Skocz do zawartości

Fc3-->fc4 Czy Mozna?


mathus

Rekomendowane odpowiedzi

witam ludzi ktorzy znaja ta bestie zwana linuxem lepiej ode mnie :/

 

moj problem wygla tak:

jakis ham i prostak wlamal mi sie na sererw i zmienil haslo roota.. ale to nie byl problem

zmienilem haslo spowrotemz powrotem i tu zaczely sie jazdy..

otoz przy uruchamianiu zawiesil sie2 razy.. a potem wyzucl kernel panic! no i ja tez zaczalem panicowac :D trza sie wczuc w kompa :)

 

i teraz siedze przy innym kompie.. szukajac jakby tu to naprawic..

 

zastanawiam sie czy mozna na FC3 bezposrednio zaisntalowac FC4 (tak jak na win 98 mozna zaistalowac XP?)

w sensie wsadzic plyte i zainstalowac :D

 

ewentualnie.. jak pokonac kernel panic.....

 

Thx za jakakolwiek pomoc .. bo jezeli chodiz o (_linuxa_ → Linuksa) ORT to raczej bardziej go nie znam niz znam.. i ciagle mnie jeszcze przeraza..

 

 

Ale nikt nie mowil ze bedzie łatwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem. Chodzi Ci może o instalacje wszytkiego od początku FC4, na komputerze z zainatlowaną FC3. Jeśli tak to można tak zrobić

btw

Thx za jakakolwiek pomoc .. bo jezeli chodiz o (_linuxa_ → Linuksa) ORT to raczej bardziej go nie znam niz znam.. i ciagle mnie jeszcze przeraza..

Jeżeli nie znasz (_linuxa_ → Linuksa) ORT nie stawiaj na nim serwera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodz mi o to czy w czasie naisntalowania FC4 na FC3 nie utrace konfiguracji chociazby iptables lub dhcp nie wspominajac o mysql... straaaaaasznie mi sie nie chce robic tego ponownie...

 

komunikat brzmi mniej wiecej

VFS: Cannot open root device "root" or unknown -block (0,7)

Please append a correct "root=" boot option

Kernel panic - not syncing: Unable to mount root fs on unknown-block (0,7)

Attempting to init kill!

(i tu sie zawisza)

 

cos w tym rodzaju

 

a odnosnie stawiania serwera na linuksie.. Tu wychodzi jego wyzszosc nad win poniewaz mozna w nim pwszystko konfigurowac.. a windowsie jest to ograniczone, albo raczej trzeba isntalowac dodatkowe oprogramowanie platne.. chyba ze wiesz cos o odpalaniu dhcp na win.. albo przekierowywania portow jak mozna w iptalbes, i to byl powod wyboru linuksa.. bo poki co sie go ciagle ucze, znam go ze tak powiem tylko na sposob domowy.. w snesie jest zaistalowany.. i czsaem cos podzialam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...