Skocz do zawartości

Fedora 2


polo57

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mam znowu problem i to z Fedorą 2.

 

Posiadam dysk Seagate 120 GB Serial Sata i niestety nie mogę Fedorki zainstalować.Nawet (_ściągnołem_ → ściągnąłem) ORT sterowniki pod (_linuxa_ → Linuksa) ORT dla Sillicon Image 3112 i nic.

Instalka dochodzi do momentu formatu dysku.Dysk jest widziany a nawet format przechodzi.Ba nawet zaczyna instalować ale po dłuższej chwili podaje komunikat że jest problem z biosem.Nie wiem już co robić.Może Wy macie jakieś pomysły?

 

Fedora 1 idzie bez problemu ale nie to chodzi aby mając Fedora 2 uaktualniać jedynkę,bo to jest bez sensu.

 

A tak chciałem się podzielić wrażeniami.

 

Nawet próbowałem Mandrake 10 Official i to samo ale nawet nie chciał formatować.

Natomiast 9.2 poszedł bez problemu.

 

Bardzo mi zależy na Fedorze 2.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam znowu problem i to z Fedorą 2.

 

Posiadam dysk Seagate 120 GB Serial Sata i niestety nie mogę Fedorki zainstalować.Nawet (_ściągnołem_ → ściągnąłem) ORT sterowniki pod (_linuxa_ → Linuksa) ORT dla Sillicon Image 3112 i nic.

Instalka dochodzi do momentu formatu dysku.Dysk jest widziany a nawet format przechodzi.Ba nawet zaczyna instalować ale po dłuższej chwili podaje komunikat że jest problem z biosem.Nie wiem już co robić.Może Wy macie jakieś pomysły?

 

Fedora 1 idzie bez problemu ale nie to chodzi aby mając Fedora 2 uaktualniać jedynkę,bo to jest bez sensu.

 

A tak chciałem się podzielić wrażeniami.

 

Nawet próbowałem Mandrake 10 Official i to samo ale nawet nie chciał formatować.

Natomiast 9.2 poszedł bez problemu.

 

Bardzo mi zależy na Fedorze 2.

 

Pozdrawiam

Nie znam tego kontrolera, ale poprzez analogie:

 

1. Sprawdzałeś na stronie producenta, czy nie ma jakichś sterowników do (_linux'a_ → Linuksa) ORT ( szczególnie pod jądra 2.6.x bo tu pewnie leży problem )

2. Czy w biosie można ustawić tryb pracy kontrolera ( RAID, Single, coś podobnego ) niektóre kontrolery nie pracują pod linuksem w trybie RAID ( ponieważ jest emulowany raid programowy )

3. ACPI - w biosie masz włączone - miałem problemy z kontrolerami SATA przy wyłączonym ACPI

4. Power Managment - wyłącz wszystko - może dysk usypia w czasie instalacji ? ( może być to spowodowane wyłączonym lub źle działającym ACPI )

 

A tak w ogóle jaki to sprzęt ? ( bo założyłem że jest to kontroler wbudowany w płytę - jeżeli okazę się że nie a Ty tego nie napisałeś to .... B) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...