Skocz do zawartości

Fedora 4 - Problemy, Rozwiazania


andriusza1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!!!

Co sądze o FC4?

Wileka [nic], myślałem że jest coś naprawde ciekawego.

Podczas kompilacji kernel 2.6.12 (zs innymi to samo) wywala masę błedów związanych ze skryptami na fc3 jakoś tego nie mam i [głupi] peroblem z DWL-520+ już mnie [choroba] chce wziąć bo tego posta musże pisać z windowsa.

Co z tym [fantem] zrobić, a najbardziej [denerwuje] mnie to że mam wrażenie iż mało jest testerów i wydaje mi się że zrobili niezły bajer i prawie końcowa fedora też nie jest do końca końcową. Plus do tego to że ciągnołem ją 5 dni.

Może inni powiedzieliby, że gdzie wszystko idzie..... to sprubójcie zrobić jakąś kompliację lub coś dogłebniejszego to może nareszcie wam coś wyskoczy!!!

Już nie wiem co gdzie pisać cały system mi już podpadł, a co u was????

Na samym początku jeszcze mnie wpieniło główne menu gnoma. Podzielili je nie wiem po co. A najważniejsze stery nie chcą mi iść (ACX100). Zna ktoś jakoąś bolączkę na to???

PS: czemu wszyscy mówią o szybszm działaniu jak i tak u mnie nic szybko nie chodzi FC4 tak samo mi idzie jak FC3???

Czyżby było to spowodowane ilością sprzętu????

Edytowane przez Raven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zygmunt bez przesady, naprawde fedorka 4 szybciej sie laduje, a kde tez chodzi miodzio (zreszta pozostale srodowiska tez) ale w kde klikam i mam w FC3 trzeba bylo troche poczekac, a tu smiga fakt, ze na poczatku byly problemy ale to byly drobne problemy ktore po aktualizacji zniknely. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie FC4 działa na jednym kompie (u adios'a) znacznie, znacznie szybciej niż FC3, nic jej nie dorównuje.

Natomiast u mnie na starym kompie lekko "przymula", pewnie już trochę słaby jest... Mam prawie wszystkie komponenty sprzętowe niesprawne w 100%, Windows się wiesza max. po 20 minutach, a do FC3 nie mam zamiaru downgrade'ować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kompilacji to nie ma z nią najmniejszych problemów. Przekompilowałem jądro , kdebase, xorg , firefoxa i jeszcze parę paczek na wersje dla AthlonaXP i nie było żadnych kłopotów. Skompilowało się i chodzi. Twoje problemy Zygmunt wynikają pewnie z GCC4 , które jest dosyć awangardowe. Trzeba poszukać łatek itp. Ale wszystko chodzi. Bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos powiedziec, czemu mimo dodania do sources.list czegos takiego:

 

rpm http://rpm.livna.org/fedora/4/i386 stable unstable testing

rpm-src http://rpm.livna.org/fedora/4/i386 stable unstable testing

 

i recznemu sprawdzeniu obecnosci tam gstreamer-plugins-mp3, to apt-get nadal mowi mi, ze nic nie znalazl.

A - i jeszcze jedno pytanie. Jak powinien wygladac sources.list dla fc4? bo jak na razie mam tam tylko livne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andriusza1 poważnie nie zauważyłem szybkości, co do działania szybkości kde to wydaje mi sie że wersja 3.4 to powoduje, ale nauczyłem się korzystać z gnoma. Wybaczcie ale naprawde mam pecha i nie mogę kompilnąć acx100, dlatego taka moja flustracja.

Do bartucha82 i innych jakich łatek mam poszukać tylko nie piście takich updatów jak yum czy coś w tym stylu tylko nazwy lub serwery bo muszę je z wina pociągnąć.....

PS: jak mam wpisać w pliku konf. yuma aby ściągnięte pakiety wpadały mi do np. /home/zygmunt/yum/package

PS2: Wie ktoś coś o sterach do DWL-520+, ale oprócz kożystrania z ndiswrapper, i acx100....

Lub kto skompilował acx100 pod fc4 i mu idzie (ale bez zarzutów)???????

I jeszcze jedno:

http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?...=5749&hl=acx100

czy te błedy mogą wynikać z gcc4???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

DO ZYgmunt: Sorry , że mnie tak długo nie było , ale byłem deczko zajęty. Pytanie o patche. Ja patche biorę z paczek src.rpm dla fedory 4. Tam w 99 % w katalogu /usr/src/redhat/SOURCES znajdziesz patche do gcc4 dla danego programu. Jeżeli chodzi o kompilację ze czystych źródełek to najczęściej mi pomaga wyeksportowanie

export CC=gcc32
przed kompilacją. Jest to jedyne co muszę robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem sobie (upgrade z płyt) FC4. Po co :?: Kadu nie działa :shock: Grip nie działa :angry: Open Office po angielsku :unsure: . Po co mi to było?? A miało być tak pięknie ;) Ma ktoś jakiś pomysł na to? Bo jeśli tak wygląda każda nowa wersja, to skąd można ściągnąć FC1 ? Muszę coś dodać. Przed chwila próbowałem coś instalować yumem. I co? PORAŻKA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale skąd (_wziąść_ → wziąć) ORT repo do yuma. Ja mam stąd: http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?...?showtopic=5702 i coś słabo chodzi. Nie instaluje niktórych rzeczy, ktore w FC3 instalowało bez zgrzytów. Poza tym miałem na trójce kłopoty z Open z ux, więc nie wiem, czy to dobre rozwiązanie, ale powalczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...