Skocz do zawartości

Fedora 2 + Neostarada + Sagem = :/


marcYr

Rekomendowane odpowiedzi

savo ja zawsze powtarzałem, iż moje posty tyczą się "zwykłego" podłączenia, tzn. bez sieci lokalnej, - a tam nie powinno być żadnego problemu ... nie mam sieci na neo, więc Twojego problemu po prostu nie znam ...

ale Twoje proponownane rozwiązania, mogą być świetny uzupełnieniem mojego "przepisu na neo" :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

U mnie działa... ale nie autostartuje... muszę sam wpisywać ciąg poleceń:

# eaglectrl -d

potem czekać jakieś 30 sekund i dopiero potem działa:

# startadsl

Stosowałem się do wskazówek marcYra (za które mu bardzo dziękuję), przeinstalowałem system... nic nie pomogło...

Po starcie i w trakcie startu systemu świeci się tylko lampka PWR. Przed instalacją sterów świeciała się tylko ADSL... (mam Sagem-a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A umnie nie startuje choć zrobiłem dokładnie "krok po kroku", musiałem usunąć `custo` i wyhaszować `wait`y`. Moduł załadowany, modem nie operational, przy eaglediag jeden OK i reszta KO. Bez "drugiej" sieciówki (jedyna na płycie wyłączona), bez routingu ....

Jąderko -1.435 i żródełka zlinkowane, eaglectrl -d i czekam ale nie mam przypisanej żadnej nazwy `Ethernet Interface` no i tu kończy się przygoda :shock:

 

Jak długo trzeba czekać na zainicjowanie modemu, może jestem zbyt niecierpliwy)?

 

I tak wielkie dzięki marcYr powalczymy zwyciężymy ale problemy z 1.9.8 są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A umnie nie startuje choć zrobiłem dokładnie "krok po kroku", musiałem usunąć `custo` i wyhaszować `wait`y`. Moduł załadowany, modem nie operational, przy eaglediag jeden OK i reszta KO. Bez "drugiej" sieciówki (jedyna na płycie wyłączona), bez routingu ....

Jąderko -1.435 i żródełka zlinkowane, eaglectrl -d i  czekam ale nie mam przypisanej żadnej nazwy `Ethernet Interface`  no i tu kończy się przygoda  :shock:

 

Jak długo trzeba czekać na zainicjowanie modemu, może jestem zbyt niecierpliwy)?

 

I tak wielkie dzięki marcYr powalczymy zwyciężymy ale problemy z 1.9.8 są.

Dziwne ...

Ale przecież pisałem, że przy nowych sterach nie trzeba nic :

"(...) musiałem usunąć `custo` i wyhaszować `wait`y"(...)

 

to dotyczyło wcześniejszych moich bojów (starszej wersji sterownika).

 

Poza tym ja nie mam żadnych problemów z nowym staerownikiem ... może dokładne opisanie problemu pozwoiłoby wypłapać popełniany błąd... najczęstrzymi są złe wpisane DNS`y i hasła ....

 

pozdr

 

 

PS. Przepartycjonowałem właśnie dysk - i dzisiaj będe sobie instalował od nowa Fedorkę - spróbuję się dokładnie przyjżeć całemu procesowi - może robie coś automatycznie? i tego nie opisałem?, nie wydaje mi się ale.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie

 

jeśli nie wywalam wait.... to ~`unresolved symbol wait_ms (1);` przy ładowaniu modułu

custom faktycznie usunąłem na "wszelki wypadek"

i kiszka

ale próbuje dalej jednak przeinstalowywanie i tym podobne to raczej w ostateczności

ta Fedorka obsługuje sklep, a ja ją dorywczo widzę i co gorsza jak ta Neo nie ruszy to migrują na winde :blink: i klops

 

z góry dziękuję za sugestie (internet zobacze znowy dopiero we wtorek)

i rozumiem że brak szczegółowego opisu nie pomaga za bardzo ale o sukcesie

oczekiwanym i niewątpliwym dam znać

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio "przepartycjonowałem dysk" (jak już wspominałem) - i zainstalowałem Fedore po raz chyba 5 ... i wiecie co? nie ma żadnych problemów... tzn. neo działa bez zarzutu, nie trzeba usuwać "custom" itp. :D (czyt. zbytnio kombinować :D) poza tym bezproblemowo startuje z systemem bez zbędnych kombinacji ...

i nie możliwe, że u mnie wszystko działa a u Was nie - powtarzam robiłem to już nie pierwszy raz więc wyeliminowałem tu możliwość przypadkowości :huh:

 

Teraz kiedy wreszcie moja edukacja się pozytwnie zakończyła :D:D postaram się w ciągu kilku dni napisać jakieś mini-mini-howto o tym problemie ... tylko poskładam czas... ;)

 

Tak więc się nie przejmujcie - to (_napewno_ → na pewno) ORT działa ...

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo upiczonym użytkownikiem Fedor'y więc (_odrazu_ → od razu) ORT mam problem przed konfiguracją sterowników do sagema trzeba nabisać coś takiego ./autogen.sh .Powpisaniu tego wywala mi że nie mam automaka (w mandraku mi tego nie pokazuje )o co chodzi ?? prosze o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o problemy, to spróbowałem opisać swoją "walkę" z neo na Fedorze 2 w swoim mini-mini-howto ... :) (jutro dopiero owo dzieło zamierzam zakończyć, bo coś ostanio nie mogę poskładać swojego czasu... ;) ) może to pomoże ... spróbuję jak najszybciej je "opublikować" :)

 

Właśnie:

Jerzy można u Was "to cóś" umieścić? :D Czy tylko wybrańcy mają taką szansę? :)

 

....... W sumie mogę wrzucić gdzieś u siebie - ale tutaj też by pasowało ;) .....

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja niestety jestem załamany nieumiem zainstalować tej Neo :( modem zainstalowałem używając eagle-usb-1.9.8 i dalej według wskazań. Niestety nieda sie łączyć z siecią (mam tylko Neo bez sieci lokalnej Sagem do Usb podłączony). Jak wpisze eaglediag to ping IP i DNS ma KO :( sprawdzałem pliki po 10 razy nawet kopiowałem z pliku txt z opisem marcYr oczywiście swój login i hasło i juz (_niewiem_ → nie wiem) ORT co dalej. Czekam na to howto. I mam wielką prośbe może ktoś ma przygotowany pakiet rpm albo jest w stanie go przygotować byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich PEACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry z tym howto ... ale naprawde nie miałem ostanio czasu :( ale jak w koncu mi wyjdzie dziś wieczorek wolny w chacie - to wrzucę .... obiecuję! (potrzebuję tylko wolnego wieczoru... ;) )

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że to pomoże ;)

----------------------------------------------------

 

"Coś" napisałem ;) (na głównej) mam nadzieje, że Wam pomoże :)

 

powodzonka

 

pozdr

Edytowane przez marcYr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Coz przebrnelem przez problem instalacji dosc gladko dzieki wskazowkom, za co dziekuje. Jednak neo dziala mi dosc wolno przynajmniej jesli chodzi o www na mozilli, wolniej niz IE w win2k. Moze jakies sugestie ?

 

Edit. Jesli chodzi o sciaganie leci ladnie z pelniutka predkoscia, jednak www jakos wolno chodzi - niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...