Skocz do zawartości

Twój Ulubiony X-Terminal


perl

Jaki jest Twój ulubiony X-Terminal ?  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki jest Twój ulubiony X-Terminal ?

    • xterm
      10
    • konsole
      9
    • aterm
      1
    • eterm
      0
    • rxvt
      3
    • gnome-terminal
      14
    • mrxvt
      0
    • kuake
      0
    • inny
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zawsze standardowy terminal używanego przez nas środowiska graficznego jest dla nas najbardziej odpowiedni.

 

Warto podzielić się uwagami i doświadczeniami w tym temacie, bo mysle że jest to jedno z podstawowych narzędzi w systemie,

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji używania WindowMakera xterm. Czasami gnome-terminal ze względu na możliwość wklejania ikopiowania fragmentów tekstu. Może jest taka możliwość w xterm ale nie wiem niestety jak to zrobić <_< . Zdecydowanie, pomimo wszystko jednak xterm (mania lekkości :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod KDE standardowo jest konsole i wlasnie ze wzgledu na dwie rzeczy tzn.:

* na kopiowanie i wklejanie

* na to ze moge ustawic wielkosc i rodzaj czcionki

 

uzywam konsole (pomimo ze pracuje na Xfce) :), chociaz jak bym wiedzial jak to zrobic w xterm'ie to pewnie bym sie przesiadl, bo jednak jest o wiele lzejszy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT
Zdecydowanie, pomimo wszystko jednak xterm (mania lekkości :) ).

Hehe, menedżera plików też używasz lekkiego? Np. gentoo? Ogólnie rzecz biorąc to sama Fedora jest "ciężka"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, menedżera plików też używasz lekkiego? Np. gentoo? Ogólnie rzecz biorąc to sama Fedora jest "ciężka"...

No tak, cała fedorka jest dość cieążka, ale nie mam zabardzo czasu i ochoty brać sie np za kompilowanie gentoo czy konfiguracje slacka (choć to drugie miałem i vidalinux też był- jakoś wiele szybciej nie chodził), stąd redhaty u mnie królują :) No a pliczki przerzucam i oglądam w mc lub listuje w xtermie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob wylistowac czcionki ktorych mozna uzywac w xterm'ie:

xterm -fn <nazwa>

 

czy mozna uzywac w nim czciaonek truetype?

 

rozwiazalo to by problem z wielkoscia czcionki,

 

i jeszcze jedno, czy wiecie w jaki sposob zmusic xterm'a do zaznaczania/kopiowania/wklejania przy pomocy myszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to, jak klikniesz na rolke, ale jednak skróty by się przydały...

 

nie chodzi mi o powielanie tekstu tylko o kopiowanie do bufora (czyli uzycie np. Kopiuj z menu podrecznego)

 

w etermie, atermie, rxvt oraz pochodnych, zaznaczajac mysza mozemy skopiowac do bufora przy pomocy np. [Ctrl]+[insert] a potem z bufora wkleic [shift]+[insert]

 

w konsole oraz gnome-terminal mamy pelna dowolnosc, mozemy uzyc menu podrecznego albo klawiatury aby kopiowac i wklejac,

 

czy taka funkcjonalnosc do sie uzyskac w xtermie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...