Skocz do zawartości

Instalacja Fc3 Problem ...


Thorn123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem bardzo poczatkujacym urzytkownikiem Linuksa i podczas istalacji wyskakuje mi taki komunikat:

Disabling IRQ5 

Ten sam problem mialem przy Mandriva 2005 czy ktos wie moze jak to rozwiazac??

a takie pytanie inne czy istalujac FC3 z lilo na dyskietce moge cos uszkodzic w win xp?? albo czy znacie moze jak uruchamiac Linuksa i windowsa bez ingerecji w mbr ? i mam jeszcze pytanie bo szukalem troszke i wiem ze z modemem 330 do neo+ sa duze problemy jak to sie ma FC3??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze speedtouchem 330 na FC3 nie ma problemów pod warunkiem aktualizacji jądra zaraz po instalacji.

Instrukcje dla NEO znajdziesz w jednym z news-ów na stronie głównej.

 

Jeżeli chodzi o IRQ 5: to powinienes sprawdzić ustawienia dla Plug and PLay w BIOS - nie wiem czy ten trop gdzieś Cię zaprowadzi - ale ja bym od tego zaczął :)

 

Co do MBR to pytanie o ilośc posiadanych przez Ciebie dysków ?

Jeżeli masz np. 2 a nie chcesz ingerować w mbr dysku z systemem Windows XP to myślę, że możesz np. zmienić dysk boot-ujący w BIOS + "na dysku" linux-a zainstalować grub ... i to całą sprawę rozwiąże .... gorzej jak masz tylko 1 :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam winde i (_linuxa_ → Linuksa) ORT na jednym dysku i zawsze instaluje gruba (ew. lilo) na partycji z linuxem i programikiem bootpart.exe robię zrzut do pliku 512 bajtów z partycji (_linuxa_ → Linuksa) ORT, potem mały wpisik do boot.ini coś w stylu "C:\bootpart\bootlinx.bin="Slackware", gdzie bootlinx.bin to owe 512 bajtów z (_linuxa_ → Linuksa) ORT i wszystko śmiga.

Uff, ale długie zdanie wyczesałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo czy znacie moze jak uruchamiac Linuksa i windowsa bez ingerecji w mbr  ?

Można wiedziec dlaczego nie chcesz zrobić tego po bożemu, czyli zainstalować GRUBa w MBR?

potem mały wpisik do boot.ini coś w stylu "C:\bootpart\bootlinx.bin="Slackware", gdzie bootlinx.bin to owe 512 bajtów z (_linuxa_ → Linuksa) ORT i wszystko śmiga.

I na co te wszystkie wygibasy? GRUB działa z Windowsem bez problemów. Nie wiem po co tak sobie komplikowac życie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz komp nie jest tylko moj a osba do ktorej to nalezy ma zle wspomnienia z linuksem i zgodzila sie pod warunkiem ze nie bede ingerowal w MBR wiec nie zbyt odemnie to zalezy no ale jak co to pozostaje mi dyskietka ale (_sprubuje_ → spróbuję) ORT sposobu podanego przez @hydra jak tylko uporam sie z tym przerywaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...