Skocz do zawartości

Multipytanko :d


Fieldy

Rekomendowane odpowiedzi

czesc mam w zasadzie 2 pytanka dla expertow to chwila taka odpowiedz wiec dziekuje

1. moja sytuacja z partycjami wyglada tak [dysk WDC 120gb]

[C:]17gb[windows 2000]NTSF

[E:]8gb [niesformatowane chcialbym przeznaczyc ten obszar na Fedorke 2]

[F:]90GB [other stuff]

i tu moje ptanie obszar 8 gb podzielic na jakie partycje ?? mam 512 ramu wiec swap chyba cos kolo 256mb??

/-ile

/home-ile

/boot-ile i jaka jescze ewentualnie/??

2. mam procesor p4 2.4 A northwood i sciagnalem piersze 4 plytki [+rescue] z binariami fedorki 2 czy potrzebne mi beda jescze drugie 4 z zrodlami czy moge se je darowac/?? a co do porcesora chialem zapytac czy dobrze wybralem pliki i386 czy taki numerek wydania odpowada mojemu procesorwi ?? bo to w sumei x86 ale jest tylko x86-64 to chyba dla 64 bitowcow aha i dlaczego mandrake sa oznaczne i564 a fedora i386??? dziekuje z gory za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do partycjonowania to mozesz przeciez uzyc autopartycjonowania podczas instalacji a jesli chodzi o swap to chyba powinien byc 2 razy wielkosc ram a co do partycji ntfs to w sumie nei wiem czy jest sens je uzywac chyba ze sa to dane ktore musza byc zabezpieczone dobrze bo fat32 chodzi szybciej niz ntfs (mniejszy klaster alokacji) i jest bezproblemowy dostep do tych partycji z (_linuxa_ → Linuksa) ORT ..... moge sei mylic wiec jak cos prosze o poprawienie mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.autopartycjonowanie nei jest optymalne

2. kolego jak se zrobier autopartycjonoweanie to mi caly dysk sformatuje a aj che tylko te 8gb przeznaczyc na fedore na f: mam 60 gb danych

nie takiej odpowiedzi ise spodziewalem :....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obszar 8 gb podzielic na jakie partycje ?? mam 512 ramu wiec swap chyba cos kolo 256mb??

Najlepiej skorzystaj z autopartycji a następnie wybierz tak żeby wykorzystał wolne miejsce na dysku pozostawiając resztę beż zmian. Jest tam taka opcja i nie formatuje Ci reszty dysku bo wykorzystuje tylko tą część dysku na której nie ma zamontowanej (_wogóle_ → w ogóle) ORT żadnej partycji. System Ci już ustawi co trzeba.

 

Poza tym jeszcze jedna sprawa. Postaraj się jakimś programem do zarządzania partycjami (może być ParticionMagic), żeby ta wolna przesztrzeń była na koncu dysku. Wiem z doświadczenia że zbytnie zabawy partycjami Linux i Windows przy takim rozmieszczeniu żle się kończą i może dojść do tego że tych 90GB juz nie odczytasz

 

czy potrzebne mi beda jescze drugie 4 z zrodlami czy moge se je darowac/??

Płyty ze źródłami są Ci potrzebne, żebyś legalnie mógł nagrać komuś fedorę, czy sprzedać. NIE MOŻESZ ROZPROWADZAĆ SYSTEMU BEZ ŹRÓDEŁ. Na dzień dzisiejszy nie musisz się spieszyć z ich ściąganiem. To co masz do instalacji wystarczy

cczy dobrze wybralem pliki i386?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Dla małej ilości RAM robi się 2x większą partycję wymiany - 256MB na swap w tej sytuacji spokojnie wystarczy

2) Partycje /boot sobie podaruj - strata miejsca

3) Instalowanie systemu na końcu dysku to poważne zmniejszenie wydajności systemu.

 

Apropo Partition Magic - ten program za bardzo nie daje sobie rady z partycjami linuksowymi - chociażby wczoraj usunął mi kilkadziesiąt GB danych ze 3 razy, bo twierdził, że w tablicy partycji są błędy. Linuksowy fdisk i parted działały za to bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekx Gajownik zawzze maile 3 partycje i linuksa [Mandaryne]

ale zawsze robilem tylko tylko swap i /.

 

instalowalem na srodkowiej tez uwazam ze umeiszczanei tego n akoncu dysku nei jest dobre jesli che miec drugi systme dobrze jest go umiescic po srdoku jak myslisz/?

aha i skormo ma se darowac boot ot jakie wybrac tylko nei mow nic o autopartycjonowani u ;PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fieldy o autopartycjonowaniu już się nie da nic więcej powiedzieć. Myślę że kto będzie chciał to z tego skorzysta. Teraz najlepiej jak zamilknę bo trochę się wkurzyłem Twoim zachowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i skormo ma  se darowac boot ot jakie wybrac

Zakładam, że to jest desktop, więc partycja głowna / (6GB) i /home (2GB) powinny Ci spokojnie wystarczyć. Zresztą takie propozycje nie mają zbyt większego sensu, bo każdemu pasuje coś innego. Poużywasz trochę, to się samemu przekonasz co Ci bedzie odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...