Skocz do zawartości

Fedora 2 + Neostarada + Sagem = :/


marcYr

Rekomendowane odpowiedzi

marcYr no dzieki z rade ale to wlasnie dzieki twemu opisowi (_wogule_ → w ogóle) ORT udalo mi sie ja uruchomic, z autostartem poradzilem sobie dopisujac pelna sciezke do rc.local, jednak teraz mam inne kino. Mam w sprzecie karte sieciowa widziana jako eth0, poinstalacji eagla twozy mi sie jeszcze jedna wirtualna karta eth1 do obslugi neostrady przez sagema, i wszystko ladnie smiga. Jednak po restarcie systemu eth0 dziwnym trafem staje sie kontrolerem pracujacym z neostrada. i szlak trafia mi lokalna siec, co by bylo smieszniej to sie dzieje nie tylko na fedorze ale takze na innych dystrybucjach opartych o red hat (mam tu namysli auroxa 9.3 i 9.4) o co w tym chodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam pytanie, czy ktoś uruchomił neostradę z najnowszym jądrem fedory, albo w ogóle innym niż 2.6.5 ?

Tak:

uname -r
2.6.7-1.456_4.rhfc2.at

 

PS. Nie wiem co prawda, co rozumiesz pod pojęciem "najnowsze jądro" ;) - ale jakby nie patrzeć jest inne niż 2.6.5 :D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki marcyr ;) w sumie to nic prawie nie powiedziałeś, ale dałeś wskazówkę, żeby zainstalować jądra łod ATa i to pomogło :) W poprzedniej wiadomości najnowsze jądra oznaczały te wypuszczone przez fedore czyli 2.6.6cośtam. Ok to teraz już śmigam na najnowszym kernelu, oczywiście różnicy nie widzę ale co tam. Dobranoc (ew. miłego dnia w zależności od pory dnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki marcyr ;) w sumie to nic prawie nie powiedziałeś, ale dałeś wskazówkę, żeby zainstalować jądra łod ATa i to pomogło :)

... no to jak po tym wszystkim możesz powiedzieć że "w sumie to nic prawie nie powiedziałeś" ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do pierwszego uruchomienia neostrady (rejestracja) sprawa ma sie nieco inaczej.

Mianowicie w pliku resolv.conf nalezy wpisac:

nameserver 217.98.63.164

 

Po 2 nienalezy sie przejmowac dwiema ostatnimi pozycjami podczas wpisania komendy eaglediag - przy pierwszym polaczeniu bedą [KO]

 

Teraz kiedy juz uruchomimy przegladarke najlepiej wpisac: 217.98.63.164

Strona rejestracyjna powinna sie załadowac :)

(oczywiscie nienalezy zapominac o komendzie startadsl :P )

 

 

Pozdrawiam i życze powodzenia

/\/0 /\/4/\/\3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

FC2 + neo+ + sagem - smiga az milo, dzieki Panowie za informacje.

 

Problemik jaki sie pojawil, to juz zapuszczony temat "znikajacej" sieci po automatycznym starcie neo.

 

Na razie nie ma na to konkretnej odpowiedzi, poza postem bodajze sebo - dzis wieczorkiem wyprobuje jego propozycje i dam znac jak poszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć pięknie wszystko jest opisane na tym forum ale jak zwykle jest ale.

Niemoge tego draństwa odpalić kiedy podaje komende ./eaglediag to otrzymuje:

module loaded KO

modem operational KO

pppd launched KO

ping IP KO

test DNS KO

kiedy uruchamiam ./eaglestat pojawia sie

eagleusb driver not loaded

a przy ./startadsl wypisuje

modem is not operational

check eaglestat to know its state

 

co mam z tym zrobic prosze o pomoc

jestem początkujacym uzytkowinikiem (_linuxa_ → Linuksa) ORT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobilem wszystko tylko ze przy instalacji (_linuxa_ → Linuksa) ORT i instalacja eagleusb mialem odpiety modem czy to moze miec jakies znaczenie bo przy konfiguracji podpiolem modem i zaswiecila sie jedna kontrolka ta z prawej strony modemu ale przy probie uruchomienia wyskakuja mi te komunikaty co opisalem w poscie powyżej.

Zmienne PATH zmadyfikowalem według instrukcji zawartej na forum

Czy teraz musze zaczac wszystko od nowa tzn podpiac modem i zaczac od instalacji (_linuxa_ → Linuksa) ORT od zera nastepnie sterowniki do modemu i powinno dzialac czy tak?

Bo chyba karta sieciowa nie ma tu nic dogadania mam ja skonfigurowana jako host ktory laczy sie z innym kompem ktory udostepnia lacze internetowe czy to moze miec jakies znaczenie?

Pomuszcie mi odpowiedziec na to pytanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehhe a ja wiemjak zrobić żeby siec nie znikała po wystartoaniu neo :D

jeśli chcesz mieć 1 seciówke i modemik to przy instalacji potrzebujesz 2 sieciówki... a jak chcesz mieć 2 sieciówki to przy instalacji potrzebujesz 3 i jak 3 to 4 i tak dalej... instalujesz te X sieciówek poczym instalujesz modem konfigurujesz wszystko cacy i na koniec wyciagasz sieciówke eth0 i masz super dziłający serwer/router :P .... B)

 

 

Ale zamotalem..... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem świeżym użytkownikem linuksa. Mam problem z instalacją Sagema pod FC2.

Zrobiłem wszystko dokładnie krok po kroku począwszy od instalacji FC2 według howto marcYr'a, jednak po podpięciu modemu zawiesza się cały system. Nadal mam RH 9, który po zainstalowaniu sterowników i podpięciu działa bez zarzutów (w dodatku są to sterowniki z płyty tepsy :) , które nie wiem czemu nie działają na FC, czy to wina jądra?).

Przed instalacją sterowników, gdy modem jest podpięty oba systemy zawieszają się już przy inicjacji systemu, tak że nie mogę zainstalować modemu gdy jest podłączony (ale może to oczywiste ;) ).

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...