Skocz do zawartości

Fedora 4 I Kompilacja Programów


SebOOl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy komukowiek zwas udało się skomilować jakiś program pod FC4 lub zrobic (_rpma_ → RPM-a) ORT :?:

MI non stop wywala głupie niezrozumiałe błedy !

Najpierw miałem i nadal mam problem z kdelibs bo skrypy configure nie widzą że takowe jest zainstalowane a teraz wyskoczył mi taki błąd:

rm -rf /home/INSTALL/fpc/build/rpm/SOURCES/fpc
/usr/bin/rpmbuild --nodeps -ba /home/INSTALL/fpc/build/rpm/SPECS/fpc-1.9.8.spec
błąd: Legacy syntax is unsupported: copyright
błąd: linia 10: Nieznana etykieta: Copyright: GPL
make: *** [rpmbuild] Błąd 1

Przecież to jest śmieszne ...

Generalnie jestem zadowolony z tego jak działa FC4 ale zbyt duz oczasu starciłem na roziwązywanie głupich problemów. Chyba wróce do FC3 (i to 32 bitowej - albo sciagne jeszcze 32 bitowa FC4)

:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd: Legacy syntax is unsupported: copyright
błąd: linia 10: Nieznana etykieta: Copyright: GPL

Przecież masz jasno napisane, iż etykieta copyright jest niewspierana. Od wieków była uważana jako "deprecated", a w tej wersji (_rpma_ → RPM-a) ORT została wywalona. Powinno stosowac się tag License.

 

Tu masz poprawną paczkę srpm → http://www.cnoc.nl/fpc/ (miała sie pojawić w Extras, ale jakoś proces jej weryfikacji utknął w miejscu).

 

Sorry, że nie odpisałem na inne posty, ale teraz mam sesję i ogólne urwanie głowy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że nie odpisałem na inne posty, ale teraz mam sesję i ogólne urwanie głowy :/

Nie tylko ty masz sesję :P

I własnie tymbardziej mnie to wku...........!!!!!

Z tym pascalem to dopiero dzis mi taki problem wywaliło. Ale co zrobić z kdelibs :?: ... Przyznam że już straciłem cierpliwość do dziwnych komunikatów... Ok nieobsługiwany tag. Potrafię czytać ale po oststnich przejściach z próbami kompilacji uznałem to poprostu za kolejny powalony błąd nie powiązany z rzeczywistością... jak w przypadku kdelibs (fart że poznajdywałem większość programow w RPMach) ale i tak mnie to denerwuje bo nie lubie jak system zachowuje się w nie przewidziany przeze mnie sposób. Lubie wiedzieć co i dlaczego w nim się dzieje a z tym kdelibs to ZONK! A w dodatku ostatnio nie mam czasu na grzebanie po necie w poszukiwaniu rozwiązań i moja nostalgia jest tym większa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja pamiętam, to już niegdy niczego nie będę usiłowal skompilować pod FC. Kiedyś doszedłem do wniosku że sobie KDE z paczek machnę no i myśklałem że mnie szlag trafi ! Jak chciałem skompilować kde-base to wywalił że mu brakuje iluś tam innych plików, jak ściągnąłem jeden z nich to on wywalił swoje 100000 zależności i tak do bólu. Jedyne co skompilowałem to xorg, ale w sumie nie było wielkiej różnicy.

Jednak pozostaje przy paczkach :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompiluję większość programów pod KDE (w tym cały pakiet KDE) z paczek src.rpm. Przerabiam pliki spec tak żeby kompilowały się pod konkretną architekturę sprzętową i moje flagi kompilacji (wszystko zrobione w/g tutoriala Hoppke-Repo) i nie mam żadnych problemów. A skompilowałem już sporo pod FC4. Nawet amaroK zaczął mi normalnie chodzić z paczuszki , którą zmontowałem , co jest w moim przypadku nie lada osiągnięciem bo wersje z repozytoriów mi się sypały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...