie tego w jakis bardziej zrozumiały sposób.

 

Teraz przejde do sedna mojego problemu. Za kazdym razem gdy uruchamiam azureusa komendom

cd /usr/local/azureus

./azureus

komputer odpowiada mi nastepujacym błędem :

Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: org/gudy/azureus2/ui/swt/Main

(pisze te błedy na wszelki wypadek bo nie wiem czy jest to ten sam problem jak w przypadku m@rtineza).

 

Uf, ale sie rozpisałem :D. Wołam o pomoc i z góry za nią dziękuje.

Pozdrófki :D

P.S. No dobra Aljen, pomagales mi ty tesz :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...