Skocz do zawartości

Wine I Jakieś Proste Gry


Tutanchamon

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś dwa dni temu zainstalowałem Wine'a z RPM. Dziś mi się o tym przypomniało :rolleyes:. Proste programiki, typu Notepad działały bez problemu, więc spróbowałem jakiejś nieskomplikowanej gry i chciałem uruchomić Icy Tower, ale napotkałem jakiś błąd, którego nawet nie potrafię rozczytać :lammer:

 

[blazej@Linux Icy Tower]$ wine icytower.exe
fixme:ddraw:Main_DirectDraw_SetCooperativeLevel (0x77c6cda0)->(00000000,00000008)
fixme:ddraw:Main_DirectDraw_SetCooperativeLevel (0x77c7f768)->(00010022,00000008)
fixme:ddraw:Main_DirectDraw_SetCooperativeLevel (0x77c7f768)->(00010022,00000011)
fixme:xrandr:X11DRV_XRandR_SetCurrentMode Cannot change screen BPP from 32 to 8
fixme:xrandr:X11DRV_XRandR_SetCurrentMode Cannot change screen BPP from 32 to 8
fixme:ddraw:Main_DirectDraw_GetMonitorFrequency (0x77c7f768)->(0x778ff828) returns 60 Hz always
fixme:x11drv:X11DRV_DDHAL_CreatePalette stub
fixme:ddraw:Main_DirectDraw_WaitForVerticalBlank (0x77c7f768)->(flags=0x00000001,handle=(nil))
fixme:ddraw:DIB_DirectDrawSurface_Blt dwFlags DDBLT_WAIT and/or DDBLT_ASYNC: can't handle right now.
fixme:ddraw:Main_DirectDraw_WaitForVerticalBlank (0x77c7f768)->(flags=0x00000001,handle=(nil))
err:wave:DSDB_MapBuffer Could not map sound device for direct access (Input/output error)
err:wave:DSDB_MapBuffer Use: "HardwareAcceleration" = "Emulation" in the [dsound] section of your config file.
fixme:ddraw:Main_DirectDraw_SetCooperativeLevel (0x77c7f768)->(00010022,00000008)
fixme:winmm:MMDRV_Exit Closing while ll-driver open

 

Czy dałoby się coś z tym zrobić? I nie chodzi mi tu o to, że jestem maniakiem IcyTower, tylko chciałbym, aby coś z Windy się uruchamiało ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm....Icy Tower nadal nie działa, w ogóle to ten Wine chodzi na fatalnym poziomie - wszystko strasznie się wlecze.... <_< Nie wiem, czy jest to wina konfiguracji, mojego sprzętu, czy po prostu tak musi być i programy z Windy nigdy nie będą w 100% dobrze chodzić pod Linuksem :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wina sprzętu... jak startujesz wine'a z KDE lub Gnome, i masz 128MB ramu, lub mniej, to się nie dziwie, że wolno chodzi... obydwa są bardzo pamięciożerne.

 

a którą wersję wine'a zainstalowałeś? może masz jakąś niestabilną, spróbuj zainstalować ostatnią stabilną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...