Skocz do zawartości

Red Hat 8.0


waldis

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa ma się tak: laptop kolegi Toshiba Satelitte Pro 4200 i konieczność legalności. Wyrzucał mi instalacje FC3 i Auroxa 10.0. W związku z tym mając pod ręką RH 8.0 zainstalowałem go. Problem polega na tym, że zamiast kursora myszy jest kwadrat o boku 2 cm. Jeździ tak, jak myszą ruszam, ale najechanie na ikonkę i kliknięcie nic nie powoduje. Dodam, że ma toto 128 RAM-u i prawdopodobnie Celerona 500. Grafika to S3 Savage MX. Ma to służyć generalnie jako maszyna do pisania. Ma ktoś pomysł na tę mysz? Nadmieniam, że osoba, która będzie tego używać wie o Linuksie tyle, że jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RH8? Wywal to z miejsca. Do tego nie ma juz nawet aktualizacji na fedoralegacy.org. Jeśli chodzi o te problemy z instalacją, to przypuszczam, że to coś będzie związane z jądrem 2.6 (fajnie jakbyś przetestował instalator FC4t3 i najwyżej zgłosił błąd w bugzilla.redhat.com).

 

Jeśli Ci się nie chce, za spróbuj FC1 (jest na jajku 2.4). Całkiem udana była ta wersja :-) Aha, aktualizacje są na fedoralegacy.org.

 

Wybacz, że napisałem nie na temat, ale próba naprawiania błędów w jakiejś nieźle starej wersji jest jak walka z wiatrakami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że FC4 będzie potrzebować więcej RAM-u niż FC3, a ta wg "Linux+" skąd mam swoją potrzebuje 192, a zalecane 256 Mb. Rozbudowa laptopa nie wchodzi w grę, więc spróbuję z FC1, tylko czy można to jeszcze sciągnąć, bo to też zabytek. Póki co ściągam FC2, ale nie wiem jakie miała wymagania sprzetowe. A swoją drogą instalując RH bez myszy zacząłęm się zastanawiać jak ludzie żyli bez tego, chociaż pamiętam jeszcze czsy PC bez HDD, z dyskietkami większymi niż pudełko z CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąganie FC2 nie ma sensu (chyba), bo ona tez używa jadra z serii 2.6. FC1 znajdziesz tutaj → http://download.fedora.redhat.com/pub/fedo...ore/1/i386/iso/

 

Jeśli chodzi o RH8 i mysz, to to obsługuje takowy sprzęt (sam od tej wersji zaczynałem przygodę z Linuksem) :-) W Twoim przypadku są jakieś problemy ze sterownikami (pewnie błąd w XFree86).

 

Mówiąć, że RH8 to staroć, miałem na myśli, że jest strasznie stary w porównaniu do obecnych dystrybycji. W ciągu prawie tych trzech lat od wydania 8.0, w Linuksie sporo pozmieniało się. No, ale bez przesady, wtedy obsługa myszy w systemie była rzeczą standardową ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, popróbuje z FC1 w poniedziałek (teraz spróbuję ją ściągnąć). Jak coś będzie nie tak, to odezwę jeszcze.

 

 

Edit:

Mam FC1 wiesza się po uruchomieniu anacondy, przy próbie instalacji w trybie tekstowym mieli, mieli, po czym wyświetla komunikat "you may safely reboot system". Jest identycznie jak podczas instalacji FC3 i Auroxa 10.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem. Po wystartowaniu komputera w przypadku FC1 i FC3 wszystko idzie dobrze do czasu, kiedy powinien pokazać się ekran instalatora, pokazuje się jasny ekran, kursor i koniec. Przedtem prawidłowo rozpoznaje kartę graficzną, mysz, itp. Tak sobie myślę, że w takim razie problem nie leży w jądrze. Sprzęt do tej pory chodził na win98 i nie było z nim kłopotów. A co do podstawowego problemu, od którego się zaczęło, to kwadrat, który jest kursorem trzeba naprowadzić lewym górnym rogiem na ikonę na pulpicie lub pasku i działa.Normalnie w preferencjach lub ustawieniach systemowych nie da się tego amienić. Czy nie można go gdzieś w konsoli zmienić na kursor. Komputer nie będzie używany w sieci, więc nowszy system nie jest specjalnie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...