Skocz do zawartości

Lagi


HqPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od razu zaczne od tego ze nie znalazlem istniejacego tematu na tym forum podobnej treści.

Mam straszne lagi w gierkach dodatkowych, takich jak np.: nexuiz. Mam ustawione wszystko na minimum, ale i tak strasznie sie tnie.

Moze i linux nie jest przystosowany do gier, ale od czasu do czasu mozna sie zrelaksowac przy gierce nie ??

Mam fc 3 z kernelem 2.6.11 .... , najnowsze sterowniki do ati, nie wiem co jeszcze napisac. Ostatnio bawilem sie z przyspieszaniem fedory ale to nic nie dalo.

Czy to znaczy ze fedora nie nadaje sie do prostych gierek openglowych? i bede musial zmienic dystrybucje na gentoo czy inne jakies takie ??

Osiagi mojego kompa spokojnie wystarczały na Dooma III czy HL2 pod Windami.

 

Prosze powiedzcie cos na ten temat.

 

 

Added:

A i zapomniałem dodać, ze czesto sie zawiesza wszystko co pełnoekranowe :

np tuxracer, czy niektore wygaszacze ekranów.

Tak było zarówno świeżo po instalacji, potem po upgreacie jak i na nowych sterownikach ATI. nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz nie wiem - ja mam takie straszne lagi, ze az nie dobrze sie robi !

Najgorzej jest, ze zwykly wygaszacz ekranu - tunel ma nie wiecej niz 30 fps, a przecez tam nie ma nic do renderowania.

 

A nie moglem nic skopac bo tak dzialalo zarowno kilka minut po instalce FC jak rowneiz teraz po "licznych optymalizacjach".

 

Sadzicie za reinstalka mogla by pomoc ?

 

Moze cos mam skopane z modulami czy co ( nie znam sie jeszcze na tym za bardzo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Wskazane było by podanie parametrów komputera.

Jeśli masz 64-bitowy procek to możliwe, że masz lagi. U kolegi tuxracer nie chciał działać z akseleracją, a Torc chodził prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...