Skocz do zawartości

Domyślny Meneger Okien (fc2)


Luka

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy ktos moze mi powiedziec jak ustawic KDE domyslnym menegerem okien bez usuwania Gnome?

 

w FC1 byla obsluga graficzna do tego, tutaj chyba trzeba modyfikowac /usr/share/gnome/default.session , jezeli tak to czy ktos moze powiedziec jak?

 

pozdr

 

ps. gnome doprowadza mnie do szalenstwa , myslalem ze w 2.6 cos sie moze zmieni na lepsze B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikuj /etc/sysconfig/desktop. Ja mam coś takiego:

DESKTOP="KDE"
DISPLAYMANAGER="KDE"

Ta druga linijka jest po to, by zamienić GDM na KDM - po naciśnięciu Wyloguj w KDE są wtedy dostępne opcje "Wyłącz komputer" i "Ponownie uruchom komputer".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne, :D dziala, druga linijka rowniez co jest bardzo pomocne

 

jeszcze jakbys moze wiedizial cos na temat podwyzszenia odswierzania monotora, bo stara linia "Modeline..." z /etc/X11/XF86Config w FC1

przeniesiona do /etc/X11/xorg.conf w FC2 nie dziala <_< i jeszcze nie wiem dlaczego

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jakbys moze wiedizial cos na temat podwyzszenia odswierzania monotora, bo stara linia "Modeline..." z /etc/X11/XF86Config w FC1

przeniesiona do  /etc/X11/xorg.conf  w FC2 nie dziala  <_<  i jeszcze nie wiem dlaczego

A to dziwne :-/ Też u siebie przepisałem ze starego configa i chodzi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoczex B)

 

dziala :D

 

problem polegal ze wartosc modeline mialem ustawione na maxa, nawet za bardzo, zmniejszylem tylko troszeczke wartosc i dziala, na FC1 co prawda dzialalo;

 

przy 120 Hz mozna cos dopiero poszperac, bo przy tych 85 oczka bola :ph34r:

 

dzieki gajownik za pomoc i pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy akurat w Twoim przypadku to pomoże, ale ja męczyłem się z xvidtune, ale nie mogłem do końca poprawnie ustalić (obraz zawsze był za bardzo przesunięty w lewo). Pewnego dnia z czystej ciekawości odpaliłem Knoppiksa i o dziwo odświeżanie było 100Hz (takie jakie chciałem). Przy użyciu xvidtune spisałem sobie modeline i było po kłopocie :-) Okazało się, że trzeba było ustawić ujemną polaryzację synchronizacji poziomej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dało rade i przy 1280x1024 ma 100 tylko że coś mi obraz zniekształciło u gory monitora. Jest to mało widoczne ale mnie wkurza :D. wygląda tak jakbym go próbował ściągnąć sznurkiem u góry ~ coś takiego tylko odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...