Skocz do zawartości

Zaokrąglone Obramowanie I Kolory


SebOOl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następuacą systuację i powiązane z nią pytanko.

Otóż przykładowo mam sobie stronkę która ma powiedzmy białe tło. Na tej stronce mam ramkę (zrobioną w programie graficznym i wstawioną do dokumentu w tabeli w kawałkach - lewy, prawy,górny itp). Wszystko fajnie ale: chcę aby to obramowanie miało zaokrąglone rogi, z tym że zawartość ramki ma mieć powiedzmy niebieskie to podczas gdy strona ma białe. Widziałem kilka stron tak zrobionych więc zakładam że przy pomocy CSSu da się zrobiś tak aby wewnętrzna część zaokrąglenia była niebieska a zewnętrzna biała. Tylko jak?

 

BTW da się wstawić do dokumentu obramowanie zrobione w programie graficznym ale bez użycia tabel tylko samego CSS :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kurshtml.boo.pl/

To co do tych ramek, jest tam jeden taki pomysł. A co do umieszczenia tego przez css, to się da. Widziałem jeden przykład w książce pt Css wg kogośtam. (sorki nie pamiętam więcej) i zrobić to można za pomocą div z tłem i pozycjonowania relatywnego. Właśnie nad tym pracuje, bo ksiązki oczywiscie nie kupiłem :unsure: Właściwie to możesz poprostu obrazek z samą ramka i tlem w kolorze tła stronki, ale to troche nieekonomiczne ze względu na rozmiar. Jak to mówia: Potrzeba matką wynalazku, więc kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...