Skocz do zawartości

Fedora 4 - Problemy, Rozwiazania


andriusza1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle nie zgadzają się sumy md5 i jest d*pa.

LOL. Jakie sumy md5? Przecież pliki sprawdzane są algorytmem sha1!

Kurcze to jeszcze trochę i w Fedorce się zrobi Windowsowo aby się zabezpieczyć nic nie będzie możnan zrobić <lol>

Tu nie chodzi o zabronienie czegoś użytkownikowi, a zabronienie czegoś programom. Np. demon bind nie musi mieć dostępu do /var/mail, więc taki dostęp jest zabroniony. Jak ktoś chce, to zawsze może to zmienić :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

LOL. Jakie sumy md5? Przecież pliki sprawdzane są algorytmem sha1!

no tak zapędziełem się nie czytając co sprawdzam :unsure::unsure::unsure:

Niestety nie zmienia to faktu że sumy i z tego algorytmu mi się nie zgadzają :(

 

Tu nie chodzi o zabronienie czegoś użytkownikowi, a zabronienie czegoś programom. Np. demon bind nie musi mieć dostępu do /var/mail, więc taki dostęp jest zabroniony. Jak ktoś chce, to zawsze może to zmienić :]
Wiem o tym. Generalnie zwiększenie bezpieczeństwa w kazdym systemie wiąże się z ograniczeniem dostępu do róznych rzeczy ... tylko dobrze by było jakby zachować umiar w tym ograniczaniu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam na Debianie. Nie włącze tak nic, kiedy jestem zalogowany na root'cie [su -]. Jak przeloguję się bez kreski, to wtedy chodzi [chyba trzeba było wydać jeszcze polecenie xhost +localhost].

 

I co teraz musze za kazdym razem wpisywać xhost +localhost bo nie moge uruchomic synaptica z konta roota? Ale bezsens, chyba ktos przesadzil z tymi zabezpieczeniami

:angry: Po za tym dlaczego nie dziala w konsoli apt-get update nie mam dostepu jako root do akualizacji textowo??? Idzie to jakos naprawic zeby bylo tak jak kiedys, ciekawe komu to przeszkadzalo - to glupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze problem z iptables? Raz udalo mi sie wejsc w "poziom bezpeiczenstwa" natomiast teraz prosi tylko o haslo roota i nic wiecej sie nie dzieje. Nic sie nie wlacza :/

 

Mam ten sam problem.

 

Pozarym pojawia sie 'błąd ochrony pamięci' na wiekszości programach zainstalowanych pod FC3 m.in. NERO-Linux

 

Jak sobie z tym poradzić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera faktycznie ja tez mam ten problem :angry: Z ciekawosci sprobowalem poprosilo mnie o haslo i thats all co jest?? Jak to naprawic???????? A zeby bylo jasniej odpalilem z to z konsoli i dostalem takie cos po wpisaniu hasla:

Traceback (most recent call last):

File "/usr/share/system-config-securitylevel/system-config-securitylevel.py", line 18, in ?

app.stand_alone()

File "/usr/share/system-config-securitylevel/securitylevel.py", line 453, in stand_alone

self.readFile()

File "/usr/share/system-config-securitylevel/securitylevel.py", line 353, in readFile

protoname = socket.getservbyport(int(service), protocol)

socket.error: port/proto not found

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to dlatego ze najpierw zainstalowalem z instalatora nvidii ? i co teraz ?

Tak, dlatego. Już było mówione pierdyliard razy, że instalator z nvidia.com jest skopany i nie należy go używać. Zrób tak → http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?...=ST&f=20&t=5610

Pozarym pojawia sie 'błąd ochrony pamięci' na wiekszości programach zainstalowanych pod FC3 m.in. NERO-Linux

Nie używasz sterowników nvidii z nvidia.com?

 

A tak swoją drogą, to nie ma sensu używać niewolnych, zamkniętych programów, skoro są dostępne ich otwarte odpowiedniki. Nie po to instaluje się GNU/Linuksa, by potem siedzieć tylko niewolnym oprogramowaniu.

Traceback (most recent call last):

  File "/usr/share/system-config-securitylevel/system-config-securitylevel.py", line 18, in ?

    app.stand_alone()

  File "/usr/share/system-config-securitylevel/securitylevel.py", line 453, in stand_alone

    self.readFile()

  File "/usr/share/system-config-securitylevel/securitylevel.py", line 353, in readFile

    protoname = socket.getservbyport(int(service), protocol)

socket.error: port/proto not found

Poczekaj na aktualizację → https://bugzilla.redhat.com/bugzilla/show_b...g.cgi?id=159100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...