Skocz do zawartości

Problem Z Siecia


mmaestro

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz poważnie podpadł Mandrake i przegrał bitwę z... Windows.

Kłopot pojawił się, gdy zostało przerwane połaczenie inetrnetowe przez operatora sieci kablowej. Moj MDK 10.2 jest połączony ze serwerem firmowym (RH 7,3), ktory udostepnia m.in. pliki poprzez Sambe i Internet (squid).

Próbowałem cos wydrukowac... nie udało sie... zorientowałem się że brak inetrnetu - brak sygnalu w modemie kablowym.

zamontowane dyski na MDK zasobów samby działały... do chwili gdy uruchomiłem ponownie komputer

Pozniej za żadne skarby nie mogłem sie dostac do danych w sieci lokalnej (Samby) i drukarek.

Np Smb4k po wyszukiwaniu po IP znalazła serwer i zasoby, ale w zadnym wypadku nie chciała zamontowac... EFEKT - koniec PRACY...

Przeszedlem do Windowsa... choc dluzej montowal zasoby, ale zadziałalo i moglem kontynuowac pracę.

W MDK probowalem na roznych konfiguracjach: tj. likwidacja DNS, gateway - bez efektu.

To jest dla mnie powazna dolegliwosc... a juz miałem zrezygnowac calkowicie z Linuksa... ciekawe czy tez pojawil sie problem przy innych dystrybucjach??

Komus sie to zdarzyło?? Moze jest całkiem proste rozwiązanie, chciałbym na przyszłośc uniknąc tego rodzaju problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienili coś u operatora? Mówisz, że szukałeś po IP, są one stałe w sieci lokalnej czy też przydzielane dynamicznie? Ping gateway'a i serwera DNS co dają? I jakbyś mógł, to opisz dokładniej jak zbudowana jest ta sieć, bo narazie jest to dość chaotyczne (nie wydaje mi się, że wyłączenie sygnału w modemie powinno zaszkodzić sieci lokalnej, czyba, że łączysz się z nią poprzez internet?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stałe IP jest wewnatrz sieci LAN

pingi wewnatrz sieci LAN - działały

 

na serwerze tj. z RH jest podłacziony modem który udostepnia sieć.

z siecią zewnetrzną jest DHCP

wówczas sieć kablowa uległa awarii i w ogóle nie działała ( w tym brak inetrnetu)

i po tym moj MDK (klient) nie mógł podłączyć zasobów Samby udostepnionych przez serwer,

pingowałem ze serwerem - dostęp był, ssh też działał,

ta sytuacja mnie zaskoczyła

sprawdzałem pod KDE, GNOME, IceWm i tez w trybie failsaife, gdzie uruchomiłem dodatkowo potrzebne usługi i nic

powrociło do normy gdy kablówka usuneła awarię i wrócił dostep do internetu

 

nie wieddziałem jak to sprawdzić, ale wyglądało jakby sygnał się jakoś zapetlił albo wpadł w dziurę (brak odpowiedzi z programów lub urządzeń bezposrednio związanych z internetem)

ale takiego miejsca nie powinno mieć

ale teraz to zamieszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...