Skocz do zawartości

Problem Z Instalka....


ivo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dosc banalny problem ale irytujacy. Moze ktos mial juz z czyms takim do czynienia i mi pomoze co zaoszczedzi mi troche czasu.

Mam problem z instalacja. Chodzi wlasciwie o mysz. Mam standardowa myszke ps2 optyczna. Instalator jej nie wykrywa i nie moge ja ruszac. To troche utrudnia.

Odpalilem tez fc2 pod vmware i w instalatorze mysz dzialala ale pozniej juz nie... wie moze ktos co trzeba by zrobic zeby chodzilo normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdz jak masz w configu xorg.conf, tam moze masz blad.

 

Jezeli chodzi o mysz to mam cos takiego:

 

Section "InputDevice"

Identifier "Mouse0"

Driver "mouse"

Option "Protocol" "IMPS/2"

Option "Device" "/dev/input/mice"

Option "ZAxisMapping" "4 5"

Option "Emulate3Buttons" "yes"

 

i terz jest to optyczna i pod PS/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tak. Ustawienia ustawieniami, ale jak napisalem, jak normalnie chce ja sobie na kompie zainstalic to juz w instalatorze nie moge sie porozumiec z mysza...

Coz jest to dosc istotny problem dla mnie....

Zastanawiam sie czy to jakis blad, moze w jadrze, czy poprostu ja robie cos nie tak, ale przeciez tam nie mozna zrobic czego s nie tak....

No nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pokażcie jednak swoje configi .... :D

Ja mam również optyka a4tech`a i działa ...

 

 

... ale ...u mnie też coś się dzieje ;) (jakby się na momen zawieszała) choć wyłącznie przy starcie systemu - poźniej wszystko wraca do normy...

 

Nie wiem, ale jak na razie nasz nowa Fedorka ma sporo błędów - przynajmniej takie wieści mnie dochodzą ... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak napisalem, jak normalnie chce ja sobie na kompie zainstalic to juz w instalatorze nie moge sie porozumiec z mysza...

Coz jest to dosc istotny problem dla mnie....

Nie wiem jak jest w FC2 bo dopiero ją sciągam, ale mając ten problem na niektórych komputerach w szkole instalując FC1 skorzystałem z tekstowej instalacji, do której myszka nie jest potrzebna. Potem juz nie miałem problemów. Z tego co pamiętam wpisujemy:
linux text

na początku instalcji. Zawsze potem po zainstalowaniu można kombinować jak mysza dalej nie będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Slawek

U mnie wystąpił podobny problem, tyle że przy instalacji wykrywa moją zwykła myszkę :) podłączoną przez com1 :) ale ani dgrnie ;) podczas instalacji. Nic się nie da nią zrobić (nawet poruszczyć). Po zainstalowaniu posługując się klawiaturą nic się nie zmienia. Walcze już 3 dzień :).

 

Zrobiłem test i na innych komputerach myszki na ps2 działają :) ale jak podepnie się tam dowolną myszke przez com to już albo jej nie wykrywa :) albo wykrywa i nie działa :)

 

jak mi się uda moja uruchomić to dam wam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszkę da się u mnie odpalić po wyłączeniu w biosie opcji "USB Legacy Support". ale wtedy nie działa przy bootowaniu klawiatura(na USB) i nie można wybrać systemu :/. w tym momencie, po jeszcze paru innych upsach, mam bardzo mieszane uczucia co do fc2....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Slawek

U mnie także :) wystarczyło wyłączyćw biosie :) (_wogóle_ → w ogóle) ORT support dla usb :) i myszka działa :) co prawda nie podczas instalacji i nie podczas bootwania systemu ale :) działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz, bedzie trzeba w takim razie pokombinowac z textowym trybem instalacji ico tam jeszcze zaplatac...

Ale to chyba juz po sesji... Narazie zostane przy suse 9.1. Nawet jestem z niej zadowolony. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka A4tech OPTO 325|Fedora core 2|xorg.conf

Section "InputDevice"

Identifier "Mouse0"

Driver "mouse"

Option "Protocol" "PS/2" (z IMPS/2 tez nie dziala)

Option "Device" "/dev/input/mice"

Option "ZAxisMapping" "4 5"

Option "Emulate3Buttons" "yes"

EndSection

 

Ten sam problem mam. Przez instalacje przechodzilem tylko klawiatura, juz wtedy mychy nie wykrywalo (jako gereric). Kursor stal i po instalacji stoi w miejscu. W konsoli wpisalem setup i tam gdzie mycha to przelecialem od gory do dolu wszystkie i nic, zadna nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...