Skocz do zawartości

Nowa Fedora (4) Stare Problemy


Kubas_138

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Drogie Panie, drodzy Panowie;

Po bliższym zapoznaniu się z dystrybucją pod nazwą Fedora Core 4 stwierdzam, że aktualizacja systemu przygotowana na bazie KDE 3.4.1-0.fc4.1 Red Hat jest skopana.

1.Centrum sterowania prawie nie istnieje - po wprowadzeniu gdziekolwiek hasła roota wywala do strony powitalnej - super zabawa.

2. Po wylogowaniu system się nie zamyka - czarny ekran i reset (wychodzę przez shutdown z trybu tekstowego) - bardzo wygodne.

3. Czcionki są tak [zepsute], że historia - żadne antyaliasingi nie działają.

4. Usługa lisa nie chce się załadować - zawiesza okno.

Jestem użytkownikiem Linuksa od paru lat. Na początku było trudno - bo i Linux był inny. W miarę dopracowywania systemu miałem nadzieję, że w końcu trafiłem na dystrybucję, z którą zostanę na dłużej. FC3, którą miałem zainstalowaną wcześniej pracowała prawie idealnie (w FC4 jest zauważalny znaczny przyrost prędkości otwierania i pracy aplikacji), była dopracowana, uaktualniona do KDE 3.4, openoffice 1.9...., oraz skonfigurowana. Po wydaniu FC4 postanowiłem zainstalować to cudo w miejsce FC3. Powiem jedno jestem [zdenerwowany] do granic wytrzymałości. Zastanawiam się czy to robota Micro$oftu, żeby zniechęcić do tej dystrybucji, która przy mądrej polityce wydawniczej mogłaby się stać już niedługo poważnym konkurentem Windozy.

Po co do jasnej cholery jest nam potrzebna nowa dysrybucja co 3 miesiące? Czy nie lepiej byłoby dostać raz na dwa lata dobry, stabilny system z możliwością sprawdzonej aktualizacji? Czy musimy w dalszym ciągu być spostrzegani jako króliki doświadczalne dla dystybucji komercyjnych, w które to zaczyna wchodzić Red Hat? Taka polityka doprowadzi do zniechęcenia użytkowników i migracji do innych dystrybucji lepiej dopracowanych - Debian czy SUSE. Chcałbym z tego miejsca bardzo podziękować panom developerom za tak szybką aktualizację, która zmusza do grzebania w systemie i propaguje oraz pogłębia wiedzę informatyczną społeczeństwa.

 

Może ktoś byłby tak miły i poradził mi jak cofnąć tą feralną aktualizację (aktualizowałem tylko z oficjalnych repo), aby znowu nie instalować wszystkiego od początku.

Edytowane przez Raven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne rzeczy opowiadasz

po 1 to po aktualizacji twoje 1 pyt sie rozwiazuje - dzial administrowanie

po 2 znaczy sie robisz wylacz komputer i sie nie wylacza czy sie chcesz wylogowac i nie dziala? To jest tylko w przypadku kde 3.4.1- z koncówką .kde.FC4 ale czy to oficjalny serwer tego to nie wiem - wiem ze extras na pewno ale ten ?

po 3 jak antyaliasing nie dziala? Rozumiem ze masz LCD ? Jakos u mnie dziala

4 co do Lisa nie wiem nie uzywam, poza tym co 3 miesiace - chyba pomyliles dystrybucje z auroxem bo to co pamietam FC3 byla w listopadzie wiec 7miesiecy no chyba ze nie umiem liczyc ;) Ja osobiscie nie narzekam na Fedore,ale zawsze jest wybór Debian, SuSE - tu antyaliasing jest skopany, a wlasnie we fedorce jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do repozytoriów to mam ustawione:

1. base

2. extras

3. livna

4. updates-released

tak zwane "pewne". Jak tak dalej będzie trzeba będzie mieć ustawione jedno base.

Ad1. Moim zdaniem administrowanie polega również na aktualizacji systemu - czy nie mam racji?

Ad2. Po wybraniu "wyloguj" z menu pokazuje się ekran "Koniec pracy użytkownika" i po kliknięciu "wyłącz komputer" - zawieszka.

Ad3. Źle zrozumiałeś - nie mam LCD i wyobraź sobie że u mnie antyaliasing nie działa - działał bez zaktualizowanego KDE.

Ad4. Lisa może być, może nie być - mała strata, natomiast te 3 miesiące specjalnie napisałem z przekąsem (mogłem napisać co parę dni).

Akurat Debiana i SUSE próbowałem i nie mam im nic do zarzucenia (może są i lepiej dopracowane jeśli chodzi o distro), ale nie mają klimatu, który ma Fedora. Dlatego nie pytam jakie partycje lubi Debian, ale jak powrócić do "starego" KDE w Fedorze. Jeśli ktoś zna odpowiedź na to pytanie (a nie chcę znowu eksperymentować), pomoże to z pewnością nie tylko mnie - ponieważ tematy z problemami z zaktualizowanym KDE już się na forum przewijały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Moim zdaniem administrowanie polega również na aktualizacji systemu - czy nie mam racji?
Masz racje, a co nie mozesz aktualizowac systemu przez yuma? No co do tego centrum sterowania i administracją systemu to fakt, dziwne tez nie moge sie zalogowac jako administrator gdy chce wejsc obojetnie gdzie w administracja systemu jako root :( ale mam nadzieje ze niedlugo wyjdzie na to latka.

Hmm malo tego gdy wpisze haslo to wywala mnie wyzej no i obciazenie procka bagatela to polecenie top:

892 root 25 0 16312 6324 3724 R 89.7 1.2 6:17.18 system-config-d

jak widac 90 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zazwyczaj bywa dorwała się małpa do kitu - aktualizowałem przez up2date, ale z wyżej wspomnianych repo. Następnym razem tylko yum - zresztą posiada dość funkcjonalne nakładki: kyum i Yum Extender, ale KDE wymieniłbym na "stare" - może jakaś sensowna podpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Po wylogowaniu system się nie zamyka - czarny ekran i reset (wychodzę przez shutdown z trybu tekstowego) - bardzo wygodne..

 

U mnie jest dokładnie tak samo. Ponadto nie mogę uruchomić opengla (płyta na NF2 Ultra). Boksuję się z tym już któryś dzień i wychodzi na to, że czegoś brakuje w jądrze :blink: Wydaje mi się jednak, że te braki to "choroba dziecięcego wieku" tego wydania Fedory. Pozostaje poczekać na łatki i być dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czekam na łatki. Ponownie zainstalowałem system z KDE 3.4.0 - chodzi jak burza i wszystko działa, zablokowałem w yumie aktualizację KDE (tymczasowo). Po konfiguracji wszystkiego (grafiki, dźwięku, pluginów do mp3 i mplayera) mam zamiar spróbować wykonać obraz dysku Ghostem Nortona - słyszałem, że radzi sobie z partycjami linuksowymi. Wtedy w każdej chwili można będzie odbudować skonfigurowany system z obrazu dysku.

Czy ktoś może już tego próbował? Mam dysk z Fedorą wielkości 60 GB ile zajmie mi jego obraz - bo przecież gdzieś to trzeba będzie zarchiwizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie odpowiem ci mój drogi na to pytanie jednoznacznie, ponieważ pożegnałem się już z KDE 3.4.1. Wykonałem kolejną komendę "instaluj" z pierwszego dysku FC4. Tak wiec pozbyłem się wszystkich problemów związanych z aktualizacją KDE. Być może masz rację, że wyłączyłem tą funkcję w ferworze walki. Obecnie zablokowałem aktualizację KDE w yumie.

 

30.06.05 - Aktualizacji nie było - problemy wróciły niezmienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje osobiste pytanie do @fraDiavolo:

Skoro uważasz że Fedora jest taka "be" (a zachwalałeś chyba ubunty czy debiena - nie pamiętam) to po co siedzisz na tym forum:?: Jest to dla mnie zupełnie nie zrozumiałe.

Czekam na Fedora Core 5. Moze będzie dobra :lol::lol::lol:

A mówiąc poważnie: zastanawiałem się nad instalacją FC4 (używałem przez wiele miesięcy FC2 i FC3) i czekałem aż wyjdzie. A teraz, widząc ile z nią problemów, dochodzę do wniosku, że chyba nie warto. Zostanę przy Ubuntu i SuSE i poczekam na recenzje FC5. :D

Wszyscy czekamy na FC5

A co w fedorkach jest takiego złego?? używam jej od 2giego wydania

zawsze instaluję nowszą i nie potrzebuje innego linuksa (bogate repozytoria). Obecnie przesiadłem się na FC4 i nie mam z nia żadnych

problemów no jedynie to ,że trzeba pokochać YUMa

pozdrawiam ROBERT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem receptę na wszystkie niedomagania FC4 - usunąłem ją z dysku. Zainstalowałem FC3, zaktualizowałem do najnowszej wersji: kernel 2.6.11-1.35_FC3, KDE 3.4.1-1.2.fc3. Instalacja sterowników ATI jak po maśle. Wszystko działa bez najmniejszych problemów.

Polecam dla wszystkich, którzy mają dość walki z niedopracowaną dystrybucją FC4.

Po dwutygodniowej walce z FC4 doceniłem wyższość yuma - polecam Yum Extender jako nakładkę - bardzo funkcjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...